plasma-workspace - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: Plasma Windowed
tr: Plasma Pencereli

en: Enable QML Javascript debugger
tr: QML JavaScript hata ayıklayıcısını etkinleştir

en: Makes the plasmoid stay alive in the Notification Area, even when the window is closed.
tr: Pencere kapatılsa bile Plasmoid’i bildirim alanında canlı tutar.

en: Force loading the given shell plugin
tr: Verilen kabuk eklentisini yüklemeyi zorla

en: The applet to open.
tr: Açılacak uygulamacık.

en: Arguments to pass to the plasmoid.
tr: Plasmoid’e geçirilecek argümanlar.

en: Close %1
tr: Kapat: %1
