plasma-workspace - en to uk translation catalogue (7 entries)

en: Plasma Windowed
uk: Плазма у вікні

en: Enable QML Javascript debugger
uk: Увімкнути засіб діагностики Javascript QML

en: Makes the plasmoid stay alive in the Notification Area, even when the window is closed.
uk: Залишає плазмоїд у області сповіщено, навіть якщо вікно закрито.

en: Force loading the given shell plugin
uk: Примусово завантажити вказаний додаток оболонки

en: The applet to open.
uk: Аплет для відкриття.

en: Arguments to pass to the plasmoid.
uk: Аргумент, який слід передати плазмоїду.

en: Close %1
uk: Закрити %1
