spacebar - en to pa translation catalogue (80 entries)

en: New message
pa: ਨਵਾਂ ਸੁਨੇਹਾ

en: Message from %1
pa: %1 ਤੋਂ ਸੁਨੇਹਾ

[ctx: Number of files attached]
en: %1 Attachment | %1 Attachments
pa[0]: %1 ਅਟੈਚਮੈਂਟ
pa[1]: %1 ਅਟੈਚਮੈਂਟ

[ctx: @action open message in application]
en: Open
pa: ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Spacebar background service
pa: ਸਪੇਸਬਾਰ ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਸੇਵਾ

en: and %1 more
pa: ਅਤੇ %1 ਹੋਰ

en: Details
pa: ਵੇਰਵੇ

en: %1 person | %1 people
pa[0]: %1 ਵਿਅਕਤੀ
pa[1]: %1 ਲੋਕ

en: Add people
pa: ਲੋਕਾਂ ਨੂੰ ਜੋੜੋ

en: Chats
pa: ਚੈਟ

en: New Conversation
pa: ਨਵੀਂ ਗੱਲਬਾਤ

[ctx: Configuring application settings]
en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗਾਂ

[ctx: Deleting a conversation]
en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

[ctx: Selecting recipients from contacts list]
en: Create a chat
pa: ਚੈਟ ਬਣਾਓ

[ctx: Indicating that message was sent by you]
en: You
pa: ਤੁਸੀਂ

[ctx: Indicating that message contains an image]
en: Picture
pa: ਤਸਵੀਰ

en: Delete this conversation? | Delete %1 conversations?
pa[0]: ਇਹ ਗੱਲਬਾਤ ਹਟਾਉਣੀ ਹੈ?
pa[1]: %1 ਗੱਲਾਂਬਾਤਾਂ ਨੂੰ ਹਟਾਉਣਾ ਹੈ?

en: This is permanent and can't be undone
pa: ਇਹ ਪੱਕੇ ਤੌਰ ਉੱਤੇ ਹੈ ਅਤੇ ਵਾਪਸ ਨਹੀਂ ਲਿਆ ਜਾ ਸਕਦਾ

en: Select a number
pa: ਨੰਬਰ ਚੁਣੋ

[ctx: Number of items selected]
en: %1 Selected
pa: %1 ਚੁਣੇ

[ctx: Open chat conversation window]
en: Next
pa: ਅੱਗੇ

en: Search or enter number…
pa: ...ਖੋਜੋ ਜਾਂ ਨੰਬਰ ਦਿਓ

en: No contacts with phone numbers yet
pa: ਹਾਲੇ ਫ਼ੋਨ ਨੰਬਰ ਨਾਲ ਕੋਈ ਸੰਪਰਕ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Open contacts app
pa: ਸੰਪਰਕ ਐਪ ਨੂੰ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: No results found
pa: ਕੋਈ ਨਤੀਜੇ ਨਹੀਂ ਲੱਭੇ

en: Call
pa: ਕਾਲ

en: Texting this premium SMS number might cause you to be charged money
pa: ਇਹ ਪ੍ਰੀਮੀਅਮ SMS ਨੰਬਰ ਲਈ ਟੈਕਸਟ ਭੇਜਣ ਨਾਲ ਤੁਹਾਨੂੰ ਖਰਚਾ ਦੇਣਾ ਪੈ ਸਕਦਾ ਹੈ

en: Message has expired and will be deleted
pa: ਸੁਨੇਹੇ ਦੀ ਮਿਆਦ ਪੁੱਗੀ ਅਤੇ ਹਟਾਇਆ ਨਹੀਂ ਜਾਵੇਗਾ

en: Message will be sent as individual messages
pa: ਸੁਨੇਹੇ ਨੂੰ ਇਕੱਲੇ ਇਕੱਲੇ ਸੁਨੇਹੇ ਵਜੋਂ ਭੇਜਿਆ ਜਾਵੇਗਾ

en: MMS message
pa: MMS ਸੁਨੇਹਾ

en: Message size: %1
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਆਕਾਰ: %1

en: Expires: %1
pa: ਮਿਆਦ: %1

en: View all
pa: ਸਭ ਵੇਖੋ

en: %1 new message | %1 new messages
pa[0]: %1 ਨਵਾਂ ਸੁਨੇਹਾ
pa[1]: %1 ਨਵੇਂ ਸੁਨੇਹੇ

en: Copy code
pa: ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: Copy link
pa: ਲਿੰਕ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: Copy text
pa: ਲਿਖਤ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: Save attachment
pa: ਅਟੈਚਮੈਂਟ ਨੂੰ ਸੰਭਾਲੋ

en: Delete message
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਹਟਾਓ

[ctx: Retry sending message]
en: Resend
pa: ਮੁੜ-ਭੇਜੋ

en: Save
pa: ਸੰਭਾਲੋ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

[ctx: Remove item from list]
en: Remove
pa: ਹਟਾਓ

en: Write Message...
pa: ...ਸੁਨੇਹਾ ਲਿਖੋ

[ctx: %1 is a phone number]
en: Send Message from %1...
pa: ...%1 ਤੋਂ ਸੁਨੇਹਾ ਭੇਜੋ

en: Choose a file
pa: ਫਾਇਲ ਚੁਣੋ

en: Contacts
pa: ਸੰਪਰਕ

en: Back
pa: ਪਿੱਛੇ

en: MMS Settings
pa: MMS ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: Multimedia messages (MMS)
pa: ਮਲਟੀਮੀਡਿਆ ਸੁਨੇਹੇ (MMS)

en: Proxy
pa: ਪਰਾਕਸੀ

en: Port
pa: ਪੋਰਟ

en: Request delivery reports
pa: ਪਹੁੰਚਣ ਰਿਪੋਰਟਾਂ ਲਈ ਬੇਨਤੀ

en: Request read reports
pa: ਪੜ੍ਹਨ ਰਿਪੋਰਟਾਂ ਲਈ ਬੇਨਤੀ

en: Share delivery status
pa: ਡਿਲਵਰੀ ਸਥਿਤੀ ਨੂੰ ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ

en: Share read status
pa: ਪੜ੍ਹਨ ਸਥਿਤੀ ਨੂੰ ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ

en: Auto download messages
pa: ਸੁਨੇਹੇ ਆਪਣੇ-ਆਪ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕਰੋ

en: Auto download messages for existing contacts only
pa: ਸਿਰਫ਼ ਮੌਜੂਦਾ ਸੰਪਰਕਾਂ ਲਈ ਹੀ ਸੁਨੇਹਿਆਂ ਨੂੰ ਆਪਣੇ-ਆਪ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕਰੋ

en: Max message size (KiB)
pa: ਵੱਧ ਤੋਂ ਵੱਧ ਸੁਨੇਹਾ ਆਕਾਰ (KiB)

en: Max attachments
pa: ਵੱਧ ਤੋਂ ਵੱਧ ਅਟੈਚਮੈਂਟਾਂ

en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: General
pa: ਆਮ

en: About
pa: ਇਸ ਬਾਰੇ

en: Multimedia Messages (MMS)
pa: ਮਲਟੀਮੀਡਿਆ ਸੁਨੇਹੇ (MMS)

en: Restore defaults
pa: ਡਿਫਾਲਟ ਬਹਾਲ ਕਰੋ

en: Reset
pa: ਮੁੜ-ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: Appearance
pa: ਦਿੱਖ

en: Use custom colors for messages
pa: ਸੁਨੇਹਿਆਂ ਲਈ ਪਸੰਦੀਦਾ ਰੰਗ ਵਰਤੋ

en: Incoming message color
pa: ਆਉਣ ਵਾਲੇ ਸੁਨੇਹਾ ਦਾ ਰੰਗ

en: Outgoing message color
pa: ਜਾਣ ਵਾਲੇ ਸੁਨੇਹੇ ਦਾ ਰੰਗ

en: Message font size
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਫ਼ੋਂਟ ਆਕਾਰ

en: Notifications
pa: ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ

en: Show sender name / number
pa: ਭੇਜਣ ਵਾਲੇ ਦਾ ਨਾਂ / ਨੰਬਰ ਵੇਖਾਓ

en: Show attachment previews
pa: ਅਟੈਚਮੈਂਟ ਝਲਕਾਂ ਵੇਖਾਓ

en: Choose a color
pa: ਰੰਗ ਚੁਣੋ

en: SMS/MMS messaging client
pa: SMS/MMS ਸੁਨੇਹੇ ਕਲਾਈਂਟ

en: © 2020-2021 KDE Community
pa: © 2020-2021 ਕੇਡੀਈ ਕਮਿਊਨਟੀ

en: Bhushan Shah
pa: ਭੂਸ਼ਨ ਸ਼ਾਹ

en: Spacebar SMS/MMS client
pa: ਸਪੇਸਬਾਰ SMS/MMS ਕਲਾਈਂਟ

en: Open a chat with the given phone number
pa: ਦਿੱਤੇ ਫ਼ੋਨ ਨੰਬਰ ਨਾਲ ਚੈਟ ਕਰੋ
