purpose - en to hu translation catalogue (19 entries)

en: Could not find the 'arc' command
hu: Az „arc” parancs nem található

en: Could not create the new "differential diff"
hu: Nem hozható létre új „differential diff”

en: Patch upload to Phabricator failed
hu: Nem sikerült feltölteni a patchet a Phabricatorra

en: Could not get list of differential revisions in %1
hu: Nem lehet lekérni a különbözeti revíziók listáját itt: %1

en: Phabricator refuses empty patchfiles
hu: A Phabricator visszautasítja az üres patchfájlokat

en: unknown
hu: ismeretlen

en: Please choose between creating a new revision or updating an existing one
hu: Válasszin az új revízió létrehozása vagy a meglévő frissítése között

en: Update differential revision %1
hu: A(z) %1 különbözeti revízió frissítése

en: Update differential revision
hu: Különbözeti revízió frissítése

en: Create new "differential diff"
hu: Új „differential diff” létrehozása

en: Create or update?
hu: Létrehozás vagy frissítés?

en: New Diff
hu: Új diff

en: tick this to create a new "differential diff" which can
    be converted online to a new differential revision
hu: jelölje be ezt új „differential diff” létrehozásához,
    amely online új különbözeti revízióvá konvertálható

en: Update Diff
hu: Diff frissítése

en: tick this to update an existing revision,
    select one from the list below.
hu: jelölje be ezt a meglévő revízió frissítéséhez,
    válasszon egyet a lenti listából.

en: Open Diff in browser
hu: Diff megnyitása böngészőben

en: Summary of the update to %1:
hu: A(z) %1 frissítésének összegzése:

en: Summary of the update
hu: A frissítés összegzése

en: patch updated through %1 and the Purpose/Phabricator plugin
hu: javítás frissítve a Purpose/Phabricator bővítményen és ezen keresztül: %1
