spacebar - en to he translation catalogue (93 entries)

en: New message
he: הודעה חדשה

en: Message from %1
he: הודעה מאת %1

[ctx: Number of files attached]
en: %1 Attachment | %1 Attachments
he[0]: קובץ מצורף
he[1]: שני קבצים מצורפים
he[2]: %1 קבצים מצורפים
he[3]: %1 קבצים מצורפים

[ctx: @action open message in application]
en: Open
he: פתיחה

en: Spacebar background service
he: שירות הרקע של Spacebar

en: and %1 more
he: ועוד %1

en: Details
he: פרטים

en: %1 person | %1 people
he[0]: איש
he[1]: שני אנשים
he[2]: %1 אנשים
he[3]: %1 אנשים

en: Add people
he: הוספת אנשים

en: Chats
he: צ׳אטים

en: New Conversation
he: דיון חדש

[ctx: Configuring application settings]
en: Settings
he: הגדרות

[ctx: Deleting a conversation]
en: Delete
he: מחיקה

[ctx: Selecting recipients from contacts list]
en: Create a chat
he: יצירת צ׳אט

[ctx: Indicating that message was sent by you]
en: You
he: אני

[ctx: Indicating that message contains an image]
en: Picture
he: תמונה

en: Delete this conversation? | Delete %1 conversations?
he[0]: למחוק את הדיון הזה?
he[1]: למחוק את שני הדיונים?
he[2]: למחוק את %1 הדיונים?
he[3]: למחוק את %1 הדיונים?

en: This is permanent and can't be undone
he: מדובר בפעולה בלתי הפיכה

en: Select a number
he: נא לבחור מספר

[ctx: Number of items selected]
en: %1 Selected
he: %1 נבחרו

[ctx: Open chat conversation window]
en: Next
he: הבא

[ctx: @info:status Error message displayed when no contact is selected]
en: No contact selected
he: לא נבחר איש קשר

en: Search or enter number…
he: חיפוש או הקלדת מספר…

en: No contacts with phone numbers yet
he: עדיין אין אנשי קשר עם מספרי טלפון

en: Open contacts app
he: פתיחת יישומון אנשי הקשר

en: No results found
he: לא נמצאו תוצאות

en: Call
he: התקשרות

en: Texting this premium SMS number might cause you to be charged money
he: שליחת מסרונים למספר המסרונים הפרימיום הזה יכולה לגרור חיובים נוספים

en: Max attachment limit exceeded
he: הגעת למגבלת כמות הקבצים המצורפים

en: No MMSC configured
he: לא מוגדר SMSC (מרכז מסרונים)

en: Message has expired and will be deleted
he: תוקף ההודעה פג והיא תימחק

en: Message will be sent as individual messages
he: ההודעה תישלח כמסרונים נפרדים

en: MMS message
he: מסרון MMS

en: Message size: %1
he: גודל הודעה: %1

en: Expires: %1
he: תום תוקף: %1

en: View all
he: להציג הכול

en: %1 new message | %1 new messages
he[0]: הודעה חדשה
he[1]: שתי הודעות חדשות
he[2]: %1 הודעות חדשות
he[3]: %1 הודעות חדשות

en: Copy code
he: העתקת קוד

en: Copy link
he: העתקת קישור

en: Copy text
he: העתקת טקסט

en: Save attachment
he: שמירת קובץ מצורף

en: Delete message
he: מחיקת ההודעה

[ctx: Retry sending message]
en: Resend
he: שליחה מחדש

en: Save
he: שמירה

en: Cancel
he: ביטול

[ctx: Remove item from list]
en: Remove
he: הסרה

en: Write Message...
he: כתיבת הודעת…

[ctx: %1 is a phone number]
en: Send Message from %1...
he: שליחת הודעות דרך %1…

en: Choose a file
he: בחירת קובץ

en: Contacts
he: אנשי קשר

en: Back
he: חזרה

en: MMS Settings
he: הגדרות MMS

en: Multimedia messages (MMS)
he: מסרוני מולטימדיה (MMS)

en: MMSC
he: מרכז מסרוני מולטימדיה (MMSC)

en: Proxy
he: מתווך

en: Port
he: פתחה

en: Request delivery reports
he: בקשת דוחות מסירה

en: Request read reports
he: בקשת דוחות קריאה

en: Share delivery status
he: שיתוף מצב שילוח

en: Share read status
he: שיתוף מצב קריאה

en: Auto download messages
he: הורדת הודעות אוטומטית

en: Auto download messages for existing contacts only
he: הורדת הודעות אוטומטית לאנשי קשר קיימים בלבד

en: Max message size (KiB)
he: גודל מרבי להודעה (KiB)

en: Max attachments
he: כמות הקבצים המצורפים המרבית

en: Auto create SMIL
he: יצירת SMIL אוטומטית

en: Default to group conversations
he: ברירת מחדל לדיונים קבוצתיים

en: Settings
he: הגדרות

en: General
he: כללי

en: About
he: על אודות

en: Multimedia Messages (MMS)
he: מסרוני מולטימדיה (MMS)

en: Restore defaults
he: שחזור ברירות המחדל

en: Reset
he: איפוס

en: Appearance
he: מראה

en: Use custom colors for messages
he: להשתמש בצבעים מותאמים אישית להודעות

en: Incoming message color
he: צבע הודעה נכנסת

en: Outgoing message color
he: צבע הודעה יוצאת

en: Message font size
he: גודל כתב ההודעות

en: Notifications
he: התראות

en: Show sender name / number
he: הצגת שם / מספר המוען

en: Show a preview of the message content
he: הצגת תצוגה מקדימה של תוכן ההודעה

en: Show attachment previews
he: הצגת תצוגות מקדימות של קבצים מצורפים

en: Ignore tapbacks
he: התעלמות מסימני משוב

en: Choose a color
he: נא לבחור צבע

en: SMS/MMS messaging client
he: לקוח התכתבות ב־SMS/MMS

en: © 2020-2021 KDE Community
he: © 2020‏-2021 קהילת KDE

en: Bhushan Shah
he: בושן צ׳ה

en: Jonah Brüchert
he: יונה ברכרט

en: Martin Klapetek
he: מרטין קלפיטק

en: Michael Lang
he: מייקל לנג

en: Nicolas Fella
he: ניקולס פלה

en: Smitty van Bodegom
he: סמיטי ואן בודגום

en: Spacebar SMS/MMS client
he: Spacebar - לקוח התכתבות ב־SMS/MMS

en: Open a chat with the given phone number
he: פתיחת צ׳אט עם מספר הטלפון שסופק
