plasma-workspace - en to ru translation catalogue (7 entries)

en: Plasma Windowed
ru: Plasma в окне

en: Enable QML Javascript debugger
ru: Включить отладчик QML Javascript.

en: Makes the plasmoid stay alive in the Notification Area, even when the window is closed.
ru: Сворачивание виджетов в область уведомлений даже при закрытии окна.

en: Force loading the given shell plugin
ru: Принудительный запуск указанного модуля.

en: The applet to open.
ru: Открываемый виджет.

en: Arguments to pass to the plasmoid.
ru: Аргументы, передаваемые в виджет.

en: Close %1
ru: Закрыть %1
