solid_qt - en to eo translation catalogue (133 entries)

[ctx: %1 is sharename, %2 is servername]
en: %1 on %2
eo: %1 sur %2

[ctx: Solid::Backends::Fstab::FstabManager|]
en: Filesystem Volumes
eo: Dosiersistemo Volumoj

[ctx: Solid::Backends::Fstab::FstabManager|]
en: Mountable filesystems declared in your system
eo: Montreblaj dosiersistemoj deklaritaj en via sistemo

[ctx: Solid::Backends::IMobile::Manager|]
en: iOS devices
eo: iOS-aparatoj

[ctx: Solid::Backends::UDev::UDevDevice|]
en: Computer
eo: Komputilo

[ctx: Solid::Backends::UDev::UDevDevice|]
en: Processor
eo: Procesoro

[ctx: Solid::Backends::UDev::UDevDevice|]
en: Portable Media Player
eo: Portebla Media-Player

[ctx: Solid::Backends::UDev::UDevDevice|]
en: Camera
eo: Fotilo

[ctx: Solid::Backends::UDev::UDevManager|]
en: Devices
eo: Aparatoj

[ctx: Solid::Backends::UDev::UDevManager|]
en: Devices declared in your system
eo: Aparatoj deklaritaj en via sistemo

[ctx: QObject|%1 is the size, %2 is the block device name e.g. sda, sda1]
en: %1 External Drive (%2)
eo: %1 Ekstera Diskingo (%2)

[ctx: QObject|%1 is the size, %2 is the block device name e.g. sda, sda1]
en: %1 Internal Drive (%2)
eo: %1 Interna Diskingo (%2)

[ctx: QObject|%1 is the block device name e.g. sda, sda1]
en: External Drive (%1)
eo: Ekstera Diskingo (%1)

[ctx: QObject|%1 is the block device name e.g. sda, sda1]
en: Internal Drive (%1)
eo: Interna Diskingo (%1)

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Swap Space
eo: Permutospaco

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Loop Device
eo: Buklo-Aparato

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|First item of %1%2 Drive sentence]
en: CD-ROM
eo: KD-ROM

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|First item of %1%2 Drive sentence]
en: CD-R
eo: KD-R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|First item of %1%2 Drive sentence]
en: CD-RW
eo: KD-RW

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|%1 is CD-ROM/CD-R/etc; %2 is '/DVD-ROM'/'/DVD-R'/etc (with leading slash)]
en: External %1%2 Drive
eo: Ekstera %1%2 Drive

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|%1 is CD-ROM/CD-R/etc; %2 is '/DVD-ROM'/'/DVD-R'/etc (with leading slash)]
en: %1%2 Drive
eo: %1%2 Diskingo

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: External Floppy Drive
eo: Ekstera Disked-Diskingo

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Floppy Drive
eo: Disketingo

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Drive
eo: Diskingo

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: CD-ROM
eo: KD-ROM

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank CD-R
eo: Blanka KD-R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: CD-R
eo: KD-R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank CD-RW
eo: Blanka KD-RW

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: CD-RW
eo: KD-RW

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD-RAM
eo: Blanka DVD-RAM

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD-R
eo: Blanka DVD-R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD+R Dual-Layer
eo: Blanka DVD+R Duobla Tavolo

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: DVD+R Dual-Layer
eo: DVD+R Duobla Tavolo

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD-RW
eo: Blanka DVD-RW

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD+R
eo: Blanka DVD+R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD+RW
eo: Blanka DVD+RW

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD+RW Dual-Layer
eo: Blanka DVD+RW Duobla Tavolo

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: DVD+RW Dual-Layer
eo: DVD+RW Duobla Tavolo

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank BD-R
eo: Blanka BD-R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank BD-RE
eo: Blanka BD-RE

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank HD DVD-R
eo: Malplena HD DVD-R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank HD DVD-RW
eo: Blanka HD DVD-RW

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Audio CD
eo: Sona KD

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|%1 is the size]
en: %1 Encrypted Drive
eo: %1 Ĉifrita Diskingo

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Encrypted Drive
eo: Ĉifrita Diskingo

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Floppy Disk
eo: Disketo

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|%1 is the size]
en: %1 Removable Media
eo: %1 Forprenebla Datumportilo

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Removable Media
eo: Forprenebla Datumportilo

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|%1 is the size]
en: %1 Media
eo: %1 Datumportilo

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Storage Media
eo: Konserveja Datumportilo

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: You are not authorized to perform this operation
eo: Vi ne estas rajtigita fari ĉi tiun operacion

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The device is currently busy
eo: La aparato estas nuntempe okupata

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The requested operation has failed
eo: La petita operacio malsukcesis

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The requested operation has been canceled
eo: La petita operacio estas nuligita

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: An invalid or malformed option has been given
eo: Nevalida aŭ misformita opcio estis donita

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The kernel driver for this filesystem type is not available
eo: La kerna pelilo por ĉi tiu dosiersistemo ne estas disponebla

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The device is already mounted
eo: La aparato jam estas muntita

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The device is not mounted
eo: La aparato ne estas muntita

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The device is mounted by another user
eo: La aparato estas muntita de alia uzanto

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The device is already unmounting
eo: La aparato jam malmuntiĝas

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The operation timed out
eo: La operacio finiĝis

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The operation would wake up a disk that is in a deep-sleep state
eo: La operacio vekus diskon kiu estas en profunda dorma stato

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The operation has already been canceled
eo: La operacio jam estis nuligita

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Cannot request authentication for this action. The PolicyKit authentication system appears to be not available.
eo: Ne povas peti aŭtentigon por ĉi tiu ago. La aŭtentikiga sistemo de PolicyKit ŝajnas ne disponebla.

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The authentication prompt was canceled
eo: La aŭtentikigpromeso estis nuligita

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: An unspecified error has occurred
eo: Nespecifita eraro okazis

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Manager|]
en: Storage
eo: Konservejoj

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Manager|]
en: Storage devices
eo: Konservaj aparatoj

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|%1 is battery technology]
en: %1 Battery
eo: %1 Baterio

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|battery technology]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|battery technology]
en: Lithium Ion
eo: Litiojono

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|battery technology]
en: Lithium Polymer
eo: Litia Polimero

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|battery technology]
en: Lithium Iron Phosphate
eo: Litia Fera Fosfato

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|battery technology]
en: Lead Acid
eo: Plumba Acido

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|battery technology]
en: Nickel Cadmium
eo: Nikela Kadmio

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|battery technology]
en: Nickel Metal Hydride
eo: Nikela Metala Hidruro

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerManager|]
en: Power Management
eo: Potenca Administrado

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerManager|]
en: Batteries and other sources of power
eo: Baterioj kaj aliaj fontoj de potenco

[ctx: Solid::Backends::Win::WinDevice|battery technology]
en: Lithium Ion
eo: Litiojono

[ctx: Solid::Backends::Win::WinDevice|battery technology]
en: Lead Acid
eo: Plumba Acido

[ctx: Solid::Backends::Win::WinDevice|battery technology]
en: Nickel Cadmium
eo: Nikela Kadmio

[ctx: Solid::Backends::Win::WinDevice|battery technology]
en: Nickel Metal Hydride
eo: Nikela Metala Hidruro

[ctx: Solid::Backends::Win::WinDevice|battery technology]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: Solid::DeviceInterface|Unknown device type]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: Solid::DeviceInterface|Generic Interface device type]
en: Generic Interface
eo: Ĝenerala Interfaco

[ctx: Solid::DeviceInterface|Processor device type]
en: Processor
eo: Procesoro

[ctx: Solid::DeviceInterface|Block device type]
en: Block
eo: Bloko

[ctx: Solid::DeviceInterface|Storage Access device type]
en: Storage Access
eo: Stokado-Aliro

[ctx: Solid::DeviceInterface|Storage Drive device type]
en: Storage Drive
eo: Stokado Drive

[ctx: Solid::DeviceInterface|Optical Drive device type]
en: Optical Drive
eo: Optika Drive

[ctx: Solid::DeviceInterface|Storage Volume device type]
en: Storage Volume
eo: Stokado Volumo

[ctx: Solid::DeviceInterface|Optical Disc device type]
en: Optical Disc
eo: Optika Disko

[ctx: Solid::DeviceInterface|Camera device type]
en: Camera
eo: Fotilo

[ctx: Solid::DeviceInterface|Portable Media Player device type]
en: Portable Media Player
eo: Portebla Media-Player

[ctx: Solid::DeviceInterface|Battery device type]
en: Battery
eo: Baterio

[ctx: Solid::DeviceInterface|Network Share device type]
en: Network Share
eo: Reta Kunhavigo

[ctx: solid-hardware|]
en: Device udi
eo: Aparato udi

[ctx: solid-hardware|]
en: Syntax:
eo: Sintakso:

[ctx: solid-hardware|]
en:              # List the hardware available in the system.
                 # - If the 'nonportableinfo' option is specified, the device
                 # properties are listed (be careful, in this case property names
                 # are backend dependent),
                 # - If the 'details' option is specified, the device interfaces
                 # and the corresponding properties are listed in a platform
                 # neutral fashion,
                 # - Otherwise only device UDIs are listed.
eo:              # Enlistigu la aparataron disponeblan en la sistemo.
                 # - Se la opcio 'neportableinfo' estas specifita, la aparato
                 # propraĵoj estas listigitaj (atentu, ĉi-kaze nomoj de proprecoj
                 # dependas de malantaŭa funkcio),
                 # - Se la opcio 'detaloj' estas specifita, la aparataj interfacoj
                 # kaj la respondaj propraĵoj estas listigitaj en platformo
                 # neŭtrala maniero,
                 # - Alie nur aparataj UDI-oj estas listigitaj.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Display all the interfaces and properties of the device
                 # corresponding to 'udi' in a platform neutral fashion.
eo:              # Montru ĉiujn interfacojn kaj ecojn de la aparato
                 # respondaj al 'udi' laŭ platforma neŭtrala maniero.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Display all the properties of the device corresponding to 'udi'
                 # (be careful, in this case property names are backend dependent).
eo:              # Montru ĉiujn ecojn de la aparato respondaj al 'udi'
                 # (atentu, ĉi-kaze nomoj de proprecoj dependas de la malantaŭo).

[ctx: solid-hardware|]
en:              # List the UDI of devices corresponding to 'predicate'.
                 # - If 'parentUdi' is specified, the search is restricted to the
                 # branch of the corresponding device,
                 # - Otherwise the search is done on all the devices.
eo:              # Listigu la UDI de aparatoj respondaj al 'predikato'.
                 # - Se 'parentUdi' estas specifita, la serĉo estas limigita al la
                 # branĉo de la responda aparato,
                 # - Alie la serĉo estas farita sur ĉiuj aparatoj.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # If applicable, mount the device corresponding to 'udi'.
eo:              # Se aplikeble, muntu la aparaton respondan al 'udi'.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # If applicable, unmount the device corresponding to 'udi'.
eo:              # Se aplikeble, malmuntu la aparaton respondan al 'udi'.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # If applicable, eject the device corresponding to 'udi'.
eo:              # Se aplikeble, elĵetu la aparaton respondan al 'udi'.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Listen to all add/remove events on supported hardware.
eo:              # Aŭskultu ĉiujn aldoni/forigi eventojn sur subtenata aparataro.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Monitor devices for changes.
eo:              # Monitori aparatojn pri ŝanĝoj.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Send "CanCheck" request to the device corresponding to 'udi'.
eo:              # Sendi "CanCheck"-alpeton al la aparato responda al 'udi'.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Send "Check" request to the device corresponding to 'udi'.
eo:              # Sendi "Check"-alpeton al la aparato responda al 'udi'.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Send "CanRepair" request to the device corresponding to 'udi'.
eo:              # Sendi "CanRepair"-alpeton al la aparato responda al 'udi'.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Send "Repair" request to the device corresponding to 'udi'.
eo:              # Sendi "Repair"-alpeton al la aparato responda al 'udi'.

[ctx: solid-hardware|]
en: KDE tool for querying your hardware from the command line
eo: KDE-ilo por pridemandi vian aparataron el la komandlinio

[ctx: solid-hardware|]
en: Command to execute
eo: Ordono plenumenda

[ctx: solid-hardware|]
en: Show available commands
eo: Montri disponeblajn komandojn

[ctx: solid-hardware|]
en: Show device details
eo: Montri detalojn pri aparato

[ctx: solid-hardware|]
en: Show non portable information
eo: Montri neporteblajn informojn

[ctx: solid-hardware|]
en: Parent device udi
eo: Gepatra aparato udi

[ctx: solid-hardware|]
en: Syntax Error: Unknown command '%1'
eo: Sintakso-eraro: Nekonata komando '%1'

[ctx: SolidHardware|]
en: Error: %1 does not have the interface StorageAccess.
eo: Eraro: %1 ne havas la interfacon StorageAccess.

[ctx: SolidHardware|]
en: Error: %1 does not have the interface OpticalDrive.
eo: Eraro: %1 ne havas la interfacon OpticalDrive.

[ctx: SolidHardware|]
en: Device CanCheck: %1
eo: Aparato CanCheck: %1

[ctx: SolidHardware|]
en: no
eo: ne

[ctx: SolidHardware|]
en: yes
eo: jes

[ctx: SolidHardware|]
en: Device Check: %1
eo: Aparato Check: %1

[ctx: SolidHardware|]
en: has error
eo: havas eraron

[ctx: SolidHardware|]
en: no error
eo: sen eraro

[ctx: SolidHardware|]
en: Device Check: operation is not supported
eo: Aparato Check: operacio ne estas subtenata

[ctx: SolidHardware|]
en: Device CanRepair: %1
eo: Aparato CanRepair: %1

[ctx: SolidHardware|]
en: Error: %1
eo: Eraro: %1

[ctx: solid-power|]
en: Tool to know and set the power management state of your device
eo: Ilo por scii kaj agordi la staton pri administrado de potenco de via aparato

[ctx: solid-power|]
en: Command to execute
eo: Ordono plenumenda

[ctx: solid-power|]
en: Show available commands
eo: Montri disponeblajn komandojn

[ctx: solid-power|]
en:              # Show all the power management information from the system.
                 # - acPlugged: whether the device is connected to the AC or not
eo:              # Montri ĉiujn informojn pri potenco pri administrado de la sistemo.
                 # - acPlugged: ĉu la aparato estas konektita al la AC aŭ ne
