kclock - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Alarm
fr: Alarme

en: View
fr: Afficher

en: Dismiss
fr: Rejeter

en: Snooze
fr: Retarder

[ctx: @info]
en: Alarm: <shortcut>%1 %2</shortcut>
fr: Alarme : <shortcut>%1 %2</shortcut>

en: Don't use PowerDevil for alarms if it is available
fr: Ne pas utiliser « PowerDevil » pour des alarmes lorsque disponible

en: © 2020-2022 KDE Community
fr: © 2020 - 2022 Communauté KDE

en: Timer complete
fr: Temps écoulé

en: Your timer %1 has finished!
fr: Votre minuteur %1 est terminé !

en: Allow the clock process to be in the background and launched on startup.
fr: Permettre au processus d'horloge de s'exécuter en arrière-plan et d'être lancé au démarrage.
