plasma-dialer - en to fi translation catalogue (50 entries)

en: Phone
fi: Puhelin

en: Plasma phone dialer
fi: Plasman numerovalitsin

en: © 2015-2022 KDE Community
fi: © 2015–2022 KDE-yhteisö

en: Swipe to accept
fi: Hyväksy pyyhkäisemällä

en: Active call list
fi: Aktiivisten puhelujen luettelo

en: Incoming...
fi: Saapuva…

en: Calling...
fi: Soitetaan…

en: Keypad
fi: Numeronäppäimistö

en: Speaker
fi: Kaiutin

en: Mute
fi: Vaimenna

en: View
fi: Näkymä

en: History
fi: Historia

en: Contacts
fi: Yhteystiedot

en: Dialer
fi: Numerovalitsin

en: Settings
fi: Asetukset

en: Quit
fi: Lopeta

en: No contacts have a phone number set
fi: Puhelinnumeroa ei ole asetettu yhdellekään yhteystiedolle

en: Select number to call
fi: Valitse numero, johon soitetaan

en: Modem devices are not found
fi: Modeemilaitteita ei löytynyt

en: Voicemail number couldn't be found
fi: Vastaajan numeroa ei löytynyt

en: Duration: %1
fi: Kesto: %1

en: Call History
fi: Puheluhistoria

en: Clear history
fi: Tyhjennä historia

en: No recent calls
fi: Ei viimeaikaisia puheluja

en: No IMEIs found
fi: IMEItä ei löytynyt

en: IMEI | IMEIs
fi[0]: IMEI
fi[1]: IMEIt

en: Adaptive Call Blocking
fi: Mukautuva puheluesto

en: Ignore calls from unknown numbers
fi: Ohita tuntemattomien numerojen puhelut

en: When a call is an incoming from an unknown number
fi: Kun puhelu tulee tuntemattomasta numerosta

en: Immediately hang up
fi: Katkaise välittömästi

en: Ring without notification
fi: Soita ilmoituksetta

en: Ring with silent notification
fi: Soita hiljaisella ilmoituksella

en: Allowed exceptions
fi: Sallitut poikkeukset

en: Anonymous numbers
fi: Nimettömät numerot

en: Existing outgoing call to number
fi: Olemassa oleva lähtevä puhelu numeroon

en: Callback within
fi: Soita takaisin ajassa

en: minutes
fi: minuuttia

en: Allowed phone number exceptions
fi: Sallitut puhelinnumeropoikkeukset

en: Add new pattern
fi: Lisää uusi kuvio

en: About
fi: Tietoa

en: Adaptive call blocking
fi: Mukautuva puheluesto

en: Incoming call screen appearance
fi: Saapuvan puhelun ulkoasu näytöllä

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Symmetric Swipe
fi: Symmetrinen pyyhkäisy

en: Asymmetric Swipe
fi: Epäsymmetrinen pyyhkäisy

en: USSD Error
fi: USSD-virhe

en: USSD Message
fi: USSD-viesti

en: Write response...
fi: Kirjoita vastaus…

en: Send
fi: Lähetä

en: Cancel USSD session
fi: Peru USSD-istunto
