purpose - en to ar translation catalogue (18 entries)

en: JSON error: %1
ar: خطأ جوسون: %1

en: Request Error: %1
ar: خطأ الطلب: %1

en: Could not create the new request:
    %1
ar: تعذر إنشاء طلب جديد:
    %1

en: Could not upload the patch
ar: تعذر رفع الرقعة

en: Could not get reviews list
ar: تعذر جلب قائمة المراجعات

en: Could not set metadata
ar: تعذر وضع البيانات الوصفية

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Server:
ar: الخادم:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Username:
ar: اسم المستخدم:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Password:
ar: كلمة السّرّ:

en: Repository:
ar: المستودع:

en: Update Review:
ar: حدث المراجعة:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Destination
ar: المقصد

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Base Dir:
ar: المجلد الأساس:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, basedir)
en: Where this project was checked out from
ar: من أين تم سحب هذا المشروع

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Authentication
ar: الاستيثاق

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, username)
en: User name in the specified service
ar: اسم المستخدم في الخدمة المحددة

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, repositoriesBox)
en: Repository
ar: المستودع

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, reviewsBox)
en: Update review
ar: حدث المراجعة
