plasma-workspace - en to fr translation catalogue (10 entries)

[ctx: @title Name for global shortcuts category]
en: Media Controller
fr: Contrôleur de média

[ctx: @title shortcut]
en: Play/Pause media playback
fr: Démarrer / Mettre en pause la lecture du média

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback next
fr: Lecture du média suivant

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback previous
fr: Lecture du média précédent

[ctx: @title shortcut]
en: Stop media playback
fr: Arrêtez la lecture du média

[ctx: @title shortcut]
en: Pause media playback
fr: Mettre en pause la lecture du média

[ctx: @title shortcut]
en: Play media playback
fr: Démarrer la lecture du média

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume up
fr: Augmentation du volume pour le média

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume down
fr: Diminution du volume pour le média

[ctx: @action:button]
en: Choose player automatically
fr: Sélectionnez automatiquement votre lecteur
