plasma-nm - en to ca@valencia translation catalogue (122 entries)

en: Only 'dun' and 'nap' services are supported.
ca@valencia: Només s'admeten els serveis «DUN» i «NAP».

en: Network authentication
ca@valencia: Autenticació de la xarxa

en: You need to log into this network
ca@valencia: Cal iniciar la sessió en esta xarxa

en: Log in
ca@valencia: Inici de sessió

en: Limited Connectivity
ca@valencia: Connectivitat limitada

en: This device appears to be connected to a network but is unable to reach the Internet.
ca@valencia: Este dispositiu pareix que està connectat a una xarxa, però no pot accedir a Internet.

[ctx: Text in GSM PIN/PUK unlock error dialog]
en: Error unlocking modem: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en desbloquejar el mòdem: %1

[ctx: Title for GSM PIN/PUK unlock error dialog]
en: PIN/PUK unlock error
ca@valencia: S'ha produït un error de desbloqueig del PIN/PUK

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ConfigFailedReason]
en: The device could not be configured
ca@valencia: El dispositiu encara no està configurat

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ConfigUnavailableReason]
en: IP configuration was unavailable
ca@valencia: La configuració IP no està disponible

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ConfigExpiredReason]
en: IP configuration expired
ca@valencia: La configuració IP ha expirat

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to NoSecretsReason]
en: No secrets were provided
ca@valencia: No s'han proporcionat secrets

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AuthSupplicantDisconnectReason]
en: Authorization supplicant disconnected
ca@valencia: El sol·licitant d'autorització s'ha desconnectat

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AuthSupplicantConfigFailedReason]
en: Authorization supplicant's configuration failed
ca@valencia: No s'ha pogut configurar el sol·licitant d'autorització

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AuthSupplicantFailedReason]
en: Authorization supplicant failed
ca@valencia: El sol·licitant d'autorització ha fallat

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AuthSupplicantTimeoutReason]
en: Authorization supplicant timed out
ca@valencia: El sol·licitant d'autorització ha expirat

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to PppStartFailedReason]
en: PPP failed to start
ca@valencia: PPP ha fallat en iniciar

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to PppDisconnectReason]
en: PPP disconnected
ca@valencia: PPP s'ha desconnectat

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to PppFailedReason]
en: PPP failed
ca@valencia: PPP ha fallat

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DhcpStartFailedReason]
en: DHCP failed to start
ca@valencia: DHCP ha fallat en iniciar

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DhcpErrorReason]
en: A DHCP error occurred
ca@valencia: Ha ocorregut un error del DHCP

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DhcpFailedReason]
en: DHCP failed
ca@valencia: DHCP ha fallat

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SharedStartFailedReason]
en: The shared service failed to start
ca@valencia: El servei compartit ha fallat en iniciar

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SharedFailedReason]
en: The shared service failed
ca@valencia: El servei compartit ha fallat

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AutoIpStartFailedReason]
en: The auto IP service failed to start
ca@valencia: El servei d'IP automàtica ha fallat en iniciar

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AutoIpErrorReason]
en: The auto IP service reported an error
ca@valencia: El servei d'IP automàtica ha informat d'un error

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AutoIpFailedReason]
en: The auto IP service failed
ca@valencia: El servei d'IP automàtica ha fallat

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemBusyReason]
en: The modem is busy
ca@valencia: El mòdem està ocupat

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemNoDialToneReason]
en: The modem has no dial tone
ca@valencia: El mòdem no té to de marcatge

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemNoCarrierReason]
en: The modem shows no carrier
ca@valencia: El mòdem no mostra cap línia

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemDialTimeoutReason]
en: The modem dial timed out
ca@valencia: El marcatge del mòdem ha esgotat el temps

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemDialFailedReason]
en: The modem dial failed
ca@valencia: El marcatge del mòdem ha fallat

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemInitFailedReason]
en: The modem could not be initialized
ca@valencia: El mòdem no s'ha pogut restablir

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmApnSelectFailedReason]
en: The GSM APN could not be selected
ca@valencia: No s'ha pogut seleccionar l'APN del GSM

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmNotSearchingReason]
en: The GSM modem is not searching
ca@valencia: El mòdem GSM no està buscant

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmRegistrationDeniedReason]
en: GSM network registration was denied
ca@valencia: S'ha denegat el registre a la xarxa GSM

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmRegistrationTimeoutReason]
en: GSM network registration timed out
ca@valencia: Ha expirat el registre a la xarxa GSM

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmRegistrationFailedReason]
en: GSM registration failed
ca@valencia: El registre al GSM ha fallat

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmPinCheckFailedReason]
en: The GSM PIN check failed
ca@valencia: Ha fallat la comprovació del PIN del GSM

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to FirmwareMissingReason]
en: Device firmware is missing
ca@valencia: Falta el microprogramari del dispositiu

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DeviceRemovedReason]
en: The device was removed
ca@valencia: El dispositiu s'ha extret

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SleepingReason]
en: The networking system is now sleeping
ca@valencia: El sistema de connexió amb la xarxa està adormit

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ConnectionRemovedReason]
en: The connection was removed
ca@valencia: S'ha eliminat la connexió

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to CarrierReason]
en: The cable was disconnected
ca@valencia: El cable està desconnectat

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemNotFoundReason]
en: The modem could not be found
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el mòdem

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to BluetoothFailedReason]
en: The bluetooth connection failed or timed out
ca@valencia: La connexió Bluetooth ha fallat o ha exhaurit el temps

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmSimNotInserted]
en: GSM Modem's SIM Card not inserted
ca@valencia: No s'ha inserit la targeta SIM al mòdem GSM

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmSimPinRequired]
en: GSM Modem's SIM Pin required
ca@valencia: Es requerix el codi PIN de la SIM al mòdem GSM

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmSimPukRequired]
en: GSM Modem's SIM Puk required
ca@valencia: Es requerix el codi PUK de la SIM al mòdem GSM

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmSimWrong]
en: GSM Modem's SIM wrong
ca@valencia: SIM errònia al mòdem GSM

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to InfiniBandMode]
en: InfiniBand device does not support connected mode
ca@valencia: El dispositiu InfiniBand no admet el mode connectat

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DependencyFailed]
en: A dependency of the connection failed
ca@valencia: Ha fallat una dependència de la connexió

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to Br2684Failed]
en: Problem with the RFC 2684 Ethernet over ADSL bridge
ca@valencia: Problema basat en el pont Ethernet sobre ADSL d'acord amb el RFC 2684

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemManagerUnavailable]
en: ModemManager not running
ca@valencia: ModemManager no s'està executant

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SecondaryConnectionFailed]
en: A secondary connection of the base connection failed
ca@valencia: Ha fallat una connexió secundària de la connexió base

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DcbFcoeFailed]
en: DCB or FCoE setup failed
ca@valencia: No s'ha pogut configurar el DCB o FCoE

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to TeamdControlFailed]
en: teamd control failed
ca@valencia: El control de «teamd» ha fallat

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemFailed]
en: Modem failed or no longer available
ca@valencia: El mòdem ha fallat o ja no es troba disponible

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemAvailable]
en: Modem now ready and available
ca@valencia: El mòdem està preparat i disponible

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SimPinIncorrect]
en: The SIM PIN was incorrect
ca@valencia: El PIN de la SIM és incorrecte

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to NewActivation]
en: A new connection activation was enqueued
ca@valencia: S'ha posat a la cua una activació nova de la connexió

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ParentChanged]
en: The device's parent changed
ca@valencia: Els pares del dispositiu han canviat

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ParentManagedChanged]
en: The device parent's management changed
ca@valencia: La gestió dels pares del dispositiu ha canviat

en: Connection '%1' activated.
ca@valencia: Connexió «%1» activada.

en: Connection '%1' deactivated.
ca@valencia: Connexió «%1» desactivada.

en: VPN connection '%1' activated.
ca@valencia: Connexió VPN «%1» activada.

en: VPN connection '%1' failed to activate.
ca@valencia: La connexió VPN «%1» ha fallat en activar-se.

en: VPN connection '%1' deactivated.
ca@valencia: Connexió VPN «%1» desactivada.

en: VPN connection '%1' was deactivated because the device it was using was disconnected.
ca@valencia: La connexió VPN «%1» s'ha desactivat perquè el dispositiu utilitzat s'ha desconnectat.

en: The service providing the VPN connection '%1' was stopped.
ca@valencia: El servei que proporciona la connexió VPN «%1» s'ha parat.

en: The IP config of the VPN connection '%1', was invalid.
ca@valencia: La configuració IP de la connexió VPN «%1» no és vàlida.

en: The connection attempt to the VPN service timed out.
ca@valencia: L'intent de connexió amb el servei VPN ha exhaurit el temps.

en: A timeout occurred while starting the service providing the VPN connection '%1'.
ca@valencia: S'ha exhaurit el temps mentre s'iniciava el servei que proporciona la connexió VPN «%1».

en: Starting the service providing the VPN connection '%1' failed.
ca@valencia: L'inici del servei que proporciona la connexió VPN «%1» ha fallat.

en: Necessary secrets for the VPN connection '%1' were not provided.
ca@valencia: No s'han proporcionat els secrets necessaris per a la connexió VPN «%1».

en: Authentication to the VPN server failed.
ca@valencia: L'autenticació amb el servidor VPN ha fallat.

en: The connection was deleted.
ca@valencia: S'ha suprimit la connexió.

en: No Network Connection
ca@valencia: No hi ha cap connexió de xarxa

en: You are no longer connected to a network.
ca@valencia: Ja no està connectat a cap xarxa.

en: Authenticate %1
ca@valencia: Autentica %1

[ctx: @info:status 'secrets' means the authentication needed for a VPN]
en: No secrets were requested
ca@valencia: No s'han sol·licitat secrets

en: Incorrect password for the wireless network "%1". Please try again.
ca@valencia: Contrasenya incorrecta per a la xarxa sense fil «%1». Torneu-ho a provar.

en: Enter the password for the wireless network "%1":
ca@valencia: Introduïu la contrasenya per a la xarxa sense fil «%1»:

en: Incorrect password for the connection "%1". Please try again.
ca@valencia: Contrasenya incorrecta per a la connexió «%1». Torneu-ho a provar.

en: Enter the password for the connection "%1":
ca@valencia: Introduïu la contrasenya per a la connexió «%1»:

en: %1 password dialog
ca@valencia: Diàleg de contrasenya %1

[ctx: @info:status]
en: VPN settings are missing
ca@valencia: Falten els paràmetres de la VPN

en: Provide the secrets for the VPN connection "%1":
ca@valencia: Proporcioneu els secrets per a la connexió VPN «%1»:

en: VPN secrets (%1) dialog
ca@valencia: Diàleg de secrets de VPN (%1)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PasswordDialog)
en: Password dialog
ca@valencia: Diàleg de contrasenya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPass)
en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

en: SIM PUK
ca@valencia: PUK de la SIM

en: SIM PUK2
ca@valencia: PUK2 de la SIM

en: Service provider PUK
ca@valencia: Codi PUK del proveïdor de serveis

en: Network PUK
ca@valencia: Codi PUK de la xarxa

en: Corporate PUK
ca@valencia: Codi PUK de l'empresa

en: PH-FSIM PUK
ca@valencia: Codi PUK de la PH-FSIM

en: Network Subset PUK
ca@valencia: Codi PUK del subsegment de xarxa

en: %1 unlock required
ca@valencia: %1 requerix desbloqueig

en: %1 Unlock Required
ca@valencia: %1 requerix desbloqueig

en: The mobile broadband device '%1' requires a %2 code before it can be used.
ca@valencia: El dispositiu mòbil de banda ampla «%1» requerix el codi %2 abans de poder-se utilitzar.

en: %1 code:
ca@valencia: Codi %1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pinLabel)
en: New PIN code:
ca@valencia: Codi PIN nou:

en: Re-enter new PIN code:
ca@valencia: Torneu a introduir el codi PIN nou:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowPass)
en: Show PIN/PUK code
ca@valencia: Mostra el codi PIN/PUK

en: SIM PIN
ca@valencia: Codi PIN de la SIM

en: SIM PIN2
ca@valencia: Codi PIN2 de la SIM

en: Service provider PIN
ca@valencia: Codi PIN del proveïdor de serveis

en: Network PIN
ca@valencia: Codi PIN de la xarxa

en: Corporate PIN
ca@valencia: Codi PIN de l'empresa

en: PH-FSIM PIN
ca@valencia: Codi PIN de la PH-FSIM

en: Network Subset PIN
ca@valencia: Codi PIN del subsegment de xarxa

en: Show PIN code
ca@valencia: Mostra el codi PIN

en: PIN code too short. It should be at least 4 digits.
ca@valencia: El codi PIN és massa curt. Hauria de tindre 4 dígits com a mínim.

en: The two PIN codes do not match
ca@valencia: Els dos codis PIN no coincidixen

en: PUK code too short. It should be 8 digits.
ca@valencia: El codi PUK és massa curt. Hauria de tindre 8 dígits com a mínim.

en: Unknown Error
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PinWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, title)
en: SIM PIN unlock required
ca@valencia: Es requerix el desbloqueig PIN de la SIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prompt)
en: The mobile broadband device '%1' requires a SIM PIN code before it can be used.
ca@valencia: El dispositiu mòbil de banda ampla «%1» requerix el codi PIN de la SIM abans de poder-se utilitzar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pukLabel)
en: PUK code:
ca@valencia: Codi PUK:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pin2Label)
en: Re-enter PIN code:
ca@valencia: Torneu a introduir el codi PIN:

en: Authentication to %1 failed. Wrong password?
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'autenticació a %1. Contrasenya incorrecta?
