qmlkonsole - en to nn translation catalogue (44 entries)

[ctx: @title:window]
en: Saved Commands
nn: Lagra kommandoar

en: Configure
nn: Set opp

en: Close
nn: Lukk

en: No saved commands
nn: Ingen lagra kommandoar

en: Save commands to quickly run them without typing them out.
nn: Lagra kommandoar for å raskt kunna køyra dei utan å skriva alt.

en: Saved Commands
nn: Lagra kommandoar

en: Add Command
nn: Legg til kommando

en: Edit
nn: Rediger

en: Add command
nn: Legg til kommando

en: Command %1 removed
nn: Kommandoen %1 er no fjerna

en: General
nn: Generelt

en: About
nn: Om

en: Appearance
nn: Utsjånad

en: Color scheme
nn: Fargeoppsett

en: Font Family
nn: Skriftfamile

[ctx: @title:window]
en: Pick font
nn: Vel skrift

en: Font Size
nn: Skriftstorleik

en: Window Transparency
nn: Vindaugsgjennomsikt

en: Blur Background
nn: Uklar bakgrunn

en: Settings
nn: Innstillingar

[ctx: Escape key (should match the key on the keyboard of the locale)]
en: Esc
nn: Escape

en: Toggle Virtual Keyboard
nn: Slå på/av virtuelt tastatur

[ctx: @action:intoolbar]
en: New Tab
nn: Ny fane

[ctx: @action:intoolbar]
en: Saved Commands
nn: Lagra kommandoar

en: Cancel current command
nn: Avbryt gjeldande kommando

en: Send EOF
nn: Send filslutt-teikn

en: Cursor to line start
nn: Skrivemerke til linjestart

en: Cursor to line end
nn: Skrivemerke til linjeslutt

en: Kill to line end
nn: Slett til linjeslutt

en: Paste from kill buffer
nn: Lim inn frå utklippsbuffer

en: Copy
nn: Kopier

en: Paste
nn: Lim inn

[ctx: @title:window]
en: Confirm closing %1
nn: Stadfest lukking av %1

en: A process is currently running in this tab. Are you sure you want to close it?
nn: Det køyrer ein prosess i denne fana. Er du sikker på at du vil lukka han?

[ctx: @title:window]
en: Confirm closing window
nn: Stadfest lukking av vindauge

en: There are processes currently running in this window. Are you sure you want to close it?
nn: Det køyrer prosessar i dette vindauget. Er du sikker på at du vil lukka det?

en: A process is currently running in this window. Are you sure you want to close it?
nn: Det køyrer ein prosess i dette vindauget. Er du sikker på at du vil lukka det?

[ctx: @title:window]
en: Select Tab
nn: Vel fane

en: selection mode
nn: utvalsmodus

en: Disable
nn: Slå av

en: © 2020-2022 KDE Community
nn: © 2020–2022 KDE-fellesskapet

en: Command to execute
nn: Kommando som skal køyrast

en: Set the initial working directory to 'dir'
nn: Mappa terminalen startar i for nye økter

en: Tab %1
nn: Fane %1
