kfontinst - en to tr translation catalogue (407 entries)

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
tr: Yazıtiplerini kişisel kullanım için mi (yalnızca siz kullanabilirsiniz) yoksa sistem genelinde mi (tüm kullanıcılar kullanabilir) kurmak istiyorsunuz?

en: Where to Install
tr: Kurulacak Yer

en: Font Installer
tr: Yazıtipi Kurucu

en: Simple font installer
tr: Basit yazıtipi kurucu

en: (C) Craig Drummond, 2007
tr: © Craig Drummond, 2007

en: Makes the dialog transient for a window specified by windowHandle
tr: Pencereyi, windowHandle tarafandın belirtilen bir pencere için geçici yapar

en: URL to install
tr: Kurulacak yer

en: Print
tr: Yazdır

en: Canceling…
tr: İptal ediliyor…

en: Font Printer
tr: Yazıtipi Yazıcısı

en: Simple font printer
tr: Basit yazıtipi yazıcı

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
tr: Pencereyi, pencere numarası belirtilen X uygulaması için geçici yapar

en: Size index to print fonts
tr: Yazıtiplerini yazdırmak için boyut dizini

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
tr: Basılacak yazıtipi, “Aile, Biçem” şeklinde tanımlanır, burada Biçem, 24 bit onluk sayı olarak şöyle tanımlanmıştır: <kalınlık><genişlik><eğim>

en: File containing list of fonts to print
tr: Yazıtiplerinin listesini içeren yazdırılacak dosya

en: Remove file containing list of fonts to print
tr: Yazıtiplerinin listesini içeren yazdırılacak dosyayı kaldır

en: Open an existing font file
tr: Var olan bir yazıtipi dosyasını aç

en: Print font preview
tr: Yazıtipi önizlemesini yazdır

en: Select Font to View
tr: Görüntülenecek Yazıtipini Seç

en: URL to open
tr: Açılacak URL

en: Font Viewer
tr: Yazıtipi Görüntüleyicisi

en: Simple font viewer
tr: Basit yazıtipi görüntüleyicisi

en: (C) Craig Drummond, 2004-2007
tr: © Craig Drummond, 2004–2007

en: Duplicate Fonts
tr: Aynısı Olan Yazıtipleri

en: Scanning for duplicate fonts. Please wait…
tr: Aynısı olan yazıtipleri aranıyor. Lütfen bekleyin…

en: No duplicate fonts found.
tr: Aynısı olan yazıtipi bulunamadı.

en: Delete Marked Files
tr: İmlenmiş Dosyaları Sil

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
tr[0]: %1 tane aynısı olan yazıtipi bulundu.
tr[1]: %1 tane aynısı olan yazıtipi bulundu.

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
tr: Şunları silmek istediğinizden emin misiniz:
    %1

en: Are you sure you wish to delete:
tr: Şunları silmek istediğinizden emin misiniz:

en: Cancel font scan?
tr: Yazıtipi taraması iptal edilsin mi?

en: Font/File
tr: Yazıtipi/Dosya

en: Size
tr: Boyut

en: Date
tr: Tarih

en: Links To
tr: Bağlar

en: Open in Font Viewer
tr: Yazıtipi Görüntüleyicisinde Aç

en: Properties
tr: Özellikler

en: Unmark for Deletion
tr: Silmek için İmleme

en: Mark for Deletion
tr: Silmek için İmle

en: Open font in font viewer? | Open all %1 fonts in font viewer?
tr[0]: Yazıtipi, görüntüleyicide açılsın mı?
tr[1]: %1 yazıtipi, görüntüleyicide açılsın mı?

en: Family
tr: Aile

en: Style
tr: Biçem

en: Foundry
tr: Dökümevi

en: FontConfig Match
tr: FontConfig Eşleşmesi

en: File Type
tr: Dosya Tipi

en: File Name
tr: Dosya Adı

en: File Location
tr: Dosya Konumu

en: Writing System
tr: Yazma Sistemi

en: Set Criteria
tr: Kriteri Ayarla

en: Symbol/Other
tr: Sembol/Diğer

en: Filter by %1…
tr: Şuna göre süz: %1…

en: Font
tr: Yazıtipi

en: Status
tr: Durum

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
tr: Bu sütun yazıtipi ailesinin durumunu ve yazıtiplerinin biçimlerini gösterir.

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
tr: <p>Bu liste kurulu yazıtiplerini gösterir. Yazıtipleri ailelerine göre gruplandırılır ve kare parantezler ailenin kaç biçimde kullanılabilir olduğunu gösterir.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Normal</li><li>Kalın</li><li>Kalın Yatık</li><li>Yatık</li></ul></li></ul>

en: …plus %1 more
tr: …%1 daha fazla

en: Delete
tr: Sil

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre Dışı Bırak

en: Print…
tr: Yazdır…

en: Reload
tr: Yeniden Yükle

en: Open all %1 fonts in font viewer?
tr: %1 yazıtipi, görüntüleyicide açılsın mı?

en: All Fonts
tr: Tüm Yazıtipleri

en: Personal Fonts
tr: Kişisel Yazıtipleri

en: System Fonts
tr: Sistem Yazıtipleri

en: Unclassified
tr: Sınıflandırılmamış

en: Group
tr: Grup

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
tr: <p>“<b>%1</b>” ögesini kaldırmayı gerçekten istiyor musunuz?</p><p><i>Bu işlem asıl yazıtiplerini değil, yalnızca grubu kaldıracaktır.</i></p>

en: Remove Group
tr: Grubu Kaldır

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove group
tr: Grubu kaldır

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
tr: <h3>Yazıtipi Grupları</h3><p>Bu liste sisteminizdeki yazıtipi gruplarını gösterir. 2 tür yazıtipi grubu vardır:<ul><li><b>Standard</b> yazıtipi yöneticisi tarafından kullanılan özel gruplardır.<ul>%1</ul></li><li><b>Özel</b> sizin tarafınızdan oluşturulmuş gruplardır. Bu gruplardan bir tanesine bir yazıtipi ailesi eklemek için yazıtipleri listesinden sürükleyin ve istenilen gruba bırakın. Gruptan çıkarmak için yazıtipini ‘Tüm Yazıtipleri’ grubuna sürükleyin.</li></ul></p>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
tr: <li><i>Tüm Yazıtipleri</i>, sisteminizde kurulu olan tüm yazıtiplerini içerir.</li><li><i>Sınıflandırılmamış</i>, henüz bir ‘Özel’ grubu içine yerleştirilmemiş tüm yazıtiplerini içerir.</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
tr: <li><i>Tüm Yazıtipleri</i> sisteminizde kurulu olan tüm yazıtiplerini içerir — hem ‘Sistem’ hem de ‘Kişisel’ yazıtipleri.</li><li><i>Sistem</i> sistem geneli için kurulmuş yazıtiplerini içerir (tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilirler).</li><li><i>Kişisel</i> kişisel yazıtiplerinizi içerir.</li><li><i>Sınıflandırılmamış</i> ise henüz bir “özel” gruba yerleştirilmemiş yazıtiplerini içerir.</li>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
tr: <qt>“<b>%1</b>” adlı bir grup halihazırda var.</qt>

en: Rename…
tr: Yeniden Adlandır…

en: Export…
tr: Dışa Aktar…

en: Add to "%1".
tr: “%1” konumuna ekleyin.

en: Remove from current group.
tr: Bu gruptan kaldırın.

en: Move to personal folder.
tr: Kişisel klasöre taşıyın.

en: Move to system folder.
tr: Sistem klasörüne taşıyın.

en: Skip
tr: Atla

en: AutoSkip
tr: Kendiliğinden Atla

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
tr: <h3>İptal edilsin mi?</h3><p>İptal etmek istediğinizden emin misiniz?</p>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
tr: <h3>Bitti</h3><p>Lütfen açık olan uygulamaların değişiklikleri öğrenebilmesi için yeniden başlatılmaları gerektiğini unutmayın.</p>

en: Do not show this message again
tr: Bu iletiyi bir kez daha gösterme

en: Installing
tr: Kuruluyor

en: Uninstalling
tr: Kaldırılıyor

en: Enabling
tr: Etkinleştiriliyor

en: Moving
tr: Taşınıyor

en: Updating
tr: Güncelleniyor

en: Removing
tr: Kaldırılıyor

en: Disabling
tr: Devre Dışı Bırakılıyor

en: Updating font configuration. Please wait…
tr: Yazıtipi yapılandırması güncelleniyor. Lütfen bekleyin…

en: Unable to start backend.
tr: Arka uç başlatılamadı.

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
tr: Arka uç öldü; ancak yeniden başlatıldı. Lütfen yeniden deneyin.

en: <h3>Error</h3>
tr: <h3>Hata</h3>

en: Failed to download <i>%1</i>
tr: <i>%1</i> indirilemedi

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
tr: Arka uç öldü. Lütfen yeniden deneyin.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
tr: <i>%1</i> bir bitmap yazıtipi ve bu yazıtipleri sisteminizde devre dışı.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
tr: <i>%1</i>, sisteminizde halihazırda kurulu olan <b>%2</b> yazıtipini içeriyor.

en: <i>%1</i> is not a font.
tr: <i>%1</i> bir yazıtipi değil.

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
tr: <i>%1</i> ile ilgili ek dosyalar kaldırılamadı

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
tr: Sistem ardalan süreci başlatılamadı.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> already exists.
tr: <i>%1</i> zaten var.

en: <i>%1</i> does not exist.
tr: <i>%1</i> yok.

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
tr: İzin verilmedi.<br><i>%1</i>

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
tr: Desteklenmeyen eylem.<br><i>%1</i>

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
tr: Kimlik doğrulama işlemi başarısız oldu.<br><i>%1</i>

en: Unexpected error while processing: <i>%1</i>
tr: İşlem yapılırken beklenmeyen bir hata oluştu: <i>%1</i>

en: Create New Group…
tr: Yeni Grup Oluştur…

en: Remove Group…
tr: Grubu Kaldır…

en: Enable Fonts in Group…
tr: Gruplarda Yazıtiplerini Etkinleştir…

en: Disable Fonts in Group…
tr: Gruplarda Yazıtiplerini Devre Dışı Bırak…

en: This displays a preview of the selected font.
tr: Bu seçilen yazıtipinin önizlemesini gösterir.

en: Find Duplicates…
tr: Yinelenenleri Bul…

en: Scan for Duplicate Fonts…
tr: Aynısı Olan Yazıtiplerini Bul…

en: Install from File…
tr: Dosyadan Kur

en: Install fonts from a local file
tr: Yerel bir dosyadan yazıtipleri kur

en: Get New Fonts…
tr: Yeni Yazıtipleri Al…

en: Download new fonts
tr: Yazıtiplerini indir

en: Delete Selected Fonts…
tr: Seçili Yazıtiplerini Sil…

en: Change Preview Text…
tr: Önizleme Metnini Değiştir…

en: Add Fonts
tr: Yazıtipi Ekle

en: Failed to save list of fonts to print.
tr: Yazdırmak için yazıtiplerinin listesi kaydedilemedi.

en: Failed to start font printer.
tr: Yazıtipi yazıcısı başlatılamadı.

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
tr: Yazdırılabilir yazıtipi yok.
    Yalnızca etkin olan ve bitmap olmayan yazıtiplerini yazdırabilirsiniz.

en: Cannot Print
tr: Yazdırılamıyor

en: You did not select anything to delete.
tr: Silmek için hiçbir şey seçmediniz.

en: Nothing to Delete
tr: Silinecek Öge Yok

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
tr: <p></p><p>“<b>%1</b>” yazıtipini silmeyi gerçekten istiyor musunuz?</p>

en: Delete Font
tr: Yazıtipini Sil

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
tr[0]: Bu yazıtipini silmeyi gerçekten istiyor musunuz?
tr[1]: Bu %1 yazıtipini silmeyi gerçekten istiyor musunuz?

en: Delete Fonts
tr: Yazıtiplerini Sil

en: Deleting font(s)…
tr: Yazıtip(ler)i siliniyor…

en: You did not select anything to move.
tr: Taşımak için bir şey seçmediniz.

en: Nothing to Move
tr: Taşınacak Öge Yok

en: <p>Do you really want to move</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
tr: <p></p><p>“<b>%1</b>”</p><p> yazıtipini <i>%2</i> konumundan <i>%3</i> konumuna taşımayı gerçekten istiyor musunuz?</p>

en: Move Font
tr: Yazıtipini Taşı

en: Move
tr: Taşı

en: <p>Do you really want to move this font from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p> | <p>Do you really want to move these %1 fonts from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
tr[0]: <p>Bu yazıtipini <i>%2</i> konumundan <i>%3</i> konumuna taşımayı gerçekten istiyor musunuz?</p>
tr[1]: <p>Bu %1 yazıtipini <i>%2</i> konumundan <i>%3</i> konumuna taşımayı gerçekten istiyor musunuz?</p>

en: Move Fonts
tr: Yazıtiplerini Taşı

en: Moving font(s)…
tr: Yazıtip(ler)i taşınıyor…

en: Export Group
tr: Grubu Dışa Aktar

en: No files?
tr: Dosya yok mu?

en: Failed to open %1 for writing
tr: %1 yazmak için açılamadı

en: Create New Group
tr: Yeni Grup Oluştur

en: Name of new group:
tr: Yeni grup adı:

en: New Group
tr: Yeni Grup

en: Preview Text
tr: Metni Önizle

en: Please enter new text:
tr: Lütfen yeni metin girin:

en: Scanning font list…
tr: Yazıtipi listesi taranıyor…

en: No fonts
tr: Yazıtipi Yok

en: 1 Font | %1 Fonts
tr[0]: 1 Yazıtipi
tr[1]: %1 Yazıtipi

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Partially enabled:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%4</td></tr></table>
tr: <table><tr><td align="right">Etkinleştirilmiş:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Devre Dışı:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Bir kısmı etkinleştirilmiş:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Toplam:</td><td>%4</td></tr></table>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%3</td></tr></table>
tr: <table><tr><td align="right">Etkinleştirilmiş:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Devre Dışı:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Toplam:</td><td>%3</td></tr></table>

en: Looking for any associated files…
tr: İlgili dosyalar aranıyor…

en: Scanning Files…
tr: Dosyalar Taranıyor…

en: Looking for additional files to install…
tr: Kurmak için ek dosyalar aranıyor…

en: Looking for files associated with %1
tr: %1 ile ilgili ek dosyalar aranıyor

en: Installing font(s)…
tr: Yazıtip(ler)i kuruluyor…

en: You did not select anything to enable.
tr: Etkinleştirmek için bir şey seçmediniz.

en: You did not select anything to disable.
tr: Devre dışı bırakmak için bir şey seçmediniz.

en: Nothing to Enable
tr: Etkinleştirilecek Bir Şey Yok

en: Nothing to Disable
tr: Devre Dışı Bırakılacak Bir Şey Yok

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
tr: <p></p><p>“<b>%1</b>” yazıtipini etkinleştirmeyi gerçekten istiyor musunuz?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
tr: <p></p><p>“<b>%1</b>” yazıtipini devre dışı bırakmayı gerçekten istiyor musunuz?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
tr: <p>“<b>%2</b>” grubundaki</p><p>“<b>%1</b>” ögesini etkinleştirmeyi gerçekten istiyor musunuz?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
tr: <p>“<b>%2</b>” grubundaki</p><p>“<b>%1</b>” ögesini devre dışı bırakmayı gerçekten istiyor musunuz?</p>

en: Enable Font
tr: Yazıtipini Etkinleştir

en: Disable Font
tr: Yazıtipini Devre Dışı Bırak

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
tr[0]: Bu yazıtipini etkinleştirmeyi gerçekten istiyor musunuz?
tr[1]: Bu %1 yazıtipini etkinleştirmeyi gerçekten istiyor musunuz?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
tr[0]: Bu yazıtipini devre dışı bırakmayı gerçekten istiyor musunuz?
tr[1]: Bu %1 yazıtipini devre dışı bırakmayı gerçekten istiyor musunuz?

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
tr[0]: <p>“<b>%2</b>” grubundaki bu yazıtipini etkinleştirmeyi gerçekten istiyor musunuz?</p>
tr[1]: <p>“<b>%2</b>' grubundaki bu %1 yazıtipini etkinleştirmeyi gerçekten istiyor musunuz?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
tr[0]: <p>“<b>%2</b>” grubundaki bu yazıtipini devre dışı bırakmayı gerçekten istiyor musunuz?</p>
tr[1]: <p>“<b>%2</b>' grubundaki bu %1 yazıtipini devre dışı bırakmayı gerçekten istiyor musunuz?</p>

en: Enable Fonts
tr: Yazıtiplerini Etkinleştir

en: Disable Fonts
tr: Yazıtiplerini Devre Dışı Bırak

en: Enabling font(s)…
tr: Yazıtipleri etkinleştiriliyor…

en: Disabling font(s)…
tr: Yazıtipleri devre dışı bırakılıyor…

en: Print Font Samples
tr: Yazıtipi Örneklerini Yazdır

en: Select size to print font:
tr: Yazdırmak için boyutu seçin:

en: Waterfall
tr: Şelale

en: 12pt
tr: 12 pt

en: 18pt
tr: 18 pt

en: 24pt
tr: 24 pt

en: 36pt
tr: 36 pt

en: 48pt
tr: 48 pt

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
tr: Yazıtipleri yalnızca “%1” ve “%2” konumlarına kurulabilir.

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
tr: Yazıtipi paketlerini doğrudan kuramazsınız.
    Lütfen %1 arşivinin sıkıştırmasını açın ve bileşenleri tek tek kurun.

en: Cannot copy fonts
tr: Yazıtipleri kopyalanamadı

en: Cannot move fonts
tr: Yazıtipleri taşınamadı

en: Only fonts may be deleted.
tr: Yalnızca yazıtipleri silinebilir.

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
tr: Üzgünüm “%1” ve “%2” dışındaki yazıtiplerini kaldıramazsınız.

en: Please specify "%1" or "%2".
tr: Lütfen “%1” veya “%2”yi belirtin.

en: No special methods supported.
tr: Özel yöntemler desteklenmiyor.

en: Fonts
tr: Yazıtipleri

en: Failed to start the system daemon
tr: Sistem ardalan süreci başlatılamadı

en: Backend died
tr: Arka uç öldü

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
tr: %1 bir bitmap yazıtipi ve bu yazıtipleri sisteminizde devre dışı.

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
tr: %1, sisteminizde halihazırda kurulu olan <b>%2</b> yazıtipini içeriyor.

en: %1 is not a font.
tr: %1 bir yazıtipi değil.

en: Could not remove all files associated with %1
tr: %1 ile ilgili ek dosyalar kaldırılamadı

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

[ctx: All letters of the alphabet (in upper/lower case pairs), followed by numbers]
en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz0123456789
tr: AaBbCcÇçDdEeFfGgĞğHhIıİiJjKkLlMmNnOoÖöPpRrSsŞşTtUuÜüVvYyZz0123456789

en: No characters found.
tr: Karakter bulunamadı.

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
tr: Pijamalı hasta yağız şoföre çabucak güvendi

[ctx: All of the letters of the alphabet, uppercase]
en: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
tr: ABCÇDEFGĞHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ

[ctx: All of the letters of the alphabet, lowercase]
en: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
tr: abcçdefgğhıijklmnoöpqrsştuüvwxyz

en: ERROR: Could not determine font's name.
tr: HATA: Yazıtipi adı okunamadı.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
tr[0]: %2 [1 piksel]
tr[1]: %2 [%1 piksel]

en: Personal
tr: Kişisel

en: System
tr: Sistem

en: All
tr: Tümü

en: Administrator
tr: Yönetici

en: Thin
tr: İnce

en: Extra Light
tr: Çok İnce

en: Ultra Light
tr: Aşırı İnce

en: Light
tr: İnce

en: Regular
tr: Düzenli

en: Medium
tr: Orta

en: Demi Bold
tr: Yarı Kalın

en: Semi Bold
tr: Yarı Kalın

en: Bold
tr: Kalın

en: Extra Bold
tr: Çok Kalın

en: Ultra Bold
tr: Aşırı Kalın

en: Black
tr: Siyah

en: Heavy
tr: Ağır

en: Italic
tr: Yatık

en: Oblique
tr: Eğik

en: Ultra Condensed
tr: Çok Yoğunlaştırılmış

en: Extra Condensed
tr: Fazladan Yoğunlaştırılmış

en: Condensed
tr: Yoğunlaştırılmış

en: Semi Condensed
tr: Yarı Yoğunlaştırılmış

en: Semi Expanded
tr: Yarı Genişletilmiş

en: Expanded
tr: Genişletilmiş

en: Extra Expanded
tr: Çok Genişletilmiş

en: Ultra Expanded
tr: Daha Çok Genişletilmiş

en: Monospaced
tr: Eş Aralıklı

en: Proportional
tr: Orantılı

en: Other, Control
tr: Diğer, Kontrol

en: Other, Format
tr: Diğer, Biçim

en: Other, Not Assigned
tr: Diğer, Atanmamış

en: Other, Private Use
tr: Diğer, Özel Kullanım

en: Other, Surrogate
tr: Diğer, Vekil

en: Letter, Lowercase
tr: Harf, Küçük harf

en: Letter, Modifier
tr: Harf, Niteleyici

en: Letter, Other
tr: Harf, Diğer

en: Letter, Titlecase
tr: Harf, Başlık

en: Letter, Uppercase
tr: Harf, Büyük Harf

en: Mark, Spacing Combining
tr: İm, Boşluklandırma Birleştiren

en: Mark, Enclosing
tr: İm, Kapsayan

en: Mark, Non-Spacing
tr: İm, Boşluklandırmayan

en: Number, Decimal Digit
tr: Rakam, Ondalık Sayı

en: Number, Letter
tr: Numara, Harf

en: Number, Other
tr: Rakamlar, Diğer

en: Punctuation, Connector
tr: Noktalama, Bağlayıcı

en: Punctuation, Dash
tr: Noktalama, Tire

en: Punctuation, Close
tr: Noktalama, Kapat

en: Punctuation, Final Quote
tr: Noktalama, Bitiş Tırnak İşareti

en: Punctuation, Initial Quote
tr: Noktalama, Başlangıç Tırnak İşareti

en: Punctuation, Other
tr: Noktalama, Diğer

en: Punctuation, Open
tr: Noktalama, Aç

en: Symbol, Currency
tr: Sembol, Para Birimi

en: Symbol, Modifier
tr: Sembol, Hızlandırıcı

en: Symbol, Math
tr: Sembol, Matematik

en: Symbol, Other
tr: Sembol, Diğer

en: Separator, Line
tr: Ayırıcı, Satır

en: Separator, Paragraph
tr: Ayırıcı, Paragraf

en: Separator, Space
tr: Ayırıcı, Boşluk

en: Category
tr: Kategori

en: XML Decimal Entity
tr: XML Ondalık Varlığı

en: Show Face:
tr: Yüzü Göster:

en: Install…
tr: Kur…

en: Change Text…
tr: Metni Değiştir…

en: Could not read font.
tr: Yazıtipi okunamadı.

en: Preview String
tr: Diziyi Önizle

en: Please enter new string:
tr: Lütfen yeni ifade girin:

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: &Main Toolbar
tr: Ana Araç Çubuğu

en: Preview Type
tr: Önizleme Tipi

en: Standard Preview
tr: Standart Önizleme

en: All Characters
tr: Tüm Karakterler

en: Unicode Block: %1
tr: Unicode Blok: %1

en: Unicode Script: %1
tr: Unicode Betiği: %1

en: Basic Latin
tr: Temel Latin

en: Latin-1 Supplement
tr: Latin-1 Tamamlayıcı

en: Latin Extended-A
tr: Genişletilmiş Latin-A

en: Latin Extended-B
tr: Genişletilmiş Latin-B

en: IPA Extensions
tr: IPA Uzantıları

en: Spacing Modifier Letters
tr: Aralık Niteleyici Harfler

en: Combining Diacritical Marks
tr: Birleştirici İki Eğilimli İmler

en: Greek and Coptic
tr: Yunanca ve Kıpti

en: Cyrillic
tr: Kiril

en: Cyrillic Supplement
tr: Kiril Tamamlayıcı

en: Armenian
tr: Ermenice

en: Hebrew
tr: İbranice

en: Arabic
tr: Arapça

en: Arabic Supplement
tr: Arapça Tamamlayıcı

en: Bengali
tr: Bengalce

en: Gujarati
tr: Güceratça

en: Oriya
tr: Oriya Dili

en: Tamil
tr: Tamilce

en: Telugu
tr: Teluguca

en: Kannada
tr: Kannadaca

en: Malayalam
tr: Malayalam Dili

en: Sinhala
tr: Sinhala Dili

en: Thai
tr: Tayca

en: Tibetan
tr: Tibetçe

en: Georgian
tr: Gürcüce

en: Ethiopic Supplement
tr: Ethiopic Tamamlayıcı

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
tr: Kanada Yerli Dili Birleşik Heceleri

en: Khmer
tr: Kmerce

en: Mongolian
tr: Moğolca

en: Khmer Symbols
tr: Kmerce Sembolleri

en: Phonetic Extensions
tr: Fonetik Uzantılar

en: Phonetic Extensions Supplement
tr: Fonetik Uzantı Tamamlayıcı

en: Combining Diacritical Marks Supplement
tr: Birleştirici İki Eğilimli İmler Ek

en: Latin Extended Additional
tr: Genişletilmiş Latin Ek

en: Greek Extended
tr: Genişletilmiş Yunanca

en: General Punctuation
tr: Genel Noktalama

en: Superscripts and Subscripts
tr: Üst ve Alt Simgeler

en: Currency Symbols
tr: Para Birimi Sembolleri

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
tr: Semboller için Birleştirici İki Eğilimli İmler

en: Letter-Like Symbols
tr: Harfe Benzeyen Semboller

en: Number Forms
tr: Sayı Biçimleri

en: Arrows
tr: Oklar

en: Mathematical Operators
tr: Matematiksel İşleçler

en: Miscellaneous Technical
tr: Çeşitli Teknik

en: Control Pictures
tr: Kontrol Resimleri

en: Optical Character Recognition
tr: Optik Karakter Tanıma

en: Enclosed Alphanumerics
tr: Ekli Alfanümerikler

en: Box Drawing
tr: Kutu Çizimi

en: Block Elements
tr: Blok Ögeleri

en: Geometric Shapes
tr: Geometrik Şekiller

en: Miscellaneous Symbols
tr: Çeşitli Semboller

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
tr: Çeşitli Matematiksel Semboller-A

en: Supplemental Arrows-A
tr: Tamamlayıcı Oklar-A

en: Braille Patterns
tr: Kabartma Yazı Desenleri

en: Supplemental Arrows-B
tr: Tamamlayıcı Oklar-B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
tr: Çeşitli Matematiksel Semboller-B

en: Supplemental Mathematical Operators
tr: Ek Matematiksel İşleçler

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
tr: Çeşitli Semboller ve Oklar

en: Latin Extended-C
tr: Genişletilmiş Latin-C

en: Georgian Supplement
tr: Gürcüce Ek

en: Ethiopic Extended
tr: Genişletilmiş Ethiopic

en: Supplemental Punctuation
tr: Tamamlayıcı Noktalama

en: CJK Radicals Supplement
tr: CJK Kök Ekleri

en: Kangxi Radicals
tr: Kangxi Kökleri

en: Ideographic Description Characters
tr: İdeogram Tanımlama Karakterleri

en: CJK Symbols and Punctuation
tr: CJK Sembolleri ve Noktalama İşaretleri

en: Bopomofo Extended
tr: Genişletilmiş Bopomofo

en: CJK Strokes
tr: CJK Vuruşları

en: Katakana Phonetic Extensions
tr: Katakana Fonetik Uzantıları

en: Enclosed CJK Letters and Months
tr: Ekli CJK Harfleri ve Ayları

en: CJK Compatibility
tr: CJK Uyumluluğu

en: CJK Unified Ideographs Extension A
tr: CJK Birleşik İdeogramlar Genişleme A

en: Yijing Hexagram Symbols
tr: Yijing Altı Köşeli Yıldız Sembolleri

en: CJK Unified Ideographs
tr: CJK Birleşik İdeogramlar

en: Yi Syllables
tr: Yi Heceleri

en: Yi Radicals
tr: Yi Kökleri

en: Modifier Tone Letters
tr: Hızlandırıcı Ton Harfleri

en: Latin Extended-D
tr: Genişletilmiş Latin-D

en: Phags-pa
tr: Phags Pa

en: Hangul Syllables
tr: Hangul Heceleri

en: High Surrogates
tr: Büyük Vekiller

en: High Private Use Surrogates
tr: Büyük Özel Kullanımlı Vekiller

en: Low Surrogates
tr: Küçük Vekiller

en: Private Use Area
tr: Özel Kullanım Alanı

en: CJK Compatibility Ideographs
tr: CJK Uyumluluk İdeogramları

en: Alphabetic Presentation Forms
tr: Alfabetik Sunum Biçimleri

en: Arabic Presentation Forms-A
tr: Arapça Sunum Biçimleri-A

en: Variation Selectors
tr: Varyasyon Seçiciler

en: Vertical Forms
tr: Dikey Biçimler

en: Combining Half Marks
tr: Birleştirici Yarı İmler

en: CJK Compatibility Forms
tr: CJK Uyumluluk Biçimleri

en: Small Form Variants
tr: Küçük Biçimli Varyantlar

en: Arabic Presentation Forms-B
tr: Arapça Sunum Biçimleri-B

en: Half-Width and Full-Width Forms
tr: Yarı-Geniş ve Tam-Geniş Biçimler

en: Specials
tr: Özeller

en: Linear B Syllabary
tr: Doğrusal B Hece İşaretleri

en: Linear B Ideograms
tr: Doğrusal B İdeogramları

en: Aegean Numbers
tr: Ege Numaraları

en: Ancient Greek Numbers
tr: Eski Yunan Sayıları

en: Old Italic
tr: Eski Yatık

en: Gothic
tr: Gotik

en: Old Persian
tr: Eski Farsça

en: Cypriot Syllabary
tr: Kıbrıs Hece İşaretleri

en: Cuneiform
tr: Çivi Yazısı

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
tr: Çivi Yazısı Sayılar ve Noktalama İşaretleri

en: Byzantine Musical Symbols
tr: Bizans Müzik Sembolleri

en: Musical Symbols
tr: Müzik Sembolleri

en: Ancient Greek Musical Notation
tr: Eski Yunan Müzik Notaları

en: Tai Xuan Jing Symbols
tr: Tai Xuan Jing Sembolleri

en: Counting Rod Numerals
tr: Sayma Çubuklu Sayılar (Counting Rod Numerals)

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
tr: Matematiksel Alfanümerik Semboller

en: CJK Unified Ideographs Extension B
tr: CJK Birleşik İdeogramlar Genişleme B

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
tr: CJK Uyumluluk İdeogram Ekleri

en: Tags
tr: Etiketler

en: Variation Selectors Supplement
tr: Varyasyon Seçicisi Ekleri

en: Supplementary Private Use Area-A
tr: Özel Kullanım Alanı-A Ekleri

en: Supplementary Private Use Area-B
tr: Özel Kullanım Alanı-B Ekleri

en: Braille
tr: Kabartma Yazı

en: Canadian Aboriginal
tr: Kanada Yerli Dili

en: Common
tr: Genel

en: Cypriot
tr: Kıbrıs Dili

en: Greek
tr: Yunanca

en: Inherited
tr: Kalıt

en: Linear B
tr: Doğrusal B
