krunner - en to fi translation catalogue (20 entries)

en: Run Command interface
fi: Komentojen suoritus

en: Use the clipboard contents as query for KRunner
fi: Käytä leikepöydän sisältöä KRunner-kyselynä

en: Start KRunner in the background, don't show it.
fi: Käynnistä KRunner taustalle, näyttämättä sitä.

en: Replace an existing instance
fi: Korvaa aiempi instanssi

en: Show only results from the given plugin
fi: Näytä vain valitun liitännäisen tulokset

en: List available plugins
fi: Luettele käytettävissä olevat liitännäiset

en: The query to run, only used if -c is not provided
fi: Suoritettava kysely, käytetään vain jos -c on annettu

[ctx: Header for command line output]
en: Available KRunner plugins, pluginId
fi: Käytettävissä olevat KRunner-liitännäiset, liitännäisen tunniste

en: Configure
fi: Asetukset

en: Configure KRunner Behavior
fi: KRunnerin toiminta-asetukset

en: Configure KRunner…
fi: KRunnerin asetukset…

en: Showing only results from %1
fi: Näytetään vain liitännäisen %1 tulokset

[ctx: Textfield placeholder text, query specific KRunner plugin]
en: Search '%1'…
fi: Etsi: ”%1”…

[ctx: Textfield placeholder text]
en: Search…
fi: Etsi…

en: Show Usage Help
fi: Näytä käyttöohje

en: Pin
fi: Kiinnitä

en: Pin Search
fi: Kiinnitä haku

en: Keep Open
fi: Pidä avoinna

en: Recent Queries
fi: Viimeisimmät haut

en: Remove
fi: Poista
