solid_qt - en to bg translation catalogue (127 entries)

[ctx: %1 is sharename, %2 is servername]
en: %1 on %2
bg: %1 на %2

[ctx: Solid::Backends::Fstab::FstabManager|]
en: Filesystem Volumes
bg: Томове на файловата система

[ctx: Solid::Backends::Fstab::FstabManager|]
en: Mountable filesystems declared in your system
bg: Файлови системи за монтиране, декларирани във вашата система

[ctx: Solid::Backends::IMobile::Manager|]
en: iOS devices
bg: Устройства iOS

[ctx: Solid::Backends::UDev::UDevDevice|]
en: Computer
bg: Компютър

[ctx: Solid::Backends::UDev::UDevDevice|]
en: Processor
bg: Процесор

[ctx: Solid::Backends::UDev::UDevDevice|]
en: Portable Media Player
bg: Преносим медиен плеър

[ctx: Solid::Backends::UDev::UDevDevice|]
en: Camera
bg: Камера

[ctx: Solid::Backends::UDev::UDevManager|]
en: Devices
bg: Устройства

[ctx: Solid::Backends::UDev::UDevManager|]
en: Devices declared in your system
bg: Устройства, декларирани във вашата система

[ctx: QObject|%1 is the size, %2 is the block device name e.g. sda, sda1]
en: %1 External Drive (%2)
bg: %1 Външен диск (%2)

[ctx: QObject|%1 is the size, %2 is the block device name e.g. sda, sda1]
en: %1 Internal Drive (%2)
bg: %1 Вътрешен диск (%2)

[ctx: QObject|%1 is the block device name e.g. sda, sda1]
en: External Drive (%1)
bg: Външен диск (%1)

[ctx: QObject|%1 is the block device name e.g. sda, sda1]
en: Internal Drive (%1)
bg: Вътрешен диск (%1)

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Swap Space
bg: Виртуална памет

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Loop Device
bg: Loop устройство

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|%1 is CD-ROM/CD-R/etc; %2 is '/DVD-ROM'/'/DVD-R'/etc (with leading slash)]
en: External %1%2 Drive
bg: Външно устройство %1%2

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|%1 is CD-ROM/CD-R/etc; %2 is '/DVD-ROM'/'/DVD-R'/etc (with leading slash)]
en: %1%2 Drive
bg: Устройство %1%2

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: External Floppy Drive
bg: Външно флопи

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Floppy Drive
bg: Флопи-дисково устройство

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Drive
bg: Устройство

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank CD-R
bg: Празен диск CD-R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank CD-RW
bg: Празен диск CD-RW

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD-RAM
bg: Празен диск DVD-RAM

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD-R
bg: Празен диск DVD-R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD+R Dual-Layer
bg: Празен двуслоен диск DVD+R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: DVD+R Dual-Layer
bg: Двуслоен диск DVD+R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD-RW
bg: Празен диск DVD-RW

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD+R
bg: Празен диск DVD+R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD+RW
bg: Празен диск DVD+RW

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD+RW Dual-Layer
bg: Празен двуслоен диск DVD+R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: DVD+RW Dual-Layer
bg: Двуслоен диск DVD+R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank BD-R
bg: Празен диск BD-R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank BD-RE
bg: Празен диск BD+RE

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank HD DVD-R
bg: Празен диск HD DVD-R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank HD DVD-RW
bg: Празен диск HD DVD-RW

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Audio CD
bg: Звуков диск CD

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|%1 is the size]
en: %1 Encrypted Drive
bg: Шифриран контейнер %1

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Encrypted Drive
bg: Шифриран контейнер

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Floppy Disk
bg: Флопи-дисково устройство

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|%1 is the size]
en: %1 Removable Media
bg: Преносим носител %1

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Removable Media
bg: Преносим носител

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|%1 is the size]
en: %1 Media
bg: Носител %1

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Storage Media
bg: Устройства за съхранение

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: You are not authorized to perform this operation
bg: Не сте упълномощени да извършвате тази операция

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The device is currently busy
bg: В момента устройството е заето

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The requested operation has failed
bg: Заявената операция е неуспешна

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The requested operation has been canceled
bg: Заявената операция е отменена

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: An invalid or malformed option has been given
bg: Дадена е невалидна или неправилна опция

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The kernel driver for this filesystem type is not available
bg: Драйверът на ядрото за този тип файлова система не е наличен

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The device is already mounted
bg: Устройството вече е монтирано

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The device is not mounted
bg: Устройството не е монтирано

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The device is mounted by another user
bg: Устройството е монтирано от друг потребител

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The device is already unmounting
bg: Устройството вече се демонтира

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The operation timed out
bg: Изтече времето на операцията

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The operation would wake up a disk that is in a deep-sleep state
bg: Операцията ще събуди диск, който е в състояние на дълбок сън

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The operation has already been canceled
bg: Операцията вече е отменена

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Cannot request authentication for this action. The PolicyKit authentication system appears to be not available.
bg: Не може да се заяви удостоверяване за това действие. Удостоверяването на PolicyKit изглежда не е налично.

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The authentication prompt was canceled
bg: Запитването за удостоверяване е отменено

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: An unspecified error has occurred
bg: Възникна неуточнена грешка

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Manager|]
en: Storage
bg: Хранилище

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Manager|]
en: Storage devices
bg: Съхраняващи устройства

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|%1 is battery technology]
en: %1 Battery
bg: %1 Батерия

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|battery technology]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|battery technology]
en: Lithium Ion
bg: Литиево-йонна

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|battery technology]
en: Lithium Polymer
bg: Литиево-полимерна

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|battery technology]
en: Lithium Iron Phosphate
bg: Литиево-желязно-фосфатна

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|battery technology]
en: Lead Acid
bg: Оловна

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|battery technology]
en: Nickel Cadmium
bg: Никелово-кадмиева

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|battery technology]
en: Nickel Metal Hydride
bg: Никелово-метално-хидридна

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerManager|]
en: Power Management
bg: Управление на захранването

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerManager|]
en: Batteries and other sources of power
bg: Батерии и други източници на енергия

[ctx: Solid::Backends::Win::WinDevice|battery technology]
en: Lithium Ion
bg: Литиево-йонна

[ctx: Solid::Backends::Win::WinDevice|battery technology]
en: Lead Acid
bg: Оловна

[ctx: Solid::Backends::Win::WinDevice|battery technology]
en: Nickel Cadmium
bg: Никелово-кадмиева

[ctx: Solid::Backends::Win::WinDevice|battery technology]
en: Nickel Metal Hydride
bg: Никелово-метално-хидридна

[ctx: Solid::Backends::Win::WinDevice|battery technology]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: Solid::DeviceInterface|Unknown device type]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: Solid::DeviceInterface|Generic Interface device type]
en: Generic Interface
bg: Общ интерфейс

[ctx: Solid::DeviceInterface|Processor device type]
en: Processor
bg: Процесор

[ctx: Solid::DeviceInterface|Block device type]
en: Block
bg: Блок

[ctx: Solid::DeviceInterface|Storage Access device type]
en: Storage Access
bg: Достъп до хранилище

[ctx: Solid::DeviceInterface|Storage Drive device type]
en: Storage Drive
bg: Съхраняващо устройство

[ctx: Solid::DeviceInterface|Optical Drive device type]
en: Optical Drive
bg: Оптично устройство

[ctx: Solid::DeviceInterface|Storage Volume device type]
en: Storage Volume
bg: Дял за съхранение

[ctx: Solid::DeviceInterface|Optical Disc device type]
en: Optical Disc
bg: Оптичен диск

[ctx: Solid::DeviceInterface|Camera device type]
en: Camera
bg: Камера

[ctx: Solid::DeviceInterface|Portable Media Player device type]
en: Portable Media Player
bg: Преносим медиен плеър

[ctx: Solid::DeviceInterface|Battery device type]
en: Battery
bg: Батерия

[ctx: Solid::DeviceInterface|Network Share device type]
en: Network Share
bg: Мрежово споделяне

[ctx: solid-hardware|]
en: Device udi
bg: udi на устройство

[ctx: solid-hardware|]
en: Syntax:
bg: Синтаксис:

[ctx: solid-hardware|]
en:              # List the hardware available in the system.
                 # - If the 'nonportableinfo' option is specified, the device
                 # properties are listed (be careful, in this case property names
                 # are backend dependent),
                 # - If the 'details' option is specified, the device interfaces
                 # and the corresponding properties are listed in a platform
                 # neutral fashion,
                 # - Otherwise only device UDIs are listed.
bg:             # Списък на хардуера, наличен в системата. 
                # - Ако е посочена опцията "nonportableinfo", свойствата на  
                #устройството са изброени  (бъдете внимателни, в този случай имената 
                #на свойствата са зависими от бекенда), 
                # - Ако е посочена опцията "details", интерфейсите на устройството
                # и съответните свойства са изброени в платформено 
                # неутрален начин.
                # - В противен случай са изброени само  UDI на устройството.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Display all the interfaces and properties of the device
                 # corresponding to 'udi' in a platform neutral fashion.
bg:             # Показване на всички интерфейси и свойства на устройството 
                # съответстващо на 'udi' по независим от платформата начин.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Display all the properties of the device corresponding to 'udi'
                 # (be careful, in this case property names are backend dependent).
bg:             # Показване на всички свойства на устройството, съответстващи на 'udi'
                # (бъдете внимателни, в този случай имената на свойствата са бекенд зависими).​​

[ctx: solid-hardware|]
en:              # List the UDI of devices corresponding to 'predicate'.
                 # - If 'parentUdi' is specified, the search is restricted to the
                 # branch of the corresponding device,
                 # - Otherwise the search is done on all the devices.
bg:              # Списък на UDI на устройства, съответстващи на "predicate". 
                 # - Ако е посочен 'parentUdi', търсенето е ограничено до
                 # вида на съответното устройство, 
                 # - В противен случай търсенето се извършва на всички устройства.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # If applicable, mount the device corresponding to 'udi'.
bg:              # Ако е възможно, устройството се монтира в съответствие на 'udi'.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # If applicable, unmount the device corresponding to 'udi'.
bg:              # Ако е възможно, устройството се демонтира в съответствие на 'udi'.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # If applicable, eject the device corresponding to 'udi'.
bg:              # Ако е възможно, устройството се изважда в съответствие на 'udi'.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Listen to all add/remove events on supported hardware.
bg:              # Следене на всички събития за добавяне/премахване на поддържан хардуер.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Monitor devices for changes.
bg:              # Наблюдение на устройствата за промени.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Send "CanCheck" request to the device corresponding to 'udi'.
bg:              # Изпращане на заявка "CanCheck"към устройството, отговарящо на 'udi'.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Send "Check" request to the device corresponding to 'udi'.
bg:              # Изпращане на заявка "Check"към устройството, отговарящо на 'udi'.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Send "CanRepair" request to the device corresponding to 'udi'.
bg:              # Изпращане на заявка "CanRepair"към устройството, отговарящо на 'udi'.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Send "Repair" request to the device corresponding to 'udi'.
bg:              # Изпращане на заявка "Repair"към устройството, отговарящо на 'udi'.

[ctx: solid-hardware|]
en: KDE tool for querying your hardware from the command line
bg: Инструмент на KDE за извличане на информация за вашия хардуер от командния ред

[ctx: solid-hardware|]
en: Command to execute
bg: Команда за изпълнение

[ctx: solid-hardware|]
en: Show available commands
bg: Показване на наличните команди

[ctx: solid-hardware|]
en: Show device details
bg: Информация за устройството

[ctx: solid-hardware|]
en: Show non portable information
bg: Показване на не преносима информация

[ctx: solid-hardware|]
en: Parent device udi
bg: Родителско устройство udi

[ctx: solid-hardware|]
en: Syntax Error: Unknown command '%1'
bg: Синтактична грешка: Непозната команда '%1'

[ctx: SolidHardware|]
en: Error: %1 does not have the interface StorageAccess.
bg: Грешка:%1 няма интерфейс StorageAccess.

[ctx: SolidHardware|]
en: Error: %1 does not have the interface OpticalDrive.
bg: Грешка:%1 няма интерфейс OpticalDrive.

[ctx: SolidHardware|]
en: Device CanCheck: %1
bg: CanCheck на устройство: %1

[ctx: SolidHardware|]
en: no
bg: не

[ctx: SolidHardware|]
en: yes
bg: да

[ctx: SolidHardware|]
en: Device Check: %1
bg: Check на устройство: %1

[ctx: SolidHardware|]
en: has error
bg: с грешка

[ctx: SolidHardware|]
en: no error
bg: без грешка

[ctx: SolidHardware|]
en: Device Check: operation is not supported
bg: Check на устройство: операцията не се поддържа

[ctx: SolidHardware|]
en: Device CanRepair: %1
bg: CanRepair на устройство: %1

[ctx: SolidHardware|]
en: Error: %1
bg: Грешка: %1

[ctx: solid-power|]
en: Tool to know and set the power management state of your device
bg: Инструмент за разпознаване и задаване на състоянието на управление на захранването на вашето устройство

[ctx: solid-power|]
en: Command to execute
bg: Команда за изпълнение

[ctx: solid-power|]
en: Show available commands
bg: Показване на наличните команди

[ctx: solid-power|]
en:              # Show all the power management information from the system.
                 # - acPlugged: whether the device is connected to the AC or not
bg:  # Показване на цялата информация за управлението на захранването от системата. 
     # - acPlugged: дали устройството е свързано към захранването
