purpose - en to ia translation catalogue (19 entries)

en: Could not find the 'arc' command
ia: Il non pote trovar le commando 'arc'

en: Could not create the new "differential diff"
ia: Il non pote crear le nove "differential diff"

en: Patch upload to Phabricator failed
ia: Incargamento de patch in Phabricator falleva

en: Could not get list of differential revisions in %1
ia: Il non pote obtener le lista de revisiones differential in %1

en: Phabricator refuses empty patchfiles
ia: Phabricator refusa patchfiles vacue

en: unknown
ia: incognite

en: Please choose between creating a new revision or updating an existing one
ia: Pro favor selige inter crear un nove revision o actualisar un existente

en: Update differential revision %1
ia: Actualisa revision differential %1

en: Update differential revision
ia: Actualisa revision differential

en: Create new "differential diff"
ia: Crea nove "differential diff"

en: Create or update?
ia: Crea o actualisa ?

en: New Diff
ia: Nove Diff

en: tick this to create a new "differential diff" which can
    be converted online to a new differential revision
ia: marca isto per crear un nove "differential diff" que pote
    esser convertite in linea a un nove revision dfferential

en: Update Diff
ia: Actualisa Diff

en: tick this to update an existing revision,
    select one from the list below.
ia: marca isto per actualisar un revision existente,
    selige un ex le lista a basso.

en: Open Diff in browser
ia: Aperi Diff in navigator

en: Summary of the update to %1:
ia: Summario del actualisation a %1:

en: Summary of the update
ia: Summario del actualisation

en: patch updated through %1 and the Purpose/Phabricator plugin
ia: patch actualisate a transverso de %1 e le plugin de Purpose/Phabricator
