plasma-workspace - en to pt translation catalogue (12 entries)

[ctx: @info %1 notification body %2 application name]
en: %1 from %2
pt: %1 de %2

[ctx: Copying n of m files to locaton]
en: %2 of %1 file to %3 | %2 of %1 files to %3
pt[0]: %2 de %1 ficheiro para %3
pt[1]: %2 de %1 ficheiros para %3

[ctx: Copying n files to location]
en: %1 file to %2 | %1 files to %2
pt[0]: %1 ficheiro para %2
pt[1]: %1 ficheiros para %2

[ctx: Copying n of m files]
en: %2 of %1 file | %2 of %1 files
pt[0]: %2 de %1 ficheiro
pt[1]: %2 de %1 ficheiros

[ctx: Copying n files]
en: %1 file | %1 files
pt[0]: %1 ficheiro
pt[1]: %1 ficheiros

[ctx: Copying n of m items]
en: %2 of %1 item | %2 of %1 items
pt[0]: %2 de %1 item
pt[1]: %2 de %1 itens

[ctx: Copying n items]
en: %1 item | %1 items
pt[0]: %1 item
pt[1]: %1 itens

[ctx: Copying file to location]
en: %1 to %2
pt: %1 para %2

[ctx: Copying n items to location]
en: %1 file to %2 | %1 items to %2
pt[0]: %1 item para %2
pt[1]: %1 itens para %2

[ctx: Copying unknown amount of files to location]
en: to %1
pt: para %1

[ctx: @info %1 notification body %2 job name]
en: %1 from %2
pt: %1 de %2

en: Application closed unexpectedly.
pt: A aplicação fechou de forma inesperada.
