qmlkonsole - en to eo translation catalogue (45 entries)

en: Terminal
eo: Terminalo

[ctx: @title:window]
en: Saved Commands
eo: Konservitaj Komandoj

en: Configure
eo: Agordi

en: Close
eo: Fermi

en: No saved commands
eo: Neniuj konservitaj komandoj

en: Save commands to quickly run them without typing them out.
eo: Konservi komandojn por rapide ruli ilin sen tajpi ilin.

en: Saved Commands
eo: Konservitaj Komandoj

en: Add Command
eo: Aldoni Komandon

en: Edit
eo: Redakti

en: Add command
eo: Aldoni komandon

en: Command %1 removed
eo: Komando %1 forigita

en: General
eo: Ĝenerala

en: About
eo: Pri

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Color scheme
eo: Kolorskemo

en: Font Family
eo: Tipara Familio

[ctx: @title:window]
en: Pick font
eo: Elekti tiparon

en: Font Size
eo: Tipara Grandeco

en: Window Transparency
eo: Fenestra Travidebleco

en: Blur Background
eo: Neklara Fono

en: Settings
eo: Agordoj

en: Toggle Virtual Keyboard
eo: Baskuligi Virtualan Klavaron

[ctx: @action:intoolbar]
en: New Tab
eo: Nova Langeto

[ctx: @action:intoolbar]
en: Saved Commands
eo: Konservitaj Komandoj

en: reverse-i-search
eo: inversa-i-serĉo

en: Cancel current command
eo: Nuligi aktualan komandon

en: Send EOF
eo: Sendu EOF

en: Cursor to line start
eo: Kursoro al liniokomenco

en: Cursor to line end
eo: Kursoro al liniofino

en: Kill to line end
eo: Mortigi al liniofino

en: Paste from kill buffer
eo: Alglui el mortiga bufro

en: Copy
eo: Kopii

en: Paste
eo: Alglui

[ctx: @title:window]
en: Confirm closing %1
eo: Konfirmi fermon de %1

en: A process is currently running in this tab. Are you sure you want to close it?
eo: Procezo nuntempe rulas en ĉi tiu langeto. Ĉu vi certas, ke vi volas fermi ĝin?

[ctx: @title:window]
en: Confirm closing window
eo: Konfirmi fermon de fenestro

en: There are processes currently running in this window. Are you sure you want to close it?
eo: Estas procezoj aktuale rulantaj en ĉi tiu langeto. Ĉu vi certas, ke vi volas fermi ĝin?

en: A process is currently running in this window. Are you sure you want to close it?
eo: Procezo nuntempe estas rulanta en ĉi tiu langeto. Ĉu vi certas, ke vi volas fermi ĝin?

[ctx: @title:window]
en: Select Tab
eo: Elekti Langeton

en: selection mode
eo: elekta reĝimo

en: Disable
eo: Malebligi

en: © 2020-2022 KDE Community
eo: © 2020-2022 KDE-Komunumo

en: Command to execute
eo: Ordono plenumenda

en: Set the initial working directory to 'dir'
eo: Agordi la komencan labordosierujon al 'dir'

en: Tab %1
eo: Langeto %1
