plasma-desktop - en to vi translation catalogue (33 entries)

en: Toggle do not disturb
vi: Bật/tắt chế độ đừng làm phiền

en: Other Applications
vi: Ứng dụng khác

en: Show popups
vi: Hiện ô bật lên

en: Show in do not disturb mode
vi: Hiện trong chế độ đừng làm phiền

en: Show in history
vi: Hiện trong lịch sử

en: Show notification badges
vi: Hiện huy hiệu thông báo

en: Could not find a 'Notifications' widget, which is required for displaying notifications. Make sure that it is enabled either in your System Tray or as a standalone widget.
vi: Không tìm được phụ kiện 'Thông báo' cần có để hiển thị các thông báo. Hãy chắc chắn rằng nó được bật, hoặc ở trong khay hệ thống, hoặc là một phụ kiện độc lập.

[ctx: Vendor and product name]
en: Notifications are currently provided by '%1 %2' instead of Plasma.
vi: Thông báo hiện được cung cấp bởi '%1 %2' thay vì Plasma.

en: Notifications are currently not provided by Plasma.
vi: Thông báo hiện không được cung cấp bởi Plasma.

[ctx: @title:group]
en: Do Not Disturb mode
vi: Chế độ "Đừng làm phiền"

[ctx: @title:group]
en: Visibility conditions
vi: Điều kiện hiển thị

en: Critical notifications:
vi: Thông báo nguy cấp:

en: Show in Do Not Disturb mode
vi: Hiện trong chế độ "Đừng làm phiền"

en: Normal notifications:
vi: Thông báo thường:

en: Show over full screen windows
vi: Hiện ở trên các cửa sổ toàn màn hình

en: Low priority notifications:
vi: Thông báo ưu tiên thấp:

en: Show popup
vi: Hiện ô bật lên

[ctx: @title:group As in: 'notification popups']
en: Popups
vi: Ô bật lên

[ctx: @label]
en: Location:
vi: Địa điểm:

[ctx: Popup position near notification plasmoid]
en: Near notification icon
vi: Gần biểu tượng thông báo

en: Choose Custom Position…
vi: Chọn vị trí riêng…

en: %1 second | %1 seconds
vi[0]: %1 giây

[ctx: Part of a sentence like, 'Hide popup after n seconds']
en: Hide after:
vi: Ẩn sau:

[ctx: @title:group]
en: Additional feedback
vi: Phản hồi bổ sung

[ctx: Show application jobs in notification widget]
en: Show in notifications
vi: Hiện trong thông báo

en: Application progress:
vi: Tiến độ của ứng dụng:

[ctx: Keep application job popup open for entire duration of job]
en: Keep popup open during progress
vi: Giữ ô bật lên mở trong quá trình

en: Notification badges:
vi: Huy hiệu thông báo:

en: Show in task manager
vi: Hiện trong trình quản lí tác vụ

en: Popup Position
vi: Vị trí ô bật lên

en: Application Settings
vi: Thiết lập ứng dụng

en: Applications
vi: Ứng dụng

en: System Services
vi: Dịch vụ hệ thống
