plasma-workspace - en to ru translation catalogue (10 entries)

[ctx: @title Name for global shortcuts category]
en: Media Controller
ru: Управление медиапроигрывателем

[ctx: @title shortcut]
en: Play/Pause media playback
ru: Начать/приостановить воспроизведение

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback next
ru: Перейти к следующей дорожке

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback previous
ru: Перейти к предыдущей дорожке

[ctx: @title shortcut]
en: Stop media playback
ru: Остановить воспроизведение

[ctx: @title shortcut]
en: Pause media playback
ru: Приостановить воспроизведение

[ctx: @title shortcut]
en: Play media playback
ru: Начать воспроизведение

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume up
ru: Увеличить громкость

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume down
ru: Уменьшить громкость

[ctx: @action:button]
en: Choose player automatically
ru: Выбрать проигрыватель автоматически
