tokodon - en to gl translation catalogue (720 entries)

en: Could not follow account
gl: Non se seguiu a conta

en: Could not unfollow account
gl: Non se deixou de seguir a conta

en: Could not block account
gl: Non se bloqueou a conta

en: Could not unblock account
gl: Non se desbloqueou a conta

en: Could not mute account
gl: Non se acalou a conta

en: Could not unmute account
gl: Non se restableceu a conta

en: Could not feature account
gl: Non se destacou a conta

en: Could not unfeature account
gl: Non se retirou a conta

en: Could not edit note about an account
gl: Non se editou a nota sobre a conta

en: View Post
gl: Ver a publicación

en: View Profile
gl: Ver o perfil

en: %1 mentioned you
gl: %1 mencionou a vostede

en: %1 wrote a new post
gl: %1 escribiu unha nova publicación

en: %1 boosted your post
gl: %1 promoveu a túa publicación

en: %1 followed you
gl: %1 seguiulle

en: %1 requested to follow you
gl: %1 solicitou seguir a vostede

en: %1 favorited your post
gl: %1 favoreceu a túa publicación

en: Poll by %1 has ended
gl: A enquisa de %1 rematou

en: %1 edited a post
gl: %1 editou unha publicación

en: Image is too big
gl: A imaxe é demasiado grande

en: Unsupported image file. Only jpeg, png and gif are supported.
gl: Tipo de ficheiro de imaxe non válido. Só se permite jpeg, png e gif.

en: Account details saved
gl: Gardáronse os detalles da conta

[ctx: @title]
en: Follow Requests
gl: Solicitudes de seguimento

[ctx: @title]
en: Followers
gl: Seguidoras

[ctx: @title]
en: Following
gl: Seguindo

[ctx: @title]
en: Muted Users
gl: Persoas silenciadas

[ctx: @title]
en: Blocked Users
gl: Persoas bloqueadas

[ctx: @title]
en: Featured Users
gl: Persoas promovidas

[ctx: @title]
en: %1 favorite | %1 favorites
gl[0]: %1 favorita
gl[1]: %1 favoritas

[ctx: @title]
en: %1 boost | %1 boosts
gl[0]: %1 promoción
gl[1]: %1 promocións

en: No follow requests
gl: Non hai solicitudes de seguimento

en: No followers
gl: Non hai seguidoras

en: No followed users
gl: Non hai seguidas

en: No muted users
gl: Non hai persoas silenciadas

en: No blocked users
gl: Non hai persoas bloqueadas

en: No featured users
gl: Non hai persoas promovidas

en: No users favorited this post
gl: Ninguén marcou esta publicación como favorita

en: No users boosted this post
gl: Ningunha persoa promoveu esta publicación

en: Could not accept account
gl: Non foi posíbel aceptar a conta

en: Could not reject account
gl: Non foi posíbel rexeitar a conta

en: Could not take action against the account
gl: Non foi posíbel actual contra a conta

en: Could not enable the disabled account
gl: Non foi posíbel activar a conta desactivada.

en: Could not unsilence the account
gl: Non foi posíbel deixar de silenciar a conta

en: Could not unsuspend the account
gl: Non foi posíbel deixar de suspender a conta

en: Could not mark the account as not sensitive
gl: Non foi posíbel marcar a conta como non sensíbel

[ctx: login status]
en: Suspended
gl: Suspendido

[ctx: login status]
en: Limited
gl: Limitado

[ctx: login status]
en: Sensitized
gl: Sensibilizado

[ctx: login status]
en: Frozen
gl: Conxelado

[ctx: login status]
en: Email Not confirmed
gl: Non confirmou o enderezo de correo electrónico

[ctx: login status]
en: Not Approved
gl: Non aprobado

[ctx: login status]
en: No Limits Imposed
gl: Sen límites

en: Error occurred when making a PUT request to update the domain block.
gl: Produciuse un erro ao facer unha solicitude PUT para actualizar o bloqueo do dominio.

en: Could not resolve report
gl: Non foi posíbel resolver a denuncia

en: Could not unresolve report
gl: Non foi posíbel reverter a resolución da denuncia

en: Could not assign report
gl: Non foi posíbel asignar a denuncia

en: Could not unassign report
gl: Non foi posíbel desfacer a asignación da denuncia

en: Follows you
gl: Séguete

en: Follow Requested
gl: Solicitouse seguir

en: Unfollow
gl: Deixar de seguir

en: Follow
gl: Seguir

en: Stop notifying me when %1 posts.
gl: Deixar de notificarme de publicacións de %1.

en: Notify me when %1 posts.
gl: Notificarme sobre as publicacións de %1.

en: Hide Boosts from %1
gl: Agochar promocións de %1

en: Show Boosts from %1
gl: Amosar as promocións de %1

en: Stop Featuring This Profile
gl: Deixar de destacar este perfil

en: Feature This Profile
gl: Destacar este perfil

en: Unmute
gl: Deixar de silenciar

en: Mute
gl: Acalar

en: Unblock
gl: Desbloquear

en: Block
gl: Bloquear

[ctx: @action:inmenu Report this post]
en: Report…
gl: Denunciar…

en: Edit Profile
gl: Editar Perfil

en: Account editor
gl: Editor da conta

en: Follow Requests
gl: Solicitudes de seguimento

en: Muted Users
gl: Persoas silenciadas

en: Blocked Users
gl: Persoas bloqueadas

en: Featured Users
gl: Persoas promovidas

en: Copy Link
gl: Copiar a ligazón

en: Profile link copied.
gl: Copiouse a ligazón ao perfil.

en: Note:
gl: Nota:

en: Saved
gl: Gardada

en: Click to add a note
gl: Preme para engadir unha nota

[ctx: @label User's number of statuses]
en: <b>%1</b> post | <b>%1</b> posts
gl[0]: <b>%1</b> publicación
gl[1]: <b>%1</b> publicacións

[ctx: @label User's number of followers]
en: <b>%1</b> follower | <b>%1</b> followers
gl[0]: <b>%1</b> seguidora
gl[1]: <b>%1</b> seguidoras

[ctx: @label User's number of followed accounts]
en: <b>%1</b> follows | <b>%1</b> following
gl[0]: <b>%1</b> seguimento
gl[1]: <b>%1</b> seguimentos

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Posts
gl: Publicacións

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Posts && Replies
gl: Publicacións e respostas

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Media
gl: Multimedia

[ctx: @option:check]
en: Hide boosts
gl: Agochar promocións

[ctx: @action:button Show all of a profile's posts]
en: All
gl: Todas

en: Share
gl: Compartir

en: Share the selected media
gl: Compartir o contido seleccionado

[ctx: @title Server-wide announcements set by admins.]
en: Announcements
gl: Anuncios

[ctx: @label An announcement was published on a date]
en: Announcement on %1
gl: Anuncio o %1

[ctx: @label]
en: No announcements
gl: Non hai anuncios

en: No emojis
gl: Nin hai expresións

en: View profile
gl: Ver perfil

en: Conversations
gl: Conversas

en: No Conversations
gl: Sen conversas

[ctx: @action:button]
en: Increase follow request count
gl: Aumentar o número de solicitudes de seguimento

[ctx: @action:button]
en: Decrease follow request count
gl: Reducir o número de solicitudes de seguimento

[ctx: @title:window]
en: Create List
gl: Crear unha lista

[ctx: @title:window]
en: Edit List
gl: Editar a lista

[ctx: @label:textbox List title]
en: Title
gl: Título

[ctx: @label]
en: Show replies for
gl: Amosar as respostas a

[ctx: @label If the list is exclusive]
en: Exclusive
gl: Exclusiva

en: Posts in an exclusive list are excluded from the Home timeline.
gl: As publicacións dunha lista exclusiva exclúense da cronoloxía do inicio.

[ctx: @action:button Create the list]
en: Create
gl: Crear

[ctx: @action:button Edit the list]
en: Edit
gl: Editar

[ctx: @action:button Delete the list]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: @title]
en: Deleting List
gl: Eliminando a lista

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to delete this list?
gl: Seguro que quere eliminar a lista?

en: Explore
gl: Explorar

[ctx: @action:button]
en: Post
gl: Publicar

en: Posts
gl: Publicacións

en: Tags
gl: Etiquetas

en: %1 person is talking | %1 people are talking
gl[0]: Hai %1 persoa falando
gl[1]: Hai %1 persoas falando

[ctx: @label]
en: No Trending Posts
gl: Non hai publicacións de moda

[ctx: @label]
en: No Trending Tags
gl: Non hai etiquetas de moda

en: %1 signed up
gl: %1 rexistrouse

[ctx: @title:window]
en: Notifications
gl: Notificacións

en: Setup Required
gl: Require unha preparación

en: Tokodon can show notifications for activity such as users boosting or replying to your posts.
    
    The types of notifications shown can be fine tuned when logged in.
gl: Tokodon pode amosar notificacións de actividades como promocións ou respostas.
    
    Tras acceder, pode configurar o tipo de notificacións que se amosan.

en: Allow Notifications
gl: Permitir as notificacións

en: Continue
gl: Continuar

[ctx: @title:window]
en: Password Service
gl: Servizo de contrasinais

en: Tokodon requires a password service to be running to save personally sensitive information.
    
    Tokodon can use KWallet, GNOME Keyring or any libsecret-compatible service.
    
    After you installed the service, make sure it's running and restart Tokodon.
gl: Tokodon require un servizo de contrasinais en execución para gardar información persoal sensíbel.
    
    Tokodon pode usar KWallet, GNOME Keyring ou calquera servizo compatíbel con libsecret.
    
    Unha vez instalado o servizo, asegúrese de que está en execución e reinicie Tokodon.

en: Quit Tokodon
gl: Saír de Tokodon

[ctx: @title:window]
en: Welcome
gl: Benvida

en: Welcome to Tokodon
gl: Benvida a Tokodon

en: Some initial setup is required before you can use Tokodon.
gl: Requírese unha preparación iniciar para usar Tokodon.

[ctx: @title]
en: Select Language
gl: Seleccionar o idioma

[ctx: @action:button]
en: Close
gl: Pechar

[ctx: @title]
en: Lists
gl: Listas

en: Create List
gl: Crear unha lista

en: No lists
gl: Non hai listas

en: Edit List
gl: Editar a lista

[ctx: @title:window]
en: Authorization
gl: Autorización

en: To continue, please open the following link in your web browser to authorize Tokodon: %1
gl: Para continuar, abra a seguinte ligazón nun navegador web para autorizar a Tokodon: %1

en: Open Authorization Link
gl: Abrir a ligazón de autorización

en: Copy Authorization Link
gl: Copiar a ligazón de autorización

en: Link copied.
gl: Copiouse a ligazón.

en: Use Authorization Code
gl: Usar un código de autorización

en: Use this login method if the above link does not work.
gl: Use este método de acceso se a ligazón anterior non funciona.

en: Enter authorization token:
gl: Introduza a mostra de autorización:

[ctx: @title:window]
en: Login Issue
gl: Problema de acceso

en: There was an issue logging into the server:<br><b>%1</b>
gl: Produciuse un problema ao acceder ao servidor:<br><b>%1</b>

en: Please check if the password service is running. For other login issues, you can try logging into the server's website.
    
    You can attempt to log in again with the button below, or restart Tokodon.
gl: Comprobe se o servizo de contrasinais está en execución. Para outros problemas de acceso, pode intentar acceder desde o sitio web do servidor.
    
    Pode intentar acceder de novo co botón de embaixo, ou reiniciar Tokodon.

en: View Website
gl: Ver o sitio web

en: Re-Attempt Log In
gl: Intentar acceder de novo

en: Logout
gl: Saír

[ctx: @title]
en: Logout
gl: Saír

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to log out?
gl: Seguro que quere saír?

[ctx: @title:window]
en: Login
gl: Acceso

[ctx: @info:status Network status]
en: Failed to contact server: %1. Please check your proxy settings.
gl: Fallou a conexión ao servidor: %1. Comproba a configuración do mandatario.

en: Proxy Settings
gl: Axustes do mandatario

[ctx: @title:group]
en: Login
gl: Acceso

en: Server URL:
gl: URL do servidor:

en: Enable moderation tools
gl: Activar as ferramentas de moderación

en: Allow Tokodon to access moderation tools. Try disabling this if you have trouble logging in.
gl: Permitir a Tokodon acceder ás ferramentas de moderación. Probe a desactivar isto se ten problemas para acceder.

en: Server URL must not be empty!
gl: O URL do servidor non pode estar baleiro.

[ctx: @title:group]
en: Network Settings
gl: Configuración de rede

[ctx: @option:check Login page]
en: Ignore SSL errors
gl: Ignorar erros SSL

[ctx: @title:window]
en: Registration
gl: Rexistro

[ctx: @title:group]
en: Register
gl: Rexistrarse

en: Username
gl: Nome de usuaria

en: Email Address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Password
gl: Contrasinal

en: Reason
gl: Motivo

en: Register
gl: Rexistrar

[ctx: @title:window]
en: Rules
gl: Regras

[ctx: @title:group]
en: Rules
gl: Regras

[ctx: @action:button Agree to server rules]
en: Agree
gl: Aceptar

[ctx: @action:button Disagree to server rules]
en: Disagree
gl: Rexeitar

[ctx: @title:window]
en: Pick a Server
gl: Escoller un servidor

en: This server is closed for registration: %1
gl: Este servidor non permite rexistros: %1

[ctx: @action:button Open in external web browser]
en: Open Externally
gl: Abrir externamente

[ctx: @info]
en: Browse the Fediverse and connect with people on Mastodon (and other compatible software).
gl: Explore o Fediverso e conecte con xente en Mastodon (e outras aplicacións compatíbeis).

[ctx: @action:button Pick a Mastodon server]
en: Pick a Server
gl: Escoller un servidor

[ctx: @action:button Use an existing Mastodon account]
en: Use an Existing Account
gl: Usar unha conta existente

[ctx: @action:button Application settings]
en: Settings
gl: Configuración

[ctx: @info Compatible with Mastodon]
en: Compatible with
gl: Compatíbel con

[ctx: @action:button]
en: Compatible with Mastodon
gl: Compatíbel con Mastodon

[ctx: @title]
en: Open As…
gl: Abrir como…

[ctx: @title]
en: Reply As…
gl: Responder como…

[ctx: @title]
en: Favorite As…
gl: Marcar como favorita como…

[ctx: @title]
en: Boost As…
gl: Promover como…

[ctx: @title]
en: Bookmark As…
gl: Marcar como…

[ctx: @title]
en: Unknown Action
gl: Acción descoñecida

en: Write a new post
gl: Escribir unha nova publicación

en: Reply to post
gl: Responder

[ctx: @action:button Open debug page]
en: Debug
gl: Depuración

[ctx: @action:button Open moderation tools]
en: Moderation Tools
gl: Ferramentas de moderación

[ctx: @action:button Open settings dialog]
en: Settings
gl: Configuración

en: Home
gl: Inicio

en: Notifications
gl: Notificacións

en: Global
gl: Federada

en: Favorites
gl: Favoritas

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Search
gl: Buscar

[ctx: @action:button Server Announcements]
en: Announcements
gl: Anuncios

en: Lists
gl: Listas

[ctx: @title]
en: Embed Information
gl: Información incluída

en: Advanced Search
gl: Busca avanzada

[ctx: @info:placeholder Username for searching accounts]
en: Username:
gl: Nome de usuaria:

[ctx: @info:placeholder display name for searching accounts]
en: Display Name:
gl: Nome visual:

[ctx: @info:placeholder email for searching accounts]
en: Email:
gl: Enderezo de correo electrónico:

[ctx: @info:Search button to initiate searching accounts]
en: Search
gl: Buscar

[ctx: @info:Reset button to reset all the text fields]
en: Reset
gl: Restablecer

[ctx: @info:Cancel button to close the dailog]
en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: @info:Location combobox to choose location filters]
en: Location
gl: Localización

[ctx: @info:Filter out accounts from any location]
en: All
gl: Todas

[ctx: @info:Filter out local accounts]
en: Local
gl: Locais

[ctx: @info:Filter out remote accounts]
en: Remote
gl: Remotas

[ctx: @info:Moderation Status combobox to choose between different moderation status filters]
en: Moderation Status
gl: Estado de moderación

[ctx: @info:Filter out accounts with any moderation status]
en: All
gl: Todos

[ctx: @info:Filter out accounts with active moderation status]
en: Active
gl: Activo

[ctx: @info:Filter out accounts with pending moderation status]
en: Pending
gl: Pendente

[ctx: @info:Filter out accounts with disabled moderation status]
en: Disabled
gl: Desactivado

[ctx: @info:Filter out accounts with silenced moderation status]
en: Silenced
gl: Silenciado

[ctx: @info:Filter out accounts with suspended moderation status]
en: Suspended
gl: Suspendido

[ctx: @info:Role combobox to choose between different role filters]
en: Role
gl: Rol

[ctx: @info:Filter out accounts with any role]
en: All
gl: Todos

[ctx: @info:Filter out accounts with moderator role]
en: Moderator
gl: Moderación

[ctx: @info:Filter out accounts with admin role]
en: Admin
gl: Administración

[ctx: @info:Filter out accounts with owner role]
en: Owner
gl: Propiedade

en: No accounts found
gl: Non se atopou ningunha conta

[ctx: @action:button]
en: Create Email Block
gl: Crear un bloqueo de enderezo de correo electrónico

[ctx: @title]
en: E-Mail Domain Info
gl: Información do dominio do enderezo de correo electrónico

[ctx: @info The domain on which the block is imposed]
en: Email domain name
gl: Nome de dominio do enderezo de correo electrónico

[ctx: @info Time when the block was imposed.]
en: Block created at
gl: Hora de creación do bloqueo

[ctx: @info The counted accounts signup attempts using that email domain within the last week.]
en: Account sign-up attempts in this week
gl: Intentos de rexistro de conta esta semana

[ctx: @info The counted IP signup attempts of that email domain within that day.]
en: IP sign-up attempts in this week
gl: Intentos de rexistro de IP esta semana

[ctx: @action:button]
en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: @action:button]
en: Delete email block
gl: Eliminar o bloqueo de enderezo de correo electrónico

en: Email block deleted
gl: Eliminouse o bloqueo de enderezo de correo electrónico

[ctx: @title]
en: New E-Mail Domain Block
gl: Novo bloqueo do dominio do enderezo de correo electrónico

[ctx: @info The domain on which the block will be imposed]
en: Domain *
gl: Dominio *

en: This can be the domain name that shows up in the e-mail address or the MX record it uses. They will be checked upon sign-up.
gl: Isto pode ser o nome de dominio que aparece no enderezo de correo electrónico ou na entrada MX que usa. Comprobaranse durante o rexistro.

[ctx: @action:button]
en: Resolve domain
gl: Resolver o dominio

en: New email block added
gl: Engadiuse un novo bloqueo de enderezo de correo electrónico

[ctx: @info]
en: %1 sign-up attempts over the last week
gl: %1 intentos de rexistro a última semana

en: No email blocks found
gl: Non se atoparon bloqueos de enderezo de correo electrónico

en: Add New Domain Block
gl: Novo un novo bloqueo de dominio

en: Allow Federation with Domain
gl: Permitir a federación co dominio

en: Allowed Domain Info
gl: Información de dominio permitida

[ctx: @info:The domain that is allowed to federate]
en: Domain
gl: Dominio

[ctx: @info:Time when the domain was allowed to federate.]
en: Created at
gl: Hora de creación

en: Disallow Federation with Domain
gl: Impedir a federación co dominio

en: Disallowed federation with the domain
gl: Impediuse a federación co dominio

en: Add Domain Block
gl: Novo un bloqueo de dominio

[ctx: @info:Enter the domain address of the domain block]
en: Domain*
gl: Dominio*

en: Public comment
gl: Comentario público

en: Private Comment
gl: Comentario privado

en: Moderation
gl: Moderación

[ctx: @info:Filter out all the allowed domains]
en: Silence
gl: Silenciado

[ctx: @info:Filter out all the blocked domains]
en: Suspend
gl: Suspendido

[ctx: @info:Filter out all the blocked domains]
en: None
gl: Ningún

en: Reject media files
gl: Rexeitar os ficheiros multimedia

en: Removes locally stored media files and refuses to download any in the future. Irrelevant for suspensions
gl: Retira os ficheiros multimedia almacenados localmente e rexeita descargar ningún no futuro. Non é relevante para as suspensións.

en: Reject reports
gl: Rexeitar as denuncias

en: Ignore all reports coming from this domain. Irrelevant for suspensions
gl: Ignorar todas as denuncias deste dominio. Irrelevante para as suspensións.

en: Obfuscate domain name
gl: Ofuscar o nome de dominio

en: Partially obfuscate the domain name in the list if advertising the list of domain limitations is enabled
gl: Ofuscar parcialmente o nome de dominio na lista se se activa anunciar a lista de limitacións do dominio.

[ctx: @info:Button to create a domain block]
en: Create Block
gl: Crear un bloqueo

en: New domain block added
gl: Engadiuse un novo bloqueo de dominio

[ctx: @info:This domain will be able to fetch data from this server and incoming data from it will be processed and stored]
en: Domain*
gl: Dominio*

en: New Allowed Domain Added
gl: Engadiuse un novo dominio permitido

en: Allowed domain option is available for instances with limited federation mode enabled
gl: A opción de dominio permitido está dispoñíbel para instancias co modo de federación limitada activado.

[ctx: @info:Choose between allowed and limited domains]
en: Moderation
gl: Moderación

[ctx: @info:Filter out all the blocked domains]
en: Blocked domains
gl: Dominios bloqueados

[ctx: @info:Filter out all the allowed domains in limited federation mode]
en: Allowed domains
gl: Dominios permitidos

en: Allowed for federation
gl: Permitido para a federación

en: No federations found
gl: Non se atoparon federacións

[ctx: @action:button]
en: Create Rule
gl: Crear unha regra

en: New IP Rule
gl: Nova regra de IP

[ctx: @info:Time after which the rule will be lifted]
en: Expire After
gl: Caducar tras

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 day]
en: 1 day
gl: 1 día

[ctx: @info:Option to block out the IP for 2 weeks]
en: 2 weeks
gl: 2 semanas

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 month]
en: 1 month
gl: 1 mes

[ctx: @info:Option to block out the IP for 6 months]
en: 6 month
gl: 6 meses

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 year]
en: 1 year
gl: 1 ano

[ctx: @info:Option to block out the IP for 3 years]
en: 3 year
gl: 3 anos

[ctx: @info: The comment attached with the ip rule]
en: Comment
gl: Comentario

en: Optional. Remember why you added this rule.
gl: Opcional, para lembrar por que engadiu esta regra.

[ctx: @info:The rule attached with the ip rule]
en: Rule *
gl: Regra *

en: Choose what will happen with requests from this IP
gl: Escolla o que sucederá coas solicitudes deste IP

en: Limit sign-ups
gl: Limitar os rexistros

en: New sign-ups will require your approval
gl: Os novos rexistros requirirán a súa aprobación

en: Block sign-ups
gl: Bloquear os rexistros

en: New sign-ups will not be possible
gl: Non se poderán realizar novos rexistros

en: Block access
gl: Bloquear o acceso

en: Block access to all resources
gl: Bloquear o acceso a todos os recursos

[ctx: @info:Button to create a IP rule]
en: Create IP rule
gl: Crear unha regra de IP

en: New IP rule added
gl: Engadiuse unha nova regra de IP

[ctx: @label]
en: Limit sign-ups
gl: Limitar os rexistros

[ctx: @label]
en: Block sign-ups
gl: Bloquear os rexistros

[ctx: @label]
en: Block access
gl: Bloquear o acceso

en: No IP rules found
gl: Non se atoparon regras de IP.

en: Not Available
gl: Non dispoñíbel

en: Perform moderation action on %1
gl: Realizar unha acción de moderación sobre %1

[ctx: @info: Use this to send a warning to the user, without triggering any other action.]
en: Warn
gl: Advertir

[ctx: @info: Prevent the user from using their account, but do not delete or hide their contents.]
en: Freeze
gl: Conxelar

[ctx: @info: Force all this user's media attachments to be flagged as sensitive.]
en: Force-Sensitive
gl: Forzar sensibilidade

[ctx: @info: Prevent the user from being able to post with public visibility, hide their posts and notifications from people not following them.]
en: Limit
gl: Limitar

[ctx: @info: Prevent any interaction from or to this account and delete its contents. Revertible within 30 days.]
en: Suspend
gl: Suspender

[ctx: @info: The user will receive an explanation of what happened with their account]
en: Notify the user per e-mail
gl: Notificar á persoa por correo electrónico

[ctx: @info: Send a warning note to the user.]
en: Custom warning
gl: Advertencia personalizada

[ctx: @info:Button to submit the action aginst the user.]
en: Submit
gl: Entregar

en: Action taken successfully
gl: A acción realizouse correctamente

[ctx: @info:Cancel button to close the dailog.]
en: Cancel
gl: Cancelar

en: Are you sure?
gl: Seguro?

en: Action will be taken against the account.
gl: Actuarase contra a conta.

en: Successfully approved %1's sign-up application
gl: Aprobouse a petición de rexistro de %1

en: Successfully rejected %1's sign-up application
gl: Rexeitouse a petición de rexistro de %1

en: Successfully unfreezed %1's account
gl: Desconxelouse a conta de %1

en: Successfully unsilenced %1's account
gl: Deixouse de silenciar a conta de %1

en: Successfully unsuspended %1's account
gl: Levantouse a suspensión da conta de %1

en: Successfully undo force-sensitive %1's account
gl: Deixouse de forzar a sensibilidade da conta %1

en: Successfully deleted %1's account data
gl: Elimináronse os datos da conta %1

[ctx: @info Bio label of account.]
en: Bio
gl: Biografía

en: Reasons for joining
gl: Motivos para unirse

[ctx: @info:Number of Posts]
en: Posts
gl: Publicacións

[ctx: @info:Number of followers.]
en: Followers
gl: Seguidoras

[ctx: @info:row Number of accounts followed by the account]
en: Following
gl: Seguimentos

en: No role
gl: Sen rol

[ctx: @info Role of the account on this server.]
en: Role
gl: Rol

[ctx: @info The last time the account was active.]
en: Last Active
gl: Última actividade

[ctx: @info The current login status of the account.]
en: Login Status
gl: Estado de acceso

[ctx: @info: Role of the user.]
en: Role
gl: Rol

[ctx: @info: Email of the user.]
en: Email
gl: Enderezo de correo electrónico

[ctx: @info: Email confirmation status of the user.]
en: Email Status
gl: Estado do enderezo de correo electrónico

en: Confirmed
gl: Confirmado

en: Not Confirmed
gl: Sen confirmar

[ctx: @info: Locale of the user.]
en: Account Locale
gl: Configuración rexional da conta

[ctx: @info: Joining date of the user]
en: Joined
gl: Data de unión

en: Most recent IP
gl: IP máis recente

en: Invited By
gl: Orixe da invitación

[ctx: @info: Approve the user's request]
en: Approve
gl: Aprobar

[ctx: @info: Reject the user's request]
en: Reject
gl: Rexeitar

en: Delete Account Data
gl: Eliminar os datos da conta

[ctx: @info: Unfreeze the user's account]
en: Unfreeze
gl: Desconxelar

en: Undo Limit
gl: Desfacer o límite

en: Undo Suspension
gl: Desfacer a suspensión

en: Undo force-sensitive
gl: Deixar de forzar a sensibilidade

en: Take action against this account
gl: Actuar contra a conta

en: Remove Domain Block
gl: Retirar o bloqueo do dominio

en: Domain Block Removed
gl: Retirouse o bloqueo do dominio

en: Edit domain block
gl: Editar o bloqueo do dominio

en: Private comment
gl: Comentario privado

[ctx: @info:Button to update the domain block with new values]
en: Update Block
gl: Actualizar o bloqueo

en: Domain block updated
gl: Actualizouse o bloqueo do dominio

en: Blocked at
gl: Hora do bloqueo

[ctx: @info: No public comment provided]
en: None
gl: Ningún

[ctx: @info: No private comment provided]
en: None
gl: Ningún

[ctx: @info:The policy to be applied by this domain block]
en: Policy
gl: Política

[ctx: @info:Whether to obfuscate public displays of this domain block]
en: Obfuscate
gl: Ofuscar

[ctx: @info:Whether to reject incoming media from this domain]
en: Reject media
gl: Rexeitar o contido

[ctx: @info:Whether to reject incoming reports from this domain]
en: Reject reports
gl: Rexeitar as denuncias

en: Edit Domain Block
gl: Editar o bloqueo do dominio

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove IP Rule
gl: Retirar a regra de IP

en: IP Rule Removed
gl: Retirouse a regra de IP

[ctx: @title:window]
en: Update IP Rule
gl: Actualizar a regra de IP

[ctx: @info Time after which the rule will be lifted]
en: Expire After
gl: Caducar tras

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 day]
en: 1 day
gl: 1 día

[ctx: @info Option to block out the IP for 2 weeks]
en: 2 weeks
gl: 2 semanas

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 month]
en: 1 month
gl: 1 mes

[ctx: @info Option to block out the IP for 6 months]
en: 6 month
gl: 6 meses

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 year]
en: 1 year
gl: 1 ano

[ctx: @info Option to block out the IP for 3 years]
en: 3 year
gl: 3 anos

[ctx: @info The comment attached with the ip rule]
en: Comment
gl: Comentario

[ctx: @info The rule attached with the ip rule]
en: Rule *
gl: Regra *

[ctx: @info Cancel button to close the dailog]
en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: @info Button to update an IP rule]
en: Update IP rule
gl: Actualizar a regra de IP

en: IP rule updated
gl: Actualizouse a regra de IP

[ctx: @info Time after which the rule will be lifted]
en: Expires at
gl: Hora de caducidade

[ctx: @info No public comment provided]
en: None
gl: Ningún

[ctx: @info The severity to be applied by this IP rule]
en: Severity
gl: Gravidade

[ctx: @action:button]
en: Update IP Rule
gl: Actualizar a regra de IP

en: Report #%1
gl: Denuncia n.° %1

en: Mark as unresolved
gl: Marcar como non resolta

en: Mark as resolved
gl: Marcar como resolta

en: Report Unresolved
gl: Denuncia sen resolver

en: Report Resolved
gl: Denuncia resolta

[ctx: @info Number of Posts]
en: Posts
gl: Publicacións

[ctx: @info Number of followers.]
en: Followers
gl: Seguidoras

[ctx: @info Row Number of accounts followed by the account]
en: Following
gl: Seguimentos

[ctx: @info Time at which the reported account joined.]
en: Joined
gl: Data de unión

[ctx: @info The last time the reported account was active.]
en: Last Active
gl: Última actividade

[ctx: @info The current login status of the account.]
en: Reported
gl: Denunciado

[ctx: @info Time at which the report was made]
en: Reported
gl: Hora da denuncia

en: Reported By
gl: Denunciante

en: Report Status
gl: Estado da denuncia

en: Resolved
gl: Resolta

en: Unresolved
gl: Non resolta

en: Action taken by
gl: Persoa que actuou

en: Assigned moderator
gl: Persoa moderadora asignada

en: No one
gl: Ninguén

en: Unassign
gl: Retirar a asignación

en: Assign to me
gl: Asignarme a min

en: Forwarded
gl: Reenviada

[ctx: @info:The report is forwarded]
en: Yes
gl: Si

[ctx: @info:The report is not forwarded]
en: No
gl: Non

en: Category
gl: Categoría

en: The reason this account and/or content was reported will be cited in communication with the reported account
gl: O motivo da denuncia desta conta ou contido citarase na comunicación coa conta denunciada.

en: Other
gl: Outra

en: Category changed to other
gl: A categoría cambiouse a outra

en: Spam
gl: Correo lixo

en: Category changed to spam
gl: A categoría cambiouse a correo lixo

en: Content violates one or more server rules
gl: O contido incumpre unha ou varias regras do servidor

en: Category changed to rule violation
gl: A categoría cambiouse a incumprimento de regras

en: To provide more information, %1 wrote:
gl: Para fornecer máis información, %1 escribiu:

en: Reported Content
gl: Denunciar o contido

en: Offending content will be cited in communication with the reported account
gl: O contido denunciado citarase na comunicación coa conta denunciada.

en: <b>Content Warning</b><br /> %1
gl: <b>Advertencia de contido</b><br /> %1

en: Show Less
gl: Amosar menos

en: Show More
gl: Amosar máis

[ctx: @title]
en: Accounts
gl: Contas

en: Reports
gl: Denuncias

[ctx: @title]
en: Federation
gl: Federación

[ctx: @title]
en: IP Rules
gl: Regras de IP

[ctx: @title]
en: Email Blocks
gl: Bloqueos de enderezo de correo electrónico

en: Accounts Tool Page
gl: Páxina da ferramenta de contas

[ctx: @info:Combobox to choose Report Status]
en: Report Status
gl: Estado da denuncia

[ctx: @info:Filter out unresolved reports]
en: Unresolved
gl: Non resolta

[ctx: @info:Filter out resolved reports]
en: Resolved
gl: Resolta

[ctx: @info:Combobox to choose the origin of report]
en: Report Origin
gl: Orixe da denuncia

[ctx: @info:Filter out accounts with any origin]
en: All
gl: Todas

[ctx: @info:Filter out accounts with local origin]
en: Local
gl: Locais

[ctx: @info:Filter out accounts with remote origin]
en: Remote
gl: Remotas

en: Reported By:
gl: Denunciante:

en: Assigned Account:
gl: Conta asignada:

en: No reports found
gl: Non se atoparon denuncias

[ctx: Show all notifications]
en: All
gl: Todas

[ctx: Show only mentions]
en: Mentions
gl: Mencións

[ctx: Show only boosts]
en: Boosts
gl: Promocións

[ctx: Show only favorites]
en: Favorites
gl: Favoritas

[ctx: Show only poll results]
en: Poll Results
gl: Resultados da enquisa

[ctx: Show only followed statuses]
en: Posts
gl: Publicacións

[ctx: Show only follows]
en: Follows
gl: Segue

en: No Notifications
gl: Sen Notificacións

en: View %1's Profile
gl: Ver o perfil de %1

en: %1 users favorited your post
gl: %1 persoas favoreceron a súa publicación

en: %1 users boosted your post
gl: %1 persoas promoveron a súa publicación

en: %1 replied to your post
gl: %1 respondeu á súa publicación

en: A poll has ended
gl: Unha enquisa rematou

en: %1 updated their post
gl: %1 actualizou a súa publicación

en: Status with image attachment
gl: Estado con imaxe anexa

en: Status with GifV attachment
gl: Estado con GifV anexo

en: Status with Video attachment
gl: Estado con vídeo anexo

en: Not available
gl: Non dispoñible

[ctx: @action:button]
en: Hide Media
gl: Agochar a multimedia

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide media
gl: Agochar o contido multimedia.

en: Media Hidden
gl: Agochouse a multimedia

en: Save Image As…
gl: Gardar a imaxe como…

en: Save Gif As…
gl: Gardar o GIF como…

en: Save Video As…
gl: Gardar o vídeo como…

en: Copy Image
gl: Copiar a imaxe

[ctx: Posted on 26 March 2024 Tuesday 20:43:18 +03]
en: Posted on %1
gl: Publicouse o %1

[ctx: %1 is the Mastodon application name used for posting]
en: , via %1
gl:  con %1

en: Public
gl: Pública

en: Unlisted
gl: Non listada

en: Private
gl: Privada

en: Direct Message
gl: Mensaxe Directa

en: No favorites
gl: Non hai favoritos

en: %1 favorite | %1 favorites
gl[0]: %1 favorita
gl[1]: %1 favoritas

en: No boosts
gl: Non hai promocións

en: %1 boost | %1 boosts
gl[0]: %1 promoción
gl[1]: %1 promocións

en: Link preview: %1
gl: Vista previa da ligazón: %1

en: Text description available
gl: Hai unha descrición de texto dispoñíbel.

en: Video
gl: Vídeo

en: Normal Status
gl: Estado normal

en: Spoiler Status
gl: Estado de revelación

en: Filtered: %1
gl: Filtrada: %1

en: Show anyway
gl: Amosar igualmente

[ctx: @label]
en: Pinned Post
gl: Publicación fixada

[ctx: @title]
en: Delete Post
gl: Eliminar a publicación

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to delete this post?
gl: Seguro que quere eliminar esta publicación?

[ctx: @title]
en: Delete & Re-draft Post
gl: Eliminar e reescribir a publicación

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to redraft this post? This will delete the original post.
gl: Seguro que quere reescribir a publicación? Isto eliminará a publicación orixinal.

[ctx: Reply to a post]
en: Reply
gl: Responder

en: Cannot boost direct messages
gl: Non é posíbel promover mensaxes directas.

en: Cannot boost private posts
gl: Non é posíbel promover publicacións privadas.

[ctx: Share a post]
en: Boost
gl: Promover

en: Boosted
gl: Promovida

en: Boost
gl: Promover

[ctx: Favorite a post]
en: Favorite
gl: Marcar como favorita

en: Favorited
gl: Favorita

en: Favorite
gl: Favoritas

en: Remove bookmark
gl: Retirar o marcador

[ctx: Bookmark a post]
en: Bookmark
gl: Marcar

en: Bookmarked
gl: Marcada

en: Bookmark
gl: Marcar

en: This post has been marked private. Some posts may be missing because its replies are marked as private by default.
gl: Esta publicación marcouse como privada. Algunhas publicacións poden faltar porque as súas respostas se marcan como privadas de maneira predeterminada.

[ctx: Show more options]
en: More actions
gl: Máis accións

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand Post
gl: Expandir a publicación

en: Open Original Page
gl: Abrir páxina orixinal

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link
gl: Copiar a ligazón

en: Post link copied.
gl: Copiouse a ligazón á publicación.

[ctx: @action Open embed into website dialog]
en: Embed
gl: Incrustar

[ctx: @action:inmenu]
en: Open as…
gl: Abrir como…

[ctx: @action:inmenu]
en: Reply as…
gl: Responder como…

[ctx: @action:inmenu]
en: Favorite as…
gl: Marcar como favorita como…

[ctx: @action:inmenu]
en: Boost as…
gl: Promover como…

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmark as…
gl: Marcar como…

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Bookmark
gl: Retirar o marcador

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmark
gl: Marcar

[ctx: @action:inmenu]
en: Unpin on Profile
gl: Deixar de fixar no perfil

[ctx: @action:inmenu]
en: Pin on Profile
gl: Fixar no perfil

[ctx: @action:inmenu Unmute account]
en: Unmute @%1
gl: Deixar de silenciar a @%1

[ctx: @action:inmenu Mute account]
en: Mute @%1
gl: Silenciar a @%1

[ctx: @action:inmenu Unblock account]
en: Unblock @%1
gl: Desbloquear a @%1

[ctx: @action:inmenu Block account]
en: Block @%1
gl: Bloquear a @%1

en: Edit
gl: Editar

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete & Re-draft
gl: Eliminar e Reescribir

en: (No votes)
gl: (Sen votos)

en: Vote
gl: Votar

en: Post from %1
gl: Publicación de %1

en: Quoted post
gl: Publicación citada

en: %1 boosted
gl: %1 promoveu

en: In reply to %1
gl: En resposta a %1

[ctx: @action:button Start media playback]
en: Play
gl: Reproducir

[ctx: @title]
en: Report Post
gl: Denunciar a publicación

[ctx: @title]
en: Report User
gl: Denunciar a persoa

[ctx: @title]
en: Reason for reporting this post
gl: Motivo da denuncia desta publicación

[ctx: @title]
en: Reason for reporting this user
gl: Motivo da denuncia desta persoa

[ctx: @action:button 'Report' as in 'Report this to moderators']
en: Report
gl: Denunciar

[ctx: @action]
en: Cancel
gl: Cancelar

en: Hashtag
gl: Etiqueta

[ctx: @title]
en: Search
gl: Busca

en: Loading...
gl: Cargando...

en: No search results
gl: A busca non ten resultados.

en: Search for users, tags and posts
gl: Buscar persoas, cancelos e publicacións

[ctx: @title:group]
en: General
gl: Xeral

en: Color theme
gl: Cor do decorado

en: Pop out the post composer by default
gl: Desprender o compositor de publicación de maneira predeterminada.

[ctx: @title:group]
en: Posts
gl: Publicacións

en: Show number of replies, favorites and boosts
gl: Amosar o número de respostas, favoritas e promocións

en: Show link previews
gl: Amosar vistas previas das ligazóns

en: Content font
gl: Tipografía

en: Please choose a font
gl: Elixe o tipo de letra

[ctx: @title:group]
en: Media
gl: Multimedia

en: Crop images on the timeline to 16x9
gl: Recortar imaxes na cronoloxía a 16×9

en: Auto-play animated GIFs
gl: Reprodución automática de GIF

[ctx: @title:window]
en: Network Proxy
gl: Proxy da rede

en: System Default
gl: Por defecto no sistema

en: No Proxy
gl: Sen mandatario

en: Host
gl: Servidor

en: Port
gl: Porto

en: User
gl: Identificador

en: Apply
gl: Aplicar

en: Enable notifications for this account
gl: Activar as notificacións desta conta

en: Notifications can appear even when Tokodon isn't running.
gl: As notificacións poden aparecer aínda que Tokodon non estea a executarse.

en: Push notifications are available but could not be enabled. Please log out and log back in.
gl: As notificacións levadas están dispoñíbeis pero non foi posíbel activalas. Saia e acceda de novo.

en: Notifications will only appear when Tokodon is running.
gl: As notificacións só aparecerán mentres Tokodon estea a executarse.

[ctx: @title:group]
en: Types
gl: Tipos

en: Mentions
gl: Mencións

en: Statuses
gl: Estados

en: Boosts
gl: Promocións

en: New followers
gl: Novas seguidoras

en: New follow requests
gl: Novas solicitudes de seguimento

en: Polls
gl: Enquisas

en: Edits
gl: Edicións

en: Edit Account
gl: Editar a conta

en: Please choose a file
gl: Elixe un ficheiro

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to log out of %1?
gl: Seguro que quere saír de %1?

en: Display Name
gl: Nome público

en: Header
gl: Cabeceira

en: PNG, GIF or JPG. At most 2 MB. Will be downscaled to 1500x500px
gl: PNG, GIF ou JPG. 2 MB como máximo. Será reducida á 1500x500px

en: PNG, GIF or JPG. At most 2 MB. Will be downscaled to 400x400px
gl: PNG, GIF ou JPG. 2 MB como máximo. Reducirase a 400×400 px.

en: Require approval of follow requests
gl: Requirir a aprobación das solicitudes de seguimento

en: This is a bot account
gl: Esta conta é un bot

en: Suggest account to others
gl: Suxerir a conta a outras persoas

[ctx: @label Account preferences]
en: Mark uploaded media as sensitive by default
gl: Marcar o contido como sensíbel de maneira predeterminada

[ctx: @label Account preferences]
en: Default post language
gl: Idioma predeterminado das publicacións

[ctx: @label Account preferences]
en: Default post visibility
gl: Visibilidade predeterminada das publicacións

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Public
gl: Pública

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Unlisted
gl: Non listada

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Private
gl: Privada

en: Reset
gl: Restablecer

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Accounts
gl: Contas

en: Network Proxy
gl: Proxy da rede

en: About Tokodon
gl: Sobre Tokodon

[ctx: @title:group]
en: About
gl: Sobre

en: About KDE
gl: Sobre KDE

en: Sharing failed
gl: A compartición fallou

[ctx: @action:button Allow follow request]
en: Allow
gl: Permitir

[ctx: @action:button Deny follow request]
en: Deny
gl: Denegar

en: No accounts available
gl: Non hai contas dispoñíbeis

[ctx: @title:group Alternate text or description of the image]
en: Description
gl: Descrición

[ctx: @title:group]
en: Focal point
gl: Punto focal

[ctx: @label:textbox Poll choice]
en: Choice %1
gl: Opción %1

[ctx: @action:intoolbar Poll toolbar]
en: Add Choice
gl: Engadir Opción

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: Add a new poll choice
gl: Engadir nova opción.

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: When the poll will expire
gl: Caducidade da enquisa.

[ctx: @option:check Poll toolbar]
en: Multiple choice
gl: Varias opcións

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: Allow multiple choices
gl: Permitir escolla múltiple.

[ctx: @option:check Poll toolbar]
en: Hide totals
gl: Agochar totais

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: Hide vote count until the poll ends
gl: Agochar o número total de votos ata que remate.

en: Remove
gl: Eliminar

[ctx: @title:window]
en: Edit This Post
gl: Editar a publicación

[ctx: @title:window]
en: Reply to This Post
gl: Responder á publicación

[ctx: @title:window]
en: Rewrite This Post
gl: Reescribir a publicación

[ctx: @title:window]
en: Write a New Post
gl: Escribir unha nova publicación

[ctx: @action Pop out the status composer]
en: Pop Out
gl: Separar

en: Saving an edited post that has a poll will clear existing results.
gl: Gardar unha publicación editada cunha enquisa borrará os resultados existentes.

[ctx: @title]
en: Discard Draft
gl: Desbotar o borrador

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to discard your draft?
gl: Seguro que quere descargar o borrador?

[ctx: @action:button Keep this draft]
en: Keep
gl: Manter

[ctx: @info:placeholder]
en: Content warning
gl: Advertencia de contido

[ctx: @info:placeholder]
en: What's new?
gl: Novidades

[ctx: @title:window]
en: Choose a File
gl: Escolla un ficheiro

en: All supported formats (*.jpg *.jpeg *.png *.gif *.webp *.heic *.heif *.avif *.webm *.mp4 *.m4v *.mov)
gl: Todos os formatos permitidos (*.jpg *.jpeg *.png *.gif *.webp *.heic *.heif *.avif *.webm *.mp4 *.m4v *.mov)

en: JPEG image (*.jpg *.jpeg)
gl: Imaxe JPEG (*.jpg *.jpeg)

en: PNG image (*.png)
gl: Imaxe PNG (*.png)

en: GIF image (*.gif)
gl: Imaxe GIF (*.gif)

en: WebP image (*.webp)
gl: Imaxe WebP (*.webp)

en: HEIC image(*.heic)
gl: Imaxe HEIC (*.heic)

en: HEIF image (*.heif)
gl: Imaxe HEIF (*.heif)

en: AVIF image (*.avif)
gl: Imaxe AVIF (*.avif)

en: WebM video (*.webm)
gl: Vídeo WebM (*.webm)

en: MPEG-4 video (*.mp4)
gl: Vídeo MPEG-4 (*.mp4)

en: M4V video (*.m4v)
gl: Vídeo M4V (*.m4v)

en: QuickTime video (*.mov)
gl: Vídeo QuickTime (*.mov)

en: All files (*)
gl: Todos os ficheiros (*)

[ctx: @info:tooltip]
en: Attach file
gl: Anexar un ficheiro

[ctx: @info:tooltip]
en: Add poll
gl: Engadir unha enquisa

[ctx: @item:inmenu Public to the world]
en: Public
gl: Pública

[ctx: @item:inmenu Public but less so]
en: Unlisted
gl: Non listada

[ctx: @item:inmenu Only to followers]
en: Private
gl: Privada

[ctx: @item:inmenu Only to who is explicitly mentioned]
en: Direct Message
gl: Mensaxe directa

[ctx: @info:tooltip Post visibility]
en: Visibility
gl: Visibilidade

[ctx: @action:intoolbar Short for content warning]
en: cw
gl: ac

[ctx: @info:tooltip]
en: Content warning
gl: Advertencia de contido

[ctx: @info:tooltip]
en: Post language
gl: Idioma da publicación

[ctx: @info:tooltip]
en: Add emoji
gl: Engadir unha expresión

[ctx: @label Character count in the status composer]
en: <b>%1/%2</b> characters
gl: <b>%1/%2</b> caracteres

[ctx: @action:button Send a post]
en: Send
gl: Enviar

[ctx: @action:button Reply to a post]
en: Reply
gl: Responder

[ctx: @action:button Send the same post again]
en: Repost
gl: Repetir

[ctx: @action:Button Save an edited a post]
en: Save
gl: Gardar

en: Loading
gl: Cargando

en: Home (%1)
gl: Inicio (%1)

[ctx: @action:button]
en: Filters
gl: Filtros

en: Show Boosts
gl: Amosar as promocións

en: Show Replies
gl: Amosar as respostas

[ctx: @info:status Network status]
en: Failed to contact server: %1. Please check your settings.
gl: Fallou a conexión ao servidor: %1. Comproba os axustes.

[ctx: @info:status]
en: Some replies are not available
gl: Algunhas respostas non están dispoñíbeis.

en: To view all replies, open the post on the original server.
gl: Para ver todas as respostas, abra a publicación no servidor orixinal.

[ctx: @action:button]
en: Open Original Page
gl: Abrir a páxina orixinal

[ctx: @info:status]
en: End of Timeline
gl: Fin da cronoloxía

en: No posts
gl: Sen publicacións

[ctx: @info:tooltip]
en: Return to Top
gl: Volver á cima.

en: Switch Account
gl: Cambiar de conta

en: Switch account
gl: Cambiar de conta

en: Log in or create a new account
gl: Acceder ou crear unha nova conta

en: Empty conversation
gl: Conversa baleira

en: %1 and %2
gl: %1 e %2

en: %2 and one other | %2 and %1 others
gl[0]: %2 e outra máis
gl[1]: %2 e %1 máis

en: Members of the list
gl: Membros da lista

en: Any followed users
gl: Calquera persoa seguida

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 5 minutes
gl: 5 minutos

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 30 minutes
gl: 30 minutos

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 1 hour
gl: 1 hora

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 6 hours
gl: 6 horas

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 12 hours
gl: 12 horas

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 1 day
gl: 1 día

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 3 days
gl: 3 días

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 7 days
gl: 7 días

en: An unknown error occurred.
gl: Houbo un fallo descoñecido.

en: Receiving push notifications
gl: Recibindo notificacións levadas

en: Mastodon client
gl: Cliente Mastodon

en: © 2021-2024 Carl Schwan, 2021-2024 KDE Community
gl: © 2021-2024 Carl Schwan, comunidade KDE

en: Maintainer
gl: Mantemento.

en: Client for decentralized social networks like Mastodon
gl: Cliente para redes sociais descentralizadas como Mastodon

en: Supports https and web+ap url scheme
gl: Permite os esquemas de URL https e web+ap

en: Share a line of text in the standalone composer.
gl: Comparta unha liña de texto no compositor independente.

en: The text to share.
gl: O texto para compartir.

en: Internal usage only.
gl: Só para uso interno.

en: Error occurred when fetching the latest notification.
gl: Algo fallou ao intentar obter a última notificación.

en: Users
gl: Persoas

en: Hashtags
gl: Cancelos

[ctx: @title]
en: Home
gl: Inicio

[ctx: @title]
en: Local Timeline
gl: Cronoloxía Local

[ctx: @title]
en: Global Timeline
gl: Cronoloxía Federada

[ctx: @title]
en: Bookmarks
gl: Marcadores

[ctx: @title]
en: Favorites
gl: Favoritas

[ctx: @title]
en: Trending
gl: De moda

en: Trending
gl: De moda

[ctx: @title:window]
en: Loading…
gl: Cargando…

[ctx: @title]
en: Post by %1
gl: Publicación de %1

[ctx: @title:group Title for the group of account related actions]
en: Account
gl: Conta

[ctx: @action:button]
en: Switch to '%1'
gl: Cambiar a «%1»

[ctx: @action:button]
en: Configure '%1'
gl: Configurar «%1»

[ctx: @action:button]
en: Add Account
gl: Engadir unha conta

[ctx: @action:button]
en: Write a New Post
gl: Escribir unha nova publicación

[ctx: @action:button]
en: Switch '%1'
gl: Cambiar a «%1»

[ctx: Previously used emojis]
en: History
gl: Historial

[ctx: 'Custom' is a category of emoji]
en: Custom
gl: Personalizada

[ctx: 'Smileys' is a category of emoji]
en: Smileys
gl: Cariñas

[ctx: 'People' is a category of emoji]
en: People
gl: Xente

[ctx: 'Nature' is a category of emoji]
en: Nature
gl: Natureza

[ctx: 'Food' is a category of emoji]
en: Food
gl: Comida

[ctx: 'Activities' is a category of emoji]
en: Activities
gl: Actividades

[ctx: 'Travel' is a category of emoji]
en: Travel
gl: Viaxe

[ctx: 'Objects' is a category of emoji]
en: Objects
gl: Obxectos

[ctx: 'Symbols' is a category of emoji]
en: Symbols
gl: Símbolos

[ctx: 'Flags' is a category of emoji]
en: Flags
gl: Bandeiras

en: Could not open the temporary download file
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro temporal de descarga

en: Could not reserve disk space for download
gl: Non foi posíbel reservar espazo en disco para a descarga

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
gl: Descargando

[ctx: The URL being downloaded/uploaded]
en: Source
gl: Orixe

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
gl: Destino

en: in the future
gl: no futuro

en: 1 week ago | %1 weeks ago
gl[0]: hai 1 semana
gl[1]: hai %1 semanas

en: 1 month ago | %1 months ago
gl[0]: hai 1 mes
gl[1]: hai %1 meses

en: 1 year ago | %1 years ago
gl[0]: hai 1 ano
gl[1]: hai %1 anos
