libkworkspace - en to fr translation catalogue (5 entries)

[ctx: user: …]
en: %1: TTY login
fr: %1 : connexion « TTY »

[ctx: … location (TTY or X display)]
en: Unused
fr: Inutilisée

en: X login on remote host
fr: Session X sur un hôte distant

[ctx: … host]
en: X login on %1
fr: Session X sur %1

[ctx: user: session type]
en: %1: %2
fr: %1 : %2
