purpose_reviewboard - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: JSON error: %1
uk: Помилка JSON: %1

en: Request Error: %1
uk: Помилка запиту: %1

en: Could not create the new request:
    %1
uk: Не вдалося створити запит:
    %1

en: Could not upload the patch
uk: Не вдалося вивантажити латку

en: Could not get reviews list
uk: Не вдалося отримати список рецензій

en: Could not set metadata
uk: Не вдалося встановити метадані

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Server:
uk: Сервер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Username:
uk: Користувач:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Password:
uk: Пароль:

en: Repository:
uk: Сховище:

en: Update Review:
uk: Оновлення рецензії:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Destination
uk: Призначення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Base Dir:
uk: Баз. каталог:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, basedir)
en: Where this project was checked out from
uk: Звідки було отримано цей проєкт

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Authentication
uk: Розпізнавання

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, username)
en: User name in the specified service
uk: Ім’я користувача вказаної служби

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, repositoriesBox)
en: Repository
uk: Сховище

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, reviewsBox)
en: Update review
uk: Оновлення рецензії
