kio-extras - en to tr translation catalogue (6 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget File | Forget Files
tr[0]: Dosyayı Unut
tr[1]: Dosyaları Unut

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget Location | Forget Locations
tr[0]: Konumu Unut
tr[1]: Konumları Unut

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the selected file(s) or location(s) from the recently used list in Dolphin and in Plasma's menus. This does not remove or move the resource(s).
tr: Seçili dosyaları veya konumları Dolphin’in ve Plasma’nın menülerinden kaldırın. Bu, ögeleri kaldırmaz veya taşımaz.

en: Recent Documents
tr: Son Kullanılan Belgeler

en: Recent Files
tr: Son Kullanılan Dosyalar

en: Recent Locations
tr: Son Kullanılan Konumlar
