bluedevil - en to he translation catalogue (71 entries)

[ctx: DeviceName Network (Service)]
en: %1 Network (%2)
he: רשת %1 (%2)

en: Disconnect
he: ניתוק

en: Connect
he: חיבור

en: Unblock the device first to be able to connect to it
he: קודם צריך לשחרר את הנעילה של המכשיר כדי להתחבר אליו

en: Type:
he: סוג:

en: Battery:
he: סוללה:

en: Address:
he: כתובת:

en: Adapter:
he: מתאם:

en: Name:
he: שם:

en: Trusted
he: מהימן

en: Blocked
he: חסום

en: Any incoming connections from a blocked device will be immediately rejected.
he: חיבורים נכנסים כלשהם מהתקן חסום יידחו מיידית.

en: Send File
he: שליחת קובץ

en: Setup NAP Network…
he: הגדרת רשת דרך נקודת גישה…

en: Setup DUN Network…
he: הגדרת רשת בחיוג…

[ctx: @action:button Forget the Bluetooth device]
en: Forget
he: לשכוח

[ctx: @action:button %1 is the name of a Bluetooth device]
en: Forget "%1"
he: לשכוח את „%1”

en: Forget this Device?
he: לשכוח את ההתקן הזה?

en: Are you sure you want to forget "%1"?
he: לשכוח את „%1”?

[ctx: @action:button]
en: Forget Device
he: לשכוח מההתקן

[ctx: @action:button]
en: Cancel
he: ביטול

en: Settings
he: הגדרות

en: Device:
he: התקן:

en: Enabled:
he: פעיל:

en: Visible:
he: גלוי:

en: On login:
he: עם הכניסה:

en: Enable Bluetooth
he: הפעלת בלוטות׳

en: Disable Bluetooth
he: השבתת בלוטות׳

en: Restore previous status
he: שחזור המצב הקודם

en: When receiving files:
he: בעת קבלת קבצים:

en: Ask for confirmation
he: בקשת אישור

en: Accept for trusted devices
he: לאשר להתקנים מהימנים

en: Always accept
he: לאשר תמיד

en: Save files in:
he: שמירת קבצים תחת:

en: Select folder
he: בחירת תיקייה

[ctx: @action: button as in, 'enable Bluetooth']
en: Enabled
he: פעיל

en: Pair Device…
he: צימוד התקן…

en: Configure…
he: הגדרה…

en: No Bluetooth adapters found
he: לא נמצאו מתאמי בלוטות׳

en: Connect an external Bluetooth adapter
he: חיבור מתאם בלוטות׳ חיצוני

en: Bluetooth is disabled
he: בלוטות׳ מושבת

en: Enable
he: הפעלה

en: No devices paired
he: אין התקנים מצומדים

[ctx: @info]
en: Click <interface>Pair Device…</interface> to pair some
he: יש ללחוץ על <interface>צימוד התקן…</interface> כדי לצמד כאלה

en: Connected
he: מחובר

en: Available
he: זמין

en: %1% Battery
he: %1% סוללה

[ctx: This device is a Phone]
en: Phone
he: טלפון

[ctx: This device is a Modem]
en: Modem
he: מודם

[ctx: This device is a Computer]
en: Computer
he: מחשב

[ctx: This device is of type Network]
en: Network
he: רשת

[ctx: This device is a Headset]
en: Headset
he: אוזניות עם מיקרופון

[ctx: This device is a Headphones]
en: Headphones
he: אוזניות

[ctx: This device is an Audio/Video device]
en: Multimedia
he: מולטימדיה

[ctx: This device is a Keyboard]
en: Keyboard
he: מקלדת

[ctx: This device is a Mouse]
en: Mouse
he: עכבר

[ctx: This device is a Game controller]
en: Game controller
he: בקר משחק

[ctx: This device is a Graphics Tablet (input device)]
en: Tablet
he: לוח ציור

[ctx: This device is a Peripheral device]
en: Peripheral
he: התקן היקפי

[ctx: This device is a Camera]
en: Camera
he: מצלמה

[ctx: This device is a Printer]
en: Printer
he: מדפסת

[ctx: This device is an Imaging device (printer, scanner, camera, display, …)]
en: Imaging
he: צלימה

[ctx: This device is a Wearable]
en: Wearable
he: לביש

[ctx: This device is a Toy]
en: Toy
he: צעצוע

[ctx: This device is a Health device]
en: Health
he: בריאות

en: File transfer
he: העברת קבצים

en: Send file
he: שליחת קובץ

en: Input
he: קלט

en: Audio
he: שמע

en: Network
he: רשת

en: Other
he: אחר
