bluedevil - en to tg translation catalogue (23 entries)

en: Maintainer
tg: Муассис

[ctx: Deny access to a remote bluetooth device]
en: Deny
tg: Рад кардан

[ctx: Notification button to know if the pin is correct or not]
en: PIN correct
tg: ПИН дуруст аст

[ctx: Notification button to say that the PIN is wrong]
en: PIN incorrect
tg: ПИН нодуруст аст

[ctx: Shown in a notification to announce that a PIN is needed to accomplish a pair action,%1 is the name of the bluetooth device]
en: PIN needed to pair with %1
tg: Барои пайваст кардани %1, ПИН лозим аст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: PIN:
tg: ПИН:

[ctx: Button to accept the incoming file transfer and download it in the default download directory]
en: Accept
tg: Қабул кардан

[ctx: Deny the incoming file transfer]
en: Cancel
tg: Бекор кардан

[ctx: File transfer origin]
en: From
tg: Аз

[ctx: File transfer destination]
en: To
tg: Ба

en: Send File
tg: Фиристодани файл

en: Browse Files
tg: Тамошо кардани файлҳо

en: No Bluetooth adapters have been found.
tg: Ягон адаптери Bluetooth ёфт нашуд.

[ctx: Action to enable Bluetooth adapter]
en: Enable
tg: Фаъол кардан

[ctx: Action to turn on Bluetooth adapter]
en: Turn On
tg: Фаъол кардан

[ctx: Send files to a Bluetooth device]
en: Send to %1
tg: Фиристодан ба %1

en: Send Files
tg: Фиристодани файлҳо

en: Cancel
tg: Бекор кардан

[ctx: Action to go to the next page on the wizard]
en: Next
tg: Навбатӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, manualPin)
en: Manual PIN:
tg: ПИН-и дастӣ:

[ctx: Button that closes the wizard]
en: Close
tg: Пӯшидан

en: Matches
tg: Мутобиқатҳо

en: Does not match
tg: Мутобиқат намекунад
