plasma-workspace - en to uk translation catalogue (10 entries)

[ctx: @title Name for global shortcuts category]
en: Media Controller
uk: Керування мультимедійними можливостями

[ctx: @title shortcut]
en: Play/Pause media playback
uk: Почати або призупинити відтворення

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback next
uk: Відтворення наступної композиції

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback previous
uk: Відтворення попередньої композиції

[ctx: @title shortcut]
en: Stop media playback
uk: Припинення відтворення

[ctx: @title shortcut]
en: Pause media playback
uk: Призупинити відтворення

[ctx: @title shortcut]
en: Play media playback
uk: Почати відтворення

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume up
uk: Гучніше

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume down
uk: Тихіше

[ctx: @action:button]
en: Choose player automatically
uk: Вибрати програвач автоматично
