plasma-nm - en to ca@valencia translation catalogue (482 entries)

[ctx: General]
en: General configuration
ca@valencia: Configuració general

en: Wired
ca@valencia: Per cable

en: 802.1x Security
ca@valencia: Seguretat 802.1x

en: Wi-Fi Security
ca@valencia: Seguretat Wi-Fi

en: Mobile Broadband (%1)
ca@valencia: Banda ampla per mòbil (%1)

en: Bond
ca@valencia: Enllaç (bond)

en: Bridge
ca@valencia: Pont

en: Team
ca@valencia: Equip

en: WireGuard Interface
ca@valencia: Interfície de WireGuard

en: Failed to get secrets for %1
ca@valencia: No s'han pogut obtindre els secrets per a %1

en: New Connection (%1)
ca@valencia: Connexió nova (%1)

en: Edit Connection '%1'
ca@valencia: Edita la connexió «%1»

en: New %1 connection
ca@valencia: Connexió nova %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Connection name:
ca@valencia: Nom de la connexió:

[ctx: bond mode]
en: Round-robin
ca@valencia: Round roben

[ctx: bond mode]
en: Active backup
ca@valencia: Còpia de seguretat activa

[ctx: bond mode]
en: Broadcast
ca@valencia: Difusió

[ctx: bond mode]
en: Adaptive transmit load balancing
ca@valencia: Equilibri de càrrega de transmissió adaptativa

[ctx: bond mode]
en: Adaptive load balancing
ca@valencia: Equilibri de càrrega adaptativa

[ctx: bond link monitoring]
en: MII (recommended)
ca@valencia: MII (recomanada)

en: Do you want to remove the connection '%1'?
ca@valencia: Voleu eliminar la connexió «%1»?

en: Remove Connection
ca@valencia: Elimina la connexió

en: DUN (dial up networking)
ca@valencia: DUN (xarxa per connexió telefònica)

en: PAN (personal area network)
ca@valencia: PAN (xarxa d'àrea personal)

[ctx: @title:window advanced permissions editor]
en: Advanced Permissions Editor
ca@valencia: Editor de permisos avançat

[ctx: infiniband transport mode]
en: Datagram
ca@valencia: Datagrama

[ctx: infiniband transport mode]
en: Connected
ca@valencia: Connectat

[ctx: Header text for IPv4 address]
en: Address
ca@valencia: Adreça

[ctx: Header text for IPv4 netmask]
en: Netmask
ca@valencia: Màscara de xarxa

[ctx: Header text for IPv4 gateway]
en: Gateway
ca@valencia: Passarel·la

en: Other DNS Servers:
ca@valencia: Altres servidors de DNS:

en: DNS Servers:
ca@valencia: Servidors de DNS:

en: <qt>You can find more information about these values here:<br/><a href='https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.html'>https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.htmlnm-settings-nmcli.html</a></qt>
ca@valencia: <qt>Es pot trobar més informació quant a estos valors ací:<br/><a href='https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.html'>https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.htmlnm-settings-nmcli.html</a></qt>

en: Send hostname:
ca@valencia: Envia el nom del servidor:

en: DHCP hostname:
ca@valencia: Nom del servidor DHCP:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, privacyCombo)
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

en: DAD timeout:
ca@valencia: Temps d'espera del DAD:

en: Edit DNS servers
ca@valencia: Edita els servidors de DNS

en: Edit DNS search domains
ca@valencia: Edita els dominis de la busca de DNS

[ctx: Header text for IPv6 address]
en: Address
ca@valencia: Adreça

[ctx: Header text for IPv6 gateway]
en: Gateway
ca@valencia: Passarel·la

en: Alternative Subject Matches
ca@valencia: Coincidències d'assumpte alternatives

en: <qt>This entry must be one of:<ul><li>DNS: &lt;name or ip address&gt;</li><li>EMAIL: &lt;email&gt;</li><li>URI: &lt;uri, e.g. https://www.kde.org&gt;</li></ul></qt>
ca@valencia: <qt>Esta entrada ha de ser una de les següents:<ul><li>DNS: &lt;nom o adreça IP&gt;</li><li>EMAIL: &lt;correu electrònic&gt;</li><li>URI: &lt;URI, p. ex., https://www.kde.org&gt;</li></ul></qt>

en: Connect to these servers only
ca@valencia: Connecta només a estos servidors

en: Select file to import
ca@valencia: Seleccioneu el fitxer que s'ha d'importar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Authentication:
ca@valencia: Autenticació:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, auth)
en: PWD
ca@valencia: CONTRASENYA

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, auth)
en: FAST
ca@valencia: RÀPID

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, auth)
en: Tunneled TLS (TTLS)
ca@valencia: TLS en túnel (TTLS)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, auth)
en: Protected EAP (PEAP)
ca@valencia: EAP protegit (PEAP)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (text)
en: Username:
ca@valencia: Nom d'usuari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_34) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text
en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Identity:
ca@valencia: Identitat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Domain:
ca@valencia: Domini:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: User certificate:
ca@valencia: Certificat de l'usuari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: CA certificate:
ca@valencia: Certificat de la CA:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Subject match:
ca@valencia: Coincidència d'assumpte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Alternative subject matches:
ca@valencia: Coincidències d'assumpte alternatives:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Connect to these servers:
ca@valencia: Connecta a estos servidors:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, privateKeyLabel)
en: Private key:
ca@valencia: Clau privada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Private key password:
ca@valencia: Contrasenya de la clau privada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Anonymous identity:
ca@valencia: Identitat anònima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fastAllowPacProvisioning)
en: Automatic PAC provisioning
ca@valencia: Aprovisionament automàtic de PAC

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, pacMethod)
en: Anonymous
ca@valencia: Anònim

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, pacMethod)
en: Authenticated
ca@valencia: Autenticat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, pacMethod)
en: Both
ca@valencia: Ambdós

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: PAC file:
ca@valencia: Fitxer PAC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Inner authentication:
ca@valencia: Autenticació interna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: PEAP version:
ca@valencia: Versió del PEAP:

[ctx: PEAP version]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, peapVersion)
en: Automatic
ca@valencia: Automàtica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, peapVersion)
en: Version 0
ca@valencia: Versió 0

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, peapVersion)
en: Version 1
ca@valencia: Versió 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, interfaceNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interface name:
ca@valencia: Nom de la interfície:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Bonded connections:
ca@valencia: Connexions vinculades:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add…
ca@valencia: Afig…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edit…
ca@valencia: Edita…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Link monitoring:
ca@valencia: Monitoratge de l'enllaç:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Monitoring frequency:
ca@valencia: Freqüència del monitoratge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Link up delay:
ca@valencia: Retard en la connexió de l'enllaç:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Link down delay:
ca@valencia: Retard en la desconnexió de l'enllaç:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: ARP targets:
ca@valencia: Objectius ARP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, arpTargets)
en: An IP address or comma-separated list of addresses.
ca@valencia: Una adreça IP o llista separada per comes de les adreces.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Bridged connections:
ca@valencia: Connexions en pont:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Aging time:
ca@valencia: Temps de vida:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stpGroup)
en: Enable STP (Spanning Tree Protocol)
ca@valencia: Activa STP (Protocol «Spanning Tree»)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Priority:
ca@valencia: Prioritat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Forward delay:
ca@valencia: Retard de reenviament:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Hello time:
ca@valencia: Temps de «HELLO»:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Max age:
ca@valencia: Duració màx.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Address of the device:
ca@valencia: Adreça del dispositiu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Connection type:
ca@valencia: Tipus de connexió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number:
ca@valencia: Número:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoconnect)
en: Connect automatically with priority
ca@valencia: Connecta automàticament amb prioritat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, prioritySpin)
en: If the connection is set to autoconnect, connections with higher priority will be preferred. Defaults to 0.
    The higher number means higher priority. A negative number can be used to indicate priority lower than the default.
ca@valencia: Si la connexió està definida com «autoconnecta», es preferiran les connexions amb la prioritat més alta. La predeterminada és 0.
    Com més gran el nombre, més gran la prioritat. Es pot utilitzar un nombre negatiu per a indicar una prioritat més baixa que la predeterminada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allUsers)
en: All users may connect to this network
ca@valencia: Tots els usuaris poden connectar-se a esta xarxa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButtonPermissions)
en: Edit advanced permissions for this connection
ca@valencia: Edita els permisos avançats per a esta connexió

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, pushButtonPermissions)
en: Fine-grained permissions editor for this connection. It lets you choose which users can activate/modify/delete this connection.
ca@valencia: Editor de permisos detallats per a esta connexió. Us permet triar quins usuaris poden activar/modificar/suprimir esta connexió.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonPermissions) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdvanced)
en: Advanced…
ca@valencia: Avançat…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoconnectVpn)
en: Automatically connect to VPN
ca@valencia: Connecta automàticament a la VPN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firewallZoneLabel)
en: Firewall zone:
ca@valencia: Zona del tallafoc:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, meteredLabel)
en: Metered:
ca@valencia: Ús mesurat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, metered)
en: NetworkManager indicates to applications whether the connection is metered and therefore
    data usage should be restricted.
ca@valencia: NetworkManager indica a les aplicacions si la connexió té un ús mesurat i, per tant,
    cal restringir l'ús de les dades.

[ctx: Item in the Metered: list]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, metered)
en: Automatic
ca@valencia: Automàtica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, metered)
en: Yes
ca@valencia: Sí

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: Basic
ca@valencia: Bàsic

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advGroup)
en: Advanced
ca@valencia: Avançat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, roaming)
en: Allow roaming if home network is not available
ca@valencia: Permetre la itinerància si la xarxa domèstica no està disponible

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelNetworkId)
en: Network ID:
ca@valencia: ID de la xarxa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Transport mode:
ca@valencia: Mode de transport:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Restrict to device:
ca@valencia: Restringix al dispositiu:

[ctx: MTU:]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, mtu)
en: Automatic
ca@valencia: Automàtica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, IPv6Widget) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, IPv4Widget)
en: Advanced IP settings
ca@valencia: Configuració avançada de la IP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Method:
ca@valencia: Mètode:

[ctx: Method:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, method)
en: Automatic
ca@valencia: Automàtic

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, method)
en: Automatic (Only addresses)
ca@valencia: Automàtic (només adreces)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, method)
en: Link-Local
ca@valencia: Enllaç local

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, method)
en: Shared to other computers
ca@valencia: Compartix amb altres ordinadors

[ctx: like in this setting is Disabled]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, method)
en: Disabled
ca@valencia: Desactivat

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dnsLabel)
en: DNS Servers:
ca@valencia: Servidors de DNS:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, dns)
en: Use this field to specify the IP address(es) of one or more DNS servers. Use ',' to separate entries.
ca@valencia: Utilitzeu este camp per a especificar l'adreça IP d'un o més servidors de DNS. Utilitzeu «,» per a separar les entrades.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dnsMorePushButton)
en: Edit DNS the list of servers
ca@valencia: Edita la llista de servidors de DNS

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dnsSearchLabel)
en: Search Domains:
ca@valencia: Dominis de busca:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, dnsSearch)
en: Use this field to specify one or more DNS domains to search. Use ',' to separate entries.
ca@valencia: Utilitzeu este camp per a especificar un o més dominis de DNS que es buscaran. Utilitzeu «,» per a separar les entrades.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dnsSearchMorePushButton)
en: Edit the list of DNS domains being searched
ca@valencia: Edita la llista de dominis DNS on es buscarà

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDhcpClientId)
en: DHCP Client ID:
ca@valencia: ID del client DHCP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, dhcpClientId)
en: Use this field to specify the DHCP client ID which is a string sent to the DHCP server
    to identify the local machine that the DHCP server may use to customize the DHCP
    lease and options.
ca@valencia: Utilitzeu este camp per a especificar l'identificador del client DHCP, el qual
    és una cadena que s'envia al servidor DHCP per a identificar la màquina
    local que el servidor utilitzarà per a personalitzar el contracte i les opcions
    del DHCP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
ca@valencia: Afig

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableView, tableViewAddresses)
en: IP addresses identify your computer on the network. Click the "Add" button to add
    an IP address
ca@valencia: Les adreces IP identifiquen el vostre ordinador a la xarxa.
    Feu clic en el botó «Afig» per a afegir-ne una

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ipv4RequiredCB)
en: Allows the connection to complete if IPv4 configuration fails
    but IPv6 configuration succeeds
ca@valencia: Permet completar la connexió si la configuració IPv4 falla,
    però la configuració IPv6 té èxit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ipv4RequiredCB)
en: IPv4 is required for this connection
ca@valencia: Es requerix IPv4 per a esta connexió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRoutes)
en: Routes…
ca@valencia: Camins…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ipv6RequiredCB)
en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if
    IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds
ca@valencia: Quan es connecta amb les xarxes que admeten IPv4, permet completar la
    connexió si la configuració IPv6 falla, però la configuració IPv4 té èxit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ipv6RequiredCB)
en: IPv6 is required for this connection
ca@valencia: Es requerix IPv6 per a esta connexió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dnsMorePushButton)
en: Edit the list of DNS servers
ca@valencia: Edita la llista de servidors de DNS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, privacyCombo)
en: Configure IPv6 Privacy Extensions for SLAAC, described in RFC4941. If enabled, it makes the kernel generate
    a temporary IPv6 address in addition to the public one generated from MAC address via modified EUI-64.
ca@valencia: Configura les extensions de privadesa IPv6 per a SLAAC, descrit a la RFC4941. Si s'activa, fa que el nucli genere una adreça IPv6
    temporal, a més de la pública generada a partir de l'adreça MAC amb l'EUI-64 modificat.

[ctx: privacy disabled]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, privacyCombo)
en: Disabled
ca@valencia: Desactivada

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, privacyCombo)
en: Enabled (prefer public address)
ca@valencia: Activada (es preferix adreça pública)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, privacyCombo)
en: Enabled (prefer temporary addresses)
ca@valencia: Activada (es preferix adreça temporal)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, method)
en: Automatic (Only DHCP)
ca@valencia: Automàtic (només DHCP)

[ctx: like in this setting is Disabled]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, method)
en: Ignored
ca@valencia: Ignorat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, method)
en: Disabled
ca@valencia: Desactivat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPrivacy)
en: Privacy:
ca@valencia: Privadesa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authGroup)
en: Authentication
ca@valencia: Autenticació

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, compressionGroup)
en: Compression
ca@valencia: Compressió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mppe)
en: Use point-to-point encryption (MPPE)
ca@valencia: Utilitza l'encriptació Punt-a-Punt (MPPE)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, bsdComp)
en: Use BSD data compression
ca@valencia: Utilitza la compressió de les dades de BSD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deflateComp)
en: Use Deflate data compression
ca@valencia: Utilitza la compressió de les dades per desinflat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tcpComp)
en: Use TCP header compression
ca@valencia: Utilitza la compressió de la capçalera TCP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mppe128)
en: Require 128-bit encryption
ca@valencia: Requerix encriptació de 128 bits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mppeStateful)
en: Use stateful MPPE
ca@valencia: Utilitza MPPE amb estat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, echoGroup)
en: Echo
ca@valencia: Eco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, senddEcho)
en: Send PPP echo packets
ca@valencia: Envia paquets d'eco PPP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Service:
ca@valencia: Servei:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, service)
en: If specified, instruct PPPoE to only initiate sessions with access concentrators that provide the specified service. For most providers, this should be left blank. It is only required if there are multiple access concentrators or a specific service is known to be required.
ca@valencia: Si s'especifica, instruïx al PPPoE a què només inicie sessions amb concentradors d'accés que proporcionen el servei especificat. Per a la majoria dels proveïdors, açò s'ha de deixar en blanc. Només es requerix si hi ha diversos concentradors d'accés o es coneix un servei específic que ho requerisca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Teamed connections:
ca@valencia: Connexions vinculades:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: JSON config:
ca@valencia: Configuració de JSON:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnImport)
en: Import configuration from file…
ca@valencia: Importa la configuració des del fitxer…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Parent interface:
ca@valencia: Interfície pare:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: VLAN id:
ca@valencia: ID de la VLAN:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: VLAN interface name:
ca@valencia: Nom de la interfície VLAN:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reorderHeaders)
en: Output packet headers reordering
ca@valencia: Reordena les capçaleres dels paquets d'eixida

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, gvrp)
en: GARP VLAN Registration Protocol
ca@valencia: Protocol de registre GARP de la VLAN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, looseBinding)
en: Loose binding
ca@valencia: Enllaç flexible

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, modeComboBox)
en: Infrastructure
ca@valencia: Infraestructura

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, modeComboBox)
en: Access Point
ca@valencia: Punt d'accés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (BssidComboBox, BSSIDCombo)
en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the
     BSSID entered here. Example: 00:11:22:33:44:55
ca@valencia: Esta opció bloqueja esta connexió al punt d'accés Wi-Fi (AP)
    especificat pel BSSID introduït ací. Exemple: 00:11:22:33:44:55

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bandLabel)
en: Band:
ca@valencia: Banda:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, band)
en: This option locks the connection to the Wi-Fi network associated to the specified band. This setting depends
     on specific driver capability and may not work with all drivers
ca@valencia: Esta opció bloqueja la connexió amb la xarxa Wi-Fi associada a la
    banda especificada. Esta opció depén de la capacitat
    específica del controlador i podria no funcionar amb tots els controladors

[ctx: Band:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, band)
en: Automatic
ca@valencia: Automàtica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLabel)
en: Channel:
ca@valencia: Canal:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, channel)
en: Wireless channel to use for the Wi-Fi connection. The device will only join (or create for Ad-Hoc networks)
    a Wi-Fi network on the specified channel
ca@valencia: El canal sense fil que s'utilitzarà per a la connexió Wi-Fi.
    El dispositiu només s'unirà (o crearà xarxes Ad-Hoc)
    a una xarxa Wi-Fi al canal especificat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Cloned MAC address:
ca@valencia: Adreça MAC clonada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRandomMacAddr)
en: Random…
ca@valencia: Aleatòria…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hiddenNetwork)
en: Mark this if you want to create a connection for a hidden network
ca@valencia: Marqueu esta opció si voleu crear una connexió per a una xarxa oculta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Visibility:
ca@valencia: Visibilitat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hiddenNetwork)
en: Hidden network
ca@valencia: Xarxa oculta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WifiSecurity)
en: Wifi Security
ca@valencia: Seguretat Wi-Fi

[ctx: no security]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, securityCombo)
en: None
ca@valencia: Cap

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, securityCombo)
en: WEP key 40/128 bits (Hex or ASCII)
ca@valencia: Clau WEP de 40/128 bits (Hex o ASCII)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, securityCombo)
en: WEP key 128 bits
ca@valencia: Clau WEP de 128 bits

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, securityCombo)
en: Dynamic WEP (802.1x)
ca@valencia: WEP dinàmica (802.1x)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, securityCombo)
en: WPA/WPA2 Personal
ca@valencia: WPA/WPA2 personal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, securityCombo)
en: WPA/WPA2 Enterprise
ca@valencia: WPA/WPA2 corporativa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, securityCombo)
en: WPA3 Personal
ca@valencia: WPA3 personal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, securityCombo)
en: WPA3 Enterprise 192-bit
ca@valencia: WPA3 corporativa de 192-bits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Security:
ca@valencia: Seguretat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Key:
ca@valencia: Clau:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: WEP index:
ca@valencia: Índex WEP:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, wepIndex)
en: 1 (default)
ca@valencia: 1 (predeterminat)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, wepAuth)
en: Open System
ca@valencia: Sistema obert

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, wepAuth)
en: Shared Key
ca@valencia: Clau compartida

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (HwAddrComboBox, macAddress)
en: This option locks this connection to the network device specified by its
    permanent MAC address entered here. Example: 00:11:22:33:44:55
ca@valencia: Esta opció bloqueja esta connexió al dispositiu de xarxa
    especificat per la seua adreça MAC permanent introduïda ací.
    Exemple: 00:11:22:33:44:55

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, clonedMacAddress)
en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the
    network device this connection is activated on. This feature is known as MAC
    cloning or spoofing. Example 11:22:33:44:55
ca@valencia: L'adreça MAC introduïda ací s'utilitzarà com a adreça de maquinari del
    dispositiu de xarxa per al que s'ha activat esta connexió. Esta
    característica es coneix com a clonatge o falsejament de la identitat MAC.
    Exemple 11:22:33:44:55

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRandomMacAddr)
en: Random
ca@valencia: Aleatòria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mtu)
en: Only transmit packets of the specified size or smaller, breaking larger packets up
    into multiple Ethernet frames
ca@valencia: Només transmet paquets de la mida especificada o més xicoteta, trencant
    els paquets més grans en múltiples trames d'Ethernet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speedLabel)
en: Speed:
ca@valencia: Velocitat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, duplexLabel)
en: Duplex:
ca@valencia: Dúplex:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, duplex)
en: Request that the device use the specified duplex mode. Either "half" or "full"
ca@valencia: Requerix que el dispositiu utilitze el mode dúplex especificat.
    Siga «half -mig-» o «full -complet-»

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, duplex)
en: Half
ca@valencia: Mig

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, duplex)
en: Full
ca@valencia: Complet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Link negotiation:
ca@valencia: Negociació de l'enllaç:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, linkNegotiation)
en: Device link negotiation. If “Manual” is chosen, “Speed” and “Duplex” values will be forced without checking
    the device compatibility. If unsure, leave here “Ignore” or pick “Automatic”.
ca@valencia: Negociació de l'enllaç del dispositiu. Si es tria «Manual», es forçaran els valors de «Velocitat» i «Duplex» sense verificar la compatibilitat del dispositiu. Si no esteu segur, deixeu «Ignora» o seleccioneu «Automàtic».

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, linkNegotiation)
en: Ignore
ca@valencia: Ignora

[ctx: Link negotiation:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, linkNegotiation)
en: Automatic
ca@valencia: Automàtic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, speed)
en: Request that the device use only the specified speed.
ca@valencia: Requerix que el dispositiu només utilitze la velocitat especificada.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, speed)
en: 2.5 Gb/s
ca@valencia: 2,5 Gb/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use8021X)
en: Use 802.1x security for this connection
ca@valencia: Utilitza la seguretat 802.1x per a esta connexió

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WireGuardProp)
en: WireGuard Settings
ca@valencia: Configureu WireGuard

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Interface
ca@valencia: Interfície

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, interfaceNameLineEdit)
en: Required.
    Network interface name.
ca@valencia: Requerit.
    Nom de la interfície de xarxa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, privateKeyLineEdit)
en: Required.
    A base64 private key generated by wg genkey.
ca@valencia: Requerida.
    Una clau privada en base64 generada per «wg genkey».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, listenPortLabel)
en: Listen port:
ca@valencia: Port d'escolta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, listenPortLineEdit)
en: Optional.
    Listen port number. Chosen randomly if left as 'Automatic'.
ca@valencia: Opcional.
    Número del port d'escolta. Es tria aleatòriament si es deixa com a «Automatic».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fwmarkLabel)
en: fwmark:
ca@valencia: FwMark:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, fwmarkLineEdit)
en: Optional.
    An fwmark for outgoing packets. If set to 0 or 'off', this
    option is disabled. May be specified in hexadecimal by
    prepending '0x'.
ca@valencia: Opcional.
    Una marca «fwmark» per als paquets que ixen. Si s'establix a 0 o
    «off», es desmarca esta opció. Es pot especificar en hexadecimal
    prefixant-ho amb «0x».

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mtuLineEdit)
en: Optional.
    If not specified, the MTU is automatically determined
    from the endpoint addresses or the system default route,
    which is usually a sane choice. However, to manually
    specify an MTU and to override this automatic discovery,
    this value may be specified explicitly.
ca@valencia: Opcional.
    Si no s'especifica, la MTU es determina automàticament
    a partir de l'adreça del punt final o de la ruta predeterminada del sistema,
    que normalment és una elecció correcta. Tanmateix, per a especificar
    manualment una MTU i superposar este descobriment automàtic,
    este valor es pot especificar explícitament.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, peerRouteLabel)
en: Autoroute peers:
ca@valencia: Parells de les rutes automàtiques:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, peerRouteCheckBox)
en: Whether to automatically add routes for the AllowedIPs ranges
    of the peers.
ca@valencia: Si cal afegir automàticament rutes per als intervals de les «AllowedIP»
    dels parells.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPeers)
en: Peers…
ca@valencia: Parells…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publicKeyLabel)
en: Public key:
ca@valencia: Clau pública:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, publicKeyLineEdit)
en: Required.
                A base64 public key calculated by wg pubkey 
                from a private key, and usually transmitted 
                out of band to the author of the configuration file.
ca@valencia: Requerida.
                Una clau privada en base64 generada per «wg genkey»
                a partir d'una clau privada, i transmesa normalment
                per un canal alternatiu a l'autor del fitxer de configuració.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowedIPsLabel)
en: Allowed IPs:
ca@valencia: IP permeses:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, allowedIPsLineEdit)
en: Required.
                A comma-separated list of IP (v4 or v6) addresses 
                with CIDR masks from which incoming traffic for 
                this peer is allowed and to which outgoing traffic 
                for this peer is directed. The catch-all 0.0.0.0/0 
                may be specified for matching all IPv4 addresses, 
                and ::/0 may be specified for matching all IPv6 addresses.
ca@valencia: Requerit.
                Una llista separada per comes d'adreces IP (v4 o v6)
                amb màscares CIDR per a les quals el trànsit entrant per
                a este parell està permés i per a les quals el trànsit eixint
                per a este parell està dirigit. Es pot especificar la 0.0.0.0/0
                que l'atrapa tot per a coincidir amb totes les adreces IPv4,
                i es pot especificar ::/0 per a coincidir amb totes les adreces IPv6.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endpointAddressLabel)
en: Endpoint address:
ca@valencia: Adreça del punt final:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, endpointAddressLineEdit)
en: Optional.
                An endpoint for the connection. Can be an
                IPv4 address, IPv6 address, or FQDN (fully
                qualified domain name such as abc.com). If
                present, Endpoint port must also be set.
ca@valencia: Opcional.
                Un punt final per a la connexió. Pot ser una
                adreça IPv4, una adreça IPv6, o un FQDN («fully
                qualified domain name» o nom de domini 
                completament qualificat, com abc.com). Si
                està present, també cal definir el port del punt final.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endpointPortLabel)
en: Endpoint port:
ca@valencia: Port del punt final:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, endpointPortLineEdit)
en: Optional.
                The port number of an endpoint. If present Endpoint
                Address must also be set.
ca@valencia: Opcional.
                El número de port number del punt final. Si està present,
                també cal definir l'adreça del punt final.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, presharedKeyLabel)
en: Preshared key:
ca@valencia: Clau precompartida:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, presharedKeyLineEdit)
en: Optional.
                A base64 preshared key generated by wg genpsk.
                This option adds an additional layer of symmetric-key
                cryptography to be mixed into the already existing
                public-key cryptography, for post-quantum resistance.
ca@valencia: Opcional.
                Una clau precompartida en base64 generada per «wg genpsk».
                Esta opció afig una capa addicional de criptografia de
                clau simètrica per a barrejar amb la criptografia de clau pública
                ja existent, per a una resistència postquàntica.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keepaliveLabel)
en: Persistent keepalive:
ca@valencia: Manteniment de l'activitat persistent:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, keepaliveLineEdit)
en: Optional.
                A seconds interval, between 1 and 65535 inclusive, of
                how often to send an authenticated empty packet to
                the peer for the purpose of keeping a stateful firewall
                or NAT mapping valid persistently. For example, if the
                interface very rarely sends traffic, but it might at
                anytime receive traffic from a peer, and it is behind
                NAT, the interface might benefit from having a
                persistent keepalive interval of 25 seconds. If set to
                0 or "off", this option is disabled. By default or
                when unspecified, this option is off. Most users will not
                need this.
ca@valencia: Opcional.
                Un interval en segons, entre 1 i 65535 inclosos, de
                com de sovint cal enviar un paquet buit autenticat al
                parell amb l'objectiu de mantindre un mapatge persistent vàlid
                d'estats de tallafoc o NAT. Per exemple, si la
                interfície envia trànsit molt rarament, però pot rebre
                trànsit d'un parell en qualsevol moment, i està darrere d'un
                NAT, la interfície podria beneficiar-se de tindre un interval
                de manteniment persistent de l'activitat de 25 segons. Si
                s'establix a «0» o «off», esta opció està desactivada. De manera
                predeterminada o si no s'especifica, esta opció és «off».
                La majoria dels usuaris no necessiten açò.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Peer 1
ca@valencia: Parell 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add new Peer
ca@valencia: Afig un parell nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove this Peer
ca@valencia: Elimina este parell

[ctx: @title: window wireguard peers properties]
en: WireGuard peers properties
ca@valencia: Propietats dels parells de WireGuard

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (bond)
ca@valencia: Virtual (enllaç -bond-)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (bridge)
ca@valencia: Virtual (pont)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (team)
ca@valencia: Virtual (equip)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Serial Modem
ca@valencia: Mòdem en el port sèrie

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Mobile Broadband
ca@valencia: Banda ampla per mòbil

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Loopback
ca@valencia: Bucle tancat

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Wired Ethernet
ca@valencia: Ethernet per cable

en: Mobile broadband
ca@valencia: Banda ampla per mòbil

en: Olpc mesh
ca@valencia: Malla Olpc

en: Wired Ethernet
ca@valencia: Ethernet per cable

en: WireGuard VPN
ca@valencia: VPN de WireGuard

en: Loopback
ca@valencia: Bucle tancat

en: Unknown connection type
ca@valencia: Tipus de connexió desconeguda

en: Wireless Interface (%1)
ca@valencia: Interfície sense fil (%1)

en: Wired Interface (%1)
ca@valencia: Interfície per cable (%1)

en: Modem (%1)
ca@valencia: Mòdem (%1)

en: Bridge (%1)
ca@valencia: Pont (%1)

en: Loopback Interface (%1)
ca@valencia: Interfície de bucle tancat (%1)

[ctx: description of unknown network interface state]
en: Unknown
ca@valencia: Desconeguda

[ctx: description of unmanaged network interface state]
en: Unmanaged
ca@valencia: Sense gestionar

[ctx: description of unavailable network interface state]
en: Unavailable
ca@valencia: No disponible

[ctx: description of unconnected network interface state]
en: Not connected
ca@valencia: No connectada

[ctx: description of preparing to connect network interface state]
en: Preparing to connect
ca@valencia: S'està preparant per a connectar

[ctx: description of configuring hardware network interface state]
en: Configuring interface
ca@valencia: S'està configurant la interfície

[ctx: description of waiting for authentication network interface state]
en: Waiting for authorization
ca@valencia: S'està esperant autorització

[ctx: network interface doing dhcp request in most cases]
en: Setting network address
ca@valencia: S'està establint l'adreça de la xarxa

[ctx: is other action required to fully connect? captive portals, etc.]
en: Checking further connectivity
ca@valencia: S'està verificant la connectivitat complementària

[ctx: a secondary connection (e.g. VPN) has to be activated first to continue]
en: Waiting for a secondary connection
ca@valencia: S'està esperant una connexió secundària

[ctx: network interface connected state label]
en: Connected
ca@valencia: Connectada

[ctx: network interface connected state label]
en: Connected to %1
ca@valencia: Connectada a %1

[ctx: network interface disconnecting state label]
en: Deactivating connection
ca@valencia: S'està desactivant la connexió

[ctx: network interface connection failed state label]
en: Connection Failed
ca@valencia: No s'ha pogut connectar

[ctx: interface state]
en: Error: Invalid state
ca@valencia: S'ha produït un error: estat no vàlid

[ctx: The state of the VPN connection is unknown]
en: Unknown
ca@valencia: Desconeguda

[ctx: The VPN connection is preparing to connect]
en: Preparing to connect
ca@valencia: S'està preparant per a connectar

[ctx: The VPN connection needs authorization credentials]
en: Needs authorization
ca@valencia: Es requerix autorització

[ctx: The VPN connection is being established]
en: Connecting
ca@valencia: S'està connectant

[ctx: The VPN connection is getting an IP address]
en: Setting network address
ca@valencia: S'està establint l'adreça de la xarxa

[ctx: The VPN connection is active]
en: Activated
ca@valencia: Activada

[ctx: The VPN connection failed]
en: Failed
ca@valencia: No s'ha pogut

[ctx: The VPN connection is disconnected]
en: Failed
ca@valencia: No s'ha pogut

[ctx: wireless network operation mode]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

[ctx: wireless network operation mode]
en: Infrastructure
ca@valencia: Infraestructura

[ctx: wireless network operation mode]
en: Access point
ca@valencia: Punt d'accés

[ctx: wireless network cipher]
en: Pairwise WEP40
ca@valencia: WEP40 per parelles

[ctx: wireless network cipher]
en: Pairwise WEP104
ca@valencia: WEP104 per parelles

[ctx: wireless network cipher]
en: Pairwise TKIP
ca@valencia: TKIP per parelles

[ctx: wireless network cipher]
en: Pairwise CCMP
ca@valencia: CCMP per parelles

[ctx: wireless network cipher]
en: Group WEP40
ca@valencia: WEP40 per grups

[ctx: wireless network cipher]
en: Group WEP104
ca@valencia: WEP104 per grups

[ctx: wireless network cipher]
en: Group TKIP
ca@valencia: TKIP per grups

[ctx: wireless network cipher]
en: Group CCMP
ca@valencia: CCMP per grups

[ctx: connection speed]
en: %1 Bit/s
ca@valencia: %1 Bits

[ctx: connection speed]
en: %1 MBit/s
ca@valencia: %1 MBits

[ctx: connection speed]
en: %1 GBit/s
ca@valencia: %1 GBits

[ctx: Gsm modes (2G/3G/any)]
en: Any
ca@valencia: Qualsevol

[ctx: Cellular access technology]
en: CDMA2000 EVDO revision B
ca@valencia: CDMA2000 EVDO revisió B

[ctx: Cellular access technology]
en: CDMA2000 EVDO revision A
ca@valencia: CDMA2000 EVDO revisió A

[ctx: Cellular access technology]
en: CDMA2000 EVDO revision 0
ca@valencia: CDMA2000 EVDO revisió 0

[ctx: Cellular access technology]
en: Compact GSM
ca@valencia: GSM compacte

[ctx: Analog wireline modem]
en: Analog
ca@valencia: Analògic

[ctx: Unknown cellular access technology]
en: Unknown
ca@valencia: Desconeguda

[ctx: Any cellular access technology]
en: Any
ca@valencia: Qualsevol

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem is unlocked.
ca@valencia: El mòdem està desbloquejat.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PIN code.
ca@valencia: La SIM requerix el codi PIN.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PIN2 code.
ca@valencia: La SIM requerix el codi PIN2.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PUK code.
ca@valencia: La SIM requerix el codi PUK.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PUK2 code.
ca@valencia: La SIM requerix el codi PUK2.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the service provider PIN code.
ca@valencia: El mòdem requerix el codi PIN del proveïdor de serveis.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the service provider PUK code.
ca@valencia: El mòdem requerix el codi PUK del proveïdor de serveis.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network PIN code.
ca@valencia: El mòdem requerix el codi PIN de la xarxa.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network PUK code.
ca@valencia: El mòdem requerix el codi PUK de la xarxa.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the PIN code.
ca@valencia: El mòdem requerix el codi PIN.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the corporate PIN code.
ca@valencia: El mòdem requerix el codi PIN de l'empresa.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the corporate PUK code.
ca@valencia: El mòdem requerix el codi PUK de l'empresa.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the PH-FSIM PIN code.
ca@valencia: El mòdem requerix el codi PIN de la PH-FSIM.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the PH-FSIM PUK code.
ca@valencia: El mòdem requerix el codi PUK de la PH-FSIM.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network subset PIN code.
ca@valencia: El mòdem requerix el codi PIN del subsegment de xarxa.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network subset PUK code.
ca@valencia: El mòdem requerix el codi PUK del subsegment de xarxa.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Lock reason unknown.
ca@valencia: La raó del bloqueig és desconeguda.

[ctx: @label no security]
en: Insecure
ca@valencia: Insegura

[ctx: @label Dynamic WEP security]
en: Dynamic WEP
ca@valencia: WEP dinàmica

[ctx: @label unknown security]
en: Unknown security type
ca@valencia: Tipus de seguretat desconeguda

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last hour, as the number of minutes since usage]
en: One minute ago | %1 minutes ago
ca@valencia[0]: Fa un minut
ca@valencia[1]: Fa %1 minuts

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last day, as the number of hours since usage]
en: One hour ago | %1 hours ago
ca@valencia[0]: Fa 1 hora
ca@valencia[1]: Fa %1 hores

[ctx: Label for last used time for a network connection used the previous day]
en: Yesterday
ca@valencia: Ahir

[ctx: Label for last used time for a network connection that has never been used]
en: Never
ca@valencia: Mai

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last hour, as the number of minutes since usage]
en: Last used one minute ago | Last used %1 minutes ago
ca@valencia[0]: Utilitzada per última vegada fa un minut
ca@valencia[1]: Utilitzada per última vegada fa %1 minuts

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last day, as the number of hours since usage]
en: Last used one hour ago | Last used %1 hours ago
ca@valencia[0]: Utilitzada per última vegada fa una hora
ca@valencia[1]: Utilitzada per última vegada fa %1 hores

[ctx: Label for last used time for a network connection used the previous day]
en: Last used yesterday
ca@valencia: Es va utilitzar per última vegada ahir

en: Last used on %1
ca@valencia: Utilitzada per última vegada %1

[ctx: Label for last used time for a network connection that has never been used]
en: Never used
ca@valencia: No s'ha utilitzat mai

en: No VPN plugin found for type %1
ca@valencia: No s'ha trobat cap connector VPN per al tipus %1

en: Importing this type of VPN is not implemented
ca@valencia: No està implementada la importació d'este tipus de VPN

en: Not implemented
ca@valencia: Sense implementar

[ctx: @item:intable shortcut for Not Available]
en: N/A
ca@valencia: N/D

[ctx: @info:tooltip real user name is not available]
en: Not Available
ca@valencia: No disponible

en: First select the SSID
ca@valencia: Primer seleccioneu el SSID

en: %1 (%2%)
    Frequency: %3 Mhz
    Channel: %4
ca@valencia: %1 (%2%)
    Freqüència: %3 Mhz
    Canal: %4

[ctx: Header text for IPv4 route metric]
en: Metric
ca@valencia: Mètrica

[ctx: Header text for IPv6 netmask]
en: Netmask
ca@valencia: Màscara de xarxa

[ctx: Header text for IPv6 route metric]
en: Metric
ca@valencia: Mètrica

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: New Mobile Broadband Connection
ca@valencia: Connexió nova de banda ampla per mòbil

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: My plan is not listed…
ca@valencia: El meu pla no es troba en la llista…

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Unknown Provider
ca@valencia: Proveïdor desconegut

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Set up a Mobile Broadband Connection
ca@valencia: Configura una connexió de banda ampla per mòbil

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
ca@valencia: Este assistent us ajuda a configurar amb facilitat una connexió de banda ampla per mòbil a una xarxa de mòbil (3G).

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: You will need the following information:
ca@valencia: Necessitareu la informació següent:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your broadband provider's name
ca@valencia: El nom del proveïdor de banda ampla

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your broadband billing plan name
ca@valencia: El nom del pla de facturació de banda ampla

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
ca@valencia: (en alguns casos) El nom del punt d'accés (APN) del pla de facturació de la banda ampla

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Create a connection for &this mobile broadband device:
ca@valencia: Crea una connexió per a es&te dispositiu mòbil de banda ampla:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Any GSM device
ca@valencia: Qualsevol dispositiu GSM

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Any CDMA device
ca@valencia: Qualsevol dispositiu CDMA

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Installed GSM device
ca@valencia: Dispositiu GSM instal·lat

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Installed CDMA device
ca@valencia: Dispositiu CDMA instal·lat

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Choose your Provider's Country
ca@valencia: Escolliu el país del vostre proveïdor

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Country List:
ca@valencia: Llista de països:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: My country is not listed
ca@valencia: El meu país no està llistat

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Choose your Provider
ca@valencia: Escolliu el vostre proveïdor

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Select your provider from a &list:
ca@valencia: Seleccioneu el vostre proveïdor des d'una &llista:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: I cannot find my provider and I wish to enter it &manually:
ca@valencia: No puc trobar el meu proveïdor i vull introduir-lo &manualment:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Choose your Billing Plan
ca@valencia: Escolliu el vostre pla de facturació

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: &Select your plan:
ca@valencia: &Seleccioneu el pla:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Selected plan &APN (Access Point Name):
ca@valencia: &APN (Nom del Punt d'Accés) del pla seleccionat:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Warning: Selecting an incorrect plan may result in billing issues for your broadband account or may prevent connectivity.
    
    If you are unsure of your plan please ask your provider for your plan's APN.
ca@valencia: Alerta: seleccionar un pla incorrecte pot comportar problemes de facturació per al vostre compte de banda ampla o pot impedir la connectivitat.
    
    Si no esteu segur de quin és el vostre pla, pregunteu al vostre proveïdor l'APN del vostre pla.

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Confirm Mobile Broadband Settings
ca@valencia: Confirma la configuració de la banda ampla per mòbil

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
ca@valencia: La connexió de banda ampla per mòbil està configurada amb les configuracions següents:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your Provider:
ca@valencia: El vostre proveïdor:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your Plan:
ca@valencia: El vostre pla:

en: Change the visibility of the password
ca@valencia: Canvia la visibilitat de la contrasenya

en: Store password for this user only (encrypted)
ca@valencia: Emmagatzema la contrasenya només per a este usuari (encriptada)

en: Store password for all users (not encrypted)
ca@valencia: Emmagatzema la contrasenya per a tots els usuaris (sense encriptar)

en: Ask for this password every time
ca@valencia: Pregunta per esta contrasenya cada vegada

en: This password is not required
ca@valencia: No es necessita esta contrasenya

en: %1 (%2%)
    Security: %3
    Frequency: %4 Mhz
ca@valencia: %1 (%2%)
    Seguretat: %3
    Freqüència: %4 Mhz

en: %1 (%2%)
    Security: Insecure
    Frequency: %3 Mhz
ca@valencia: %1 (%2%)
    Seguretat: Insegura
    Freqüència: %3 Mhz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Available Users
ca@valencia: Usuaris disponibles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, availUsers) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, currentUsers)
en: Real Name
ca@valencia: Nom real

[ctx: like in Username for athentication]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, availUsers) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, currentUsers)
en: Username
ca@valencia: Nom d'usuari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Users allowed to activate the connection
ca@valencia: Usuaris permesos a activar la connexió

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RoutesIp4Config)
en: Edit IPv4 Routes
ca@valencia: Edita els camins IPv4

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbNeverDefault)
en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection
ca@valencia: Si està marcada, esta connexió mai es farà servir com la
    connexió de xarxa per defecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbNeverDefault)
en: Use only for resources on this connection
ca@valencia: Utilitza només per als recursos en esta connexió

[ctx: Remove a selected row]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonRemove)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: Insert a row]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonAdd)
en: Add
ca@valencia: Afig

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbIgnoreAutoRoutes)
en: If enabled, automatically configured routes are ignored and only routes specified above are used
ca@valencia: Si està marcada, els camins configurats de forma automàtica seran
    ignorats i només s'utilitzaran els camins especificats anteriorment

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbIgnoreAutoRoutes)
en: Ignore automatically obtained routes
ca@valencia: Ignora els camins obtinguts automàticament

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RoutesIp6Config)
en: Edit IPv6 Routes
ca@valencia: Edita els camins IPv6

[ctx: Remove a selected row]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonRemove)
en: R&emove
ca@valencia: &Elimina

en: Plasma is missing support for '%1' VPN connections.
ca@valencia: Falta la implementació de Plasma per a les connexions VPN «%1».

en: Report Bug
ca@valencia: Informeu d'un error

en: NetworkManager is missing support for '%1' VPN connections.
ca@valencia: Falta la implementació de NetworkManager per a les connexions VPN «%1».

en: Install
ca@valencia: Instal·la

en: Failed to activate %1
ca@valencia: No s'ha pogut activar %1

en: Failed to add connection %1
ca@valencia: No s'ha pogut afegir la connexió %1

en: Connection %1 has been added
ca@valencia: S'ha afegit la connexió %1

en: Failed to add %1
ca@valencia: No s'ha pogut afegir %1

en: Failed to deactivate %1
ca@valencia: No s'ha pogut desactivar %1

en: Failed to remove %1
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar %1

en: Connection %1 has been removed
ca@valencia: S'ha eliminat la connexió %1

en: Failed to update connection %1
ca@valencia: No s'ha pogut actualitzar la connexió %1

en: Connection %1 has been updated
ca@valencia: S'ha actualitzat la connexió %1

en: Failed to create hotspot %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear el punt d'accés %1

en: Hardware based connections
ca@valencia: Connexions basades en maquinari

en: Some DSL description
ca@valencia: Alguna descripció del DSL

en: Some infiniband description
ca@valencia: Alguna descripció d'Infiniband

en: Mobile Broadband
ca@valencia: Banda ampla per mòbil

en: Some mobile broadband description
ca@valencia: Alguna descripció de la banda ampla per mòbil

en: Some wired ethernet description
ca@valencia: Alguna descripció d'Ethernet per cable

en: Wired Ethernet (shared)
ca@valencia: Ethernet per cable (compartida)

en: Some wi-fi description
ca@valencia: Alguna descripció de Wi-Fi

en: Wi-Fi (shared)
ca@valencia: Wi-Fi (compartida)

en: Virtual connections
ca@valencia: Connexions virtuals

en: Some bond description
ca@valencia: Alguna descripció de l'enllaç

en: Some team description
ca@valencia: Alguna descripció de l'equip

en: Some vlan description
ca@valencia: Alguna descripció de la Vlan

en: VPN connections
ca@valencia: Connexions VPN

en: Import VPN connection…
ca@valencia: Importa una connexió VPN…

en: Other
ca@valencia: Altres

en: Import a saved configuration file
ca@valencia: Importa un fitxer de configuració guardada

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Unknown
ca@valencia: El tipus de connexió és desconegut

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is ADSL
ca@valencia: El tipus de connexió és ADSL

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Bluetooth
ca@valencia: El tipus de connexió és Bluetooth

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Bridge
ca@valencia: El tipus de connexió és pont

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is CDMA
ca@valencia: El tipus de connexió és CDMA

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is GSM
ca@valencia: El tipus de connexió és GSM

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Infiniband
ca@valencia: El tipus de connexió és Infiniband

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is OLPC Mesh
ca@valencia: El tipus de connexió és malla OLPC

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is PPOPE
ca@valencia: El tipus de connexió és PPOPE

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is VLAN
ca@valencia: El tipus de connexió és VLAN

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is VPN
ca@valencia: El tipus de connexió és VPN

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Wimax
ca@valencia: El tipus de connexió és Wimax

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Wired
ca@valencia: El tipus de connexió és per cable

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Wireless
ca@valencia: El tipus de connexió és sense fil

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Team
ca@valencia: El tipus de connexió és equip

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Generic
ca@valencia: El tipus de connexió és genèrica

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Tunnel
ca@valencia: El tipus de connexió és túnel

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is IP Tunnel
ca@valencia: El tipus de connexió és túnel d'IP

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is WireGuard
ca@valencia: El tipus de connexió és WireGuard

en: IPv4 Address
ca@valencia: Adreça IPv4

en: IPv4 Default Gateway
ca@valencia: Passarel·la IPv4 predeterminada

en: IPv4 Primary Nameserver
ca@valencia: Servidor de noms IPv4 primari

en: IPv4 Secondary Nameserver
ca@valencia: Servidor de noms IPv4 secundari

en: IPv6 Address
ca@valencia: Adreça IPv6

en: IPv6 ULA Address
ca@valencia: Adreça IPv6 ULA

en: IPv6 Default Gateway
ca@valencia: Passarel·la IPv6 predeterminada

en: IPv6 Primary Nameserver
ca@valencia: Servidor de noms IPv6 primari

en: IPv6 Secondary Nameserver
ca@valencia: Servidor de noms IPv6 secundari

en: Connection speed
ca@valencia: Velocitat de la connexió

en: MAC Address
ca@valencia: Adreça MAC

en: Access Point (SSID)
ca@valencia: Punt d'accés (SSID)

en: Signal Strength
ca@valencia: Potència del senyal

en: Security Type
ca@valencia: Tipus de seguretat

en: Connection Speed
ca@valencia: Velocitat de la connexió

en: Frequency
ca@valencia: Freqüència

[ctx: Frequency (Channel)]
en: %1 (Channel %2)
ca@valencia: %1 (canal %2)

en: Operator
ca@valencia: Operador

en: Network ID
ca@valencia: ID de la xarxa

en: Signal Quality
ca@valencia: Qualitat del senyal

en: Access Technology
ca@valencia: Tecnologia d'accés

en: VPN Plugin
ca@valencia: Connector VPN

en: Banner
ca@valencia: Rètol

en: Name
ca@valencia: Nom

en: Capabilities
ca@valencia: Capacitats

en: Type
ca@valencia: Tipus

en: Vlan ID
ca@valencia: ID de la VLAN

en: Adsl
ca@valencia: ADSL

en: Device
ca@valencia: Dispositiu

[ctx: A network device is connected, but there is only link-local connectivity]
en: Connected
ca@valencia: Connectat

[ctx: A network device is connected, but there is only site-local connectivity]
en: Connected
ca@valencia: Connectat

[ctx: A network device is connected, with global network connectivity]
en: Connected
ca@valencia: Connectat

[ctx: Networking is inactive and all devices are disabled]
en: Inactive
ca@valencia: Inactiu

[ctx: There is no active network connection]
en: Disconnected
ca@valencia: Desconnectat

[ctx: Network connections are being cleaned up]
en: Disconnecting
ca@valencia: S'està desconnectant

[ctx: A network device is connecting to a network and there is no other available network connection]
en: Connecting
ca@valencia: S'està connectant

en: Connecting to %1
ca@valencia: S'està connectant amb %1

en: Connected to %1 (no connectivity)
ca@valencia: Connectat a %1 (sense connectivitat)

en: Connected to %1 (limited connectivity)
ca@valencia: Connectat a %1 (connectivitat limitada)

en: Connected to %1 (log in required)
ca@valencia: Connectat a %1 (requerix iniciar la sessió)

en: Connected to %1
ca@valencia: Connectat a %1

en: NetworkManager not running
ca@valencia: NetworkManager no s'està executant

en: NetworkManager 0.9.8 required, found %1.
ca@valencia: Es requerix NetworkManager 0.9.8, però s'ha trobat %1.

[ctx: global connection state]
en: Unknown
ca@valencia: Desconeguda
