plasma-workspace - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
ja: freedesktop.org のフォールバックサウンドテーマ

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
ja: 通知音を有効化

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
ja[0]: 元のテーマ: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
ja: 試聴:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
ja: サウンド "%1" を試聴

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
ja: テーマ "%1" のデモサウンドを試聴

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
ja: テーマ %1 はサウンド '%2' を含みません

en: Failed to preview sound: %1
ja: サウンドの試聴に失敗しました: %1
