plasma-workspace - en to tr translation catalogue (12 entries)

[ctx: @info %1 notification body %2 application name]
en: %1 from %2
tr: %1, %2 uygulamasından

[ctx: Copying n of m files to locaton]
en: %2 of %1 file to %3 | %2 of %1 files to %3
tr[0]: %2/%1 dosya, %3 konumuna
tr[1]: %2/%1 dosya, %3 konumuna

[ctx: Copying n files to location]
en: %1 file to %2 | %1 files to %2
tr[0]: %1 dosya, %2 konumuna
tr[1]: %1 dosya, %2 konumuna

[ctx: Copying n of m files]
en: %2 of %1 file | %2 of %1 files
tr[0]: %2/%1 dosya
tr[1]: %2/%1 dosya

[ctx: Copying n files]
en: %1 file | %1 files
tr[0]: %1 dosya
tr[1]: %1 dosya

[ctx: Copying n of m items]
en: %2 of %1 item | %2 of %1 items
tr[0]: %2/%1 öge
tr[1]: %2/%1 öge

[ctx: Copying n items]
en: %1 item | %1 items
tr[0]: %1 öge
tr[1]: %1 öge

[ctx: Copying file to location]
en: %1 to %2
tr: %1, %2 konumuna

[ctx: Copying n items to location]
en: %1 file to %2 | %1 items to %2
tr[0]: %1 öge %2 konumuna
tr[1]: %1 öge %2 konumuna

[ctx: Copying unknown amount of files to location]
en: to %1
tr: %1 konumuna

[ctx: @info %1 notification body %2 job name]
en: %1 from %2
tr: %1, %2 işinden

en: Application closed unexpectedly.
tr: Uygulama beklenmedik bir biçimde kapatıldı.
