plasma-workspace - en to vi translation catalogue (10 entries)

en: Open in Filelight
vi: Mở trong Filelight

en: Open in File Manager
vi: Mở trong Trình quản lí tệp

en: Configure Warning…
vi: Cấu hình cảnh báo…

note: i18n: ectx: label, entry (minimumSpace), group (General)
en: Minimum free space before user starts being notified.
vi: Không gian trống thấp nhất trước khi người dùng bắt đầu được thông báo.

note: i18n: ectx: label, entry (enableNotification), group (General)
en: Is the free space notification enabled.
vi: Thông báo không gian trống có được bật không.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableNotification)
en: Enable low disk space warning
vi: Bật cảnh báo không gian đĩa còn ít

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_minimumSpace)
en: Warn when free space is below:
vi: Cảnh báo khi không gian trống còn dưới:

en: Your Home folder is running out of disk space, you have %1 MiB remaining (%2%).
vi: Thư mục Nhà của bạn đang dần hết chỗ, bạn còn có %1 MiB (%2%).

en: Your Root partition is running out of disk space, you have %1 MiB remaining (%2%).
vi: Phân vùng Gốc của bạn đang dần hết chỗ, bạn còn có %1 MiB (%2%).

[ctx: The settings dialog main page name, as in 'general settings']
en: General
vi: Chung
