spacebar - en to ar translation catalogue (28 entries)

en: New message
ar: رسالة جديدة

[ctx: @action open message in application]
en: Open
ar: افتح

en: Details
ar: التفاصيل

en: Chats
ar: الدردشات

[ctx: Configuring application settings]
en: Settings
ar: إعدادات

[ctx: Deleting a conversation]
en: Delete
ar: احذف

[ctx: Selecting recipients from contacts list]
en: Create a chat
ar: أنشئ دردشة

[ctx: Indicating that message contains an image]
en: Picture
ar: الصّورة

en: No results found
ar: لا نتائج

en: Call
ar: الاتصال

en: Copy link
ar: انسخ رابط

en: Copy text
ar: انسخ نص

en: Save attachment
ar: احفظ المرفق

en: Delete message
ar: احذف الرّسالة

en: Save
ar: احفظ

en: Cancel
ar: ألغِ

[ctx: Remove item from list]
en: Remove
ar: أزل

en: Contacts
ar: المتراسلون

en: Back
ar: للخلف

en: Proxy
ar: الوسيط

en: Port
ar: المنفذ

en: Settings
ar: إعدادات

en: General
ar: عامّ

en: About
ar: عن

en: Reset
ar: صفّر

en: Appearance
ar: المظهر

en: Notifications
ar: التنبيهات

en: Nicolas Fella
ar: نيكولاس فلا
