xdg-desktop-portal-kde - en to eu translation catalogue (109 entries)

en: Request device access
eu: Eskatu gailua atzitzea

[ctx: count of files to open]
en: %1 files
eu: %1 fitxategi

[ctx: @title:window]
en: Choose Application
eu: Hautatu aplikazioa

[ctx: @info]
en: Choose an application to open <filename>%1</filename>
eu: Hautatu <filename>%1</filename> irekitzeko aplikazio bat

[ctx: Find some more apps that can open this content using the Discover app]
en: Find More in Discover
eu: Aurkitu gehiago «Discover» erabiliz

[ctx: @action:button]
en: Open
eu: Ireki

[ctx: @option:check %1 is description of a file type, like 'PNG image']
en: Always open %1 files with the chosen app
eu: %1 fitxategiak, beti, hautatutako aplikazioarekin ireki

en: Show All Installed Applications
eu: Erakutsi instalatutako aplikazio guztiak

[ctx: @action:button]
en: Choose Other…
eu: Aukeratu beste...

en: Default app for this file type
eu: Fitxategi-mota honetarako aplikazio lehenetsia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Last used app for this file type
eu: Fitxategi-mota honetarako erabilitako azken aplikazioa

[ctx: @info]
en: Open with <command>%1</command>?
eu: <command>%1</command>(e)kin ireki?

en: No matches
eu: Ez dago bat datorrenik

[ctx: @info]
en: No installed applications can open <filename>%1</filename>
eu: Ez dago instalatuta <filename>%1</filename> ireki dezakeen aplikaziorik

[ctx: @title:group]
en: Terminal Options
eu: Terminalaren aukerak

[ctx: @option:check]
en: Run in terminal
eu: Exekutatu terminalean

[ctx: @option:check]
en: Do not close when command exits
eu: Ez itxi komandoa amaitzean

[ctx: @title:group]
en: Discover More Applications
eu: Ezagutu aplikazio gehiago

[ctx: @info]
en: Don't see the right app? Find more in <link>Discover</link>.
eu: Ez duzu aplikazio zuzena aurkitzen? Gehiago aurkitu <link>Discover</link> erabiliz.

en: Background Activity
eu: Atzeko planoko jarduera

[ctx: @info %1 is the name of an application]
en: %1 wants to remain running when it has no visible windows. If you forbid this, the application will quit when its last window is closed.
eu: %1(e)k martxan jarraitu nahi du leiho ikusgairik ez duenean. Hori debekatzen baduzu, aplikazioa itxi egingo da bere azken leihoa ixten denean.

[ctx: @action:button Allow the app to keep running with no open windows]
en: Allow
eu: Baimendu

[ctx: @action:button Don't allow the app to keep running without any open windows]
en: Forbid
eu: Debekatu

[ctx: @title title of a dialog to confirm whether to allow an app to remain running with no visible windows]
en: Background App Usage
eu: Atzeko planoko aplikazio erabilera

[ctx: %1 is the name of an application]
en: Note that this will force %1 to quit when its last window is closed. This could cause data loss if the application has any unsaved changes when it happens.
eu: Jakizu horrek, bere azken leihoa ixten denean, %1 irtetera behartuko duela. Horrek datu galera eragin dezake, gertatzen denean gorde gabeko aldaketak daudenean.

[ctx: @action:button Don't allow the app to keep running without any open windows]
en: Forbid Anyway
eu: Debekatu edonola ere

[ctx: @title]
en: Add Web Application…
eu: Gehitu web aplikazioa...

[ctx: @title]
en: Add Application…
eu: Gehitu aplikazioa...

[ctx: @label name of a launcher/application]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @action edit launcher name/icon]
en: Edit Info…
eu: Editatu informazioa...

[ctx: @action accept dialog and create launcher]
en: Accept
eu: Onartu

[ctx: @action]
en: Cancel
eu: Utzi

en: Open
eu: Ireki

[ctx: @title:window]
en: Input Capture Requested
eu: Sarrera atzematea eskatu da

[ctx: The application is unknown]
en: An application requested to capture input events
eu: Aplikazio batek sarrerako gertaerak atzematea eskatu du

[ctx: %1 is the name of the application]
en: %1 requested to capture input events
eu: %1(e)ek sarrerako gertaerak atzematea eskatu du

[ctx: @action:button]
en: Allow
eu: Baimendu

en: Select Folder
eu: Hautatu karpeta

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: Save File
eu: Gorde fitxategia

en: Create New Folder
eu: Sortu karpeta berria

en: Create new folder in %1
eu: Sortu karpeta berria %1(e)an

en: Folder name
eu: Karpetaren izena

en: OK
eu: Ados

en: Cancel
eu: Utzi

en: File name
eu: Fitxategi-izena

en: Select
eu: Hautatu

en: Create Folder
eu: Sortu karpeta

en: Filter Filetype
eu: Iragazi fitxategi-mota

en: Show Hidden Files
eu: Erakutsi ezkutuko fitxategiak

en: Full Workspace
eu: Langune osoa

en: New Virtual Output
eu: Alegiazko irteerako berria

en: Rectangular Region
eu: Eskualde laukizuzena

en: Laptop screen
eu: Magalekoaren pantaila

en: Start streaming:
eu: Hasi transmititzen:

en: Clear selection:
eu: Garbitu hautapena:

en: Cancel:
eu: Utzi:

[ctx: Mouse action]
en: Release left-click
eu: Askatu ezkerreko-klik

[ctx: Mouse action]
en: Right-click
eu: Eskuineko klik

[ctx: Keyboard action]
en: Escape
eu: Ihes

en: Create selection:
eu: Sortu hautapena:

[ctx: Mouse action]
en: Left-click and drag
eu: Ezkerreko klik eta arrastatzea

[ctx: title of notification about input systems taken over]
en: Remote control session started
eu: Urruneko aginte saioa hasi da

[ctx: Title of the dialog that requests remote input privileges]
en: Remote control requested
eu: Urruneko agintea eskatu da

[ctx: Unordered list with privileges granted to an external process]
en: An application requested access to:
eu: Aplikazio batek hauetarako sarbidea eskatu du:

[ctx: Unordered list with privileges granted to an external process, included the app's name]
en: %1 requested access to remotely control:
eu: %1(e)k urrunetik ondokoa agintzeko sarbidea eskatu du:

[ctx: Will allow the app to see what's on the outputs, in markdown]
en:  - Screens
eu:  - Pantailak

[ctx: Will allow the app to send input events, in markdown]
en:  - Input devices
eu:  - Sarrerako gailuak

en: Allow restoring on future sessions
eu: Etorkizuneko saioetan lehengoratzen uzten du.

en: Share
eu: Partekatu

[ctx: Do not disturb mode is enabled because...]
en: Screen sharing in progress
eu: Pantaila partekatzen ari da

en: Screen Sharing
eu: Pantaila partekatzea

en: Choose what to share with the requesting application:
eu: Hautatu aplikazio eskatzailearekin zer partekatu:

en: Choose what to share with %1:
eu: Hautatu %1(r)(e)kin zer partekatu:

en: Share this screen with the requesting application?
eu: Aplikazio eskatzailearekin pantaila hau partekatu?

en: Share this screen with %1?
eu: Pantaila hau %1(r)(e)kin partekatu?

en: Choose screens to share with the requesting application:
eu: Hautatu aplikazio eskatzailearekin partekatzeko pantailak:

en: Choose screens to share with %1:
eu: Hautatu %1(r)(e)kin partekatzeko pantailak:

en: Choose which screen to share with the requesting application:
eu: Hautatu aplikazio eskatzailearekin zein pantaila partekatu:

en: Choose which screen to share with %1:
eu: Hautatu %1(r)(e)kin zein pantaila partekatu:

en: Share this window with the requesting application?
eu: Leiho hau aplikazio eskatzailearekin partekatu?

en: Share this window with %1?
eu: Leiho hau %1(r)(e)kin partekatu?

en: Choose windows to share with the requesting application:
eu: Hautatu aplikazio eskatzailearekin partekatzeko leihoak:

en: Choose windows to share with %1:
eu: Hautatu %1(r)(e)kin partekatzeko leihoak:

en: Choose which window to share with the requesting application:
eu: Hautatu aplikazio eskatzailearekin zein leiho partekatu:

en: Choose which window to share with %1:
eu: Hautatu %1(r)(e)kin zein leiho partekatu:

en: Screens
eu: Pantailak

en: Windows
eu: Leihoak

en: Full Screen
eu: Pantaila-betea

en: Current Screen
eu: Uneko pantaila

en: Active Window
eu: Leiho aktiboa

en: Request Screenshot
eu: Eskatu pantaila-argazkia

en: Capture Mode
eu: Atzemate modua

en: Area:
eu: Azalera:

en: Delay:
eu: Atzerapena:

en: %1 second | %1 seconds
eu[0]: segundo %1
eu[1]: %1 segundo

en: Content Options
eu: Eduki-aukerak

en: Include cursor pointer
eu: Sagu-erakuslea barne

en: Include window borders
eu: Leiho-ertzak barne

en: Save
eu: Gorde

en: Take
eu: Atera

[ctx: @action:inmenu stops screen/window sharing]
en: End
eu: Bukatu

[ctx: SNI title that indicates there's a process remotely controlling the system]
en: Remote Desktop
eu: Urruneko mahaigaina

[ctx: %1 number of screens, %2 the app that receives them]
en: Sharing contents to %2 | %1 video streams to %2
eu[0]: Edukia %2(e)ra partekatzen
eu[1]: %1 bideo korronte %2(e)ra

[ctx: SNI title that indicates there's a process seeing our windows or screens]
en: Screen casting
eu: Pantaila igortzea

en: Share Information
eu: Partekatu informazioa

en: Share your personal information with the requesting application?
eu: Zure informazio pertsonala eskatzen duen aplikazioarekin partekatu nahi duzu?

en: Failed to start screencasting
eu: Huts egin du pantaila-grabatzea abiatzea

en: Remote desktop
eu: Urruneko mahaigaina
