klipper - en to th translation catalogue (25 entries)

en: Add Action...
th: เพิ่มการกระทำ...

en: Edit Action...
th: แก้ไขการกระทำ...

en: Delete Action
th: ลบการกระทำ

[ctx: General Config]
en: General
th: ค่าทั่วไป

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
th: ปุ่มพิมพ์ลัด

en: Clipboard is empty
th: คลิปบอร์ดว่าง

en: Ignore
th: ไม่สนใจ

en: Replace Clipboard
th: แทนที่คลิปบอร์ด

en: Add to Clipboard
th: เพิ่มไปยังคลิปบอร์ด

en: Command
th: คำสั่ง

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Action Properties
th: คุณสมบัติของการกระทำ

en: Description:
th: คำอธิบาย:

en: Mobile Barcode
th: บาร์โค้ดสำหรับโทรศัพท์เคลื่อนที่

en: Clipboard history
th: ขนาดของประวัติคลิปบอร์ด

en: up
th: ขึ้น

en: current
th: ปัจจุบัน

en: down
th: ลง

note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: Klipper version
th: คลิปเปอร์ รุ่น

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionTextOnly), group (General)
en: Text selection only
th: การเลือกข้อความเท่านั้น

note: i18n: ectx: label, entry (UseGUIRegExpEditor), group (General)
en: Use graphical regexp editor
th: ใช้เครื่องมือแก้ไข regexp แบบกราฟิก

note: i18n: ectx: label, entry (NoActionsForWM_CLASS), group (General)
en: No actions for WM_CLASS
th: ไม่มีการกระทำสำหรับ WM_CLASS

note: i18n: ectx: label, entry (ActionList), group (General)
en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
th: รายการเทียม สำหรับบ่งชี้ถึงการเปลี่ยนแปลงในวิดเจ็ตผังต้นไม้ของการกระทำ

en: Disable This Popup
th: ปิดการใช้งานหน้าต่างผุดนี้

en: &Cancel
th: &ยกเลิก
