purpose - en to hu translation catalogue (18 entries)

en: JSON error: %1
hu: JSON hiba: %1

en: Request Error: %1
hu: Kérés hiba: %1

en: Could not create the new request:
    %1
hu: Nem sikerült létrehozni az új kérést:
    %1

en: Could not upload the patch
hu: Nem sikerült feltölteni a patchet

en: Could not get reviews list
hu: Nem sikerült letölteni a véleményezési listát

en: Could not set metadata
hu: Nem sikerült beállítani a metaadatokat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Server:
hu: Kiszolgáló:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Username:
hu: Felhasználónév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Password:
hu: Jelszó:

en: Repository:
hu: Tároló:

en: Update Review:
hu: Vélemény frissítése:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Destination
hu: Cél

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Base Dir:
hu: Bázismappa:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, basedir)
en: Where this project was checked out from
hu: Honnan lett letöltve a projekt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Authentication
hu: Hitelesítés

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, username)
en: User name in the specified service
hu: Felhasználónév a megadott szolgáltatáshoz

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, repositoriesBox)
en: Repository
hu: Tároló

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, reviewsBox)
en: Update review
hu: Vélemény frissítése
