purpose_reviewboard - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: JSON error: %1
tr: JSON hatası: %1

en: Request Error: %1
tr: İstek Hatası: %1

en: Could not create the new request:
    %1
tr: Yeni bir istek oluşturulamadı:
    %1

en: Could not upload the patch
tr: Yama, karşıya yüklenemedi

en: Could not get reviews list
tr: İnceleme listesi alınamadı

en: Could not set metadata
tr: Üst veri ayarlanamadı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Server:
tr: Sunucu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Username:
tr: Kullanıcı adı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Password:
tr: Parola:

en: Repository:
tr: Depo:

en: Update Review:
tr: İncelemeyi Güncelle:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Destination
tr: Hedef

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Base Dir:
tr: Temel Dizin:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, basedir)
en: Where this project was checked out from
tr: Bu projenin hangi adresten indirildiği

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, username)
en: User name in the specified service
tr: Belirtilen hizmetteki kullanıcı adı

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, repositoriesBox)
en: Repository
tr: Depo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, reviewsBox)
en: Update review
tr: İncelemeyi güncelle
