plasma-workspace - en to sv translation catalogue (36 entries)

en: %1 is not a valid GTK Theme archive.
sv: %1 är inte ett giltigt GTK-temaarkiv.

en: There was an error loading the configuration dialog for this style.
sv: Det uppstod ett fel när inställningsdialogrutan för den här stilen skulle laddas.

en: Failed to apply selected style '%1'.
sv: Misslyckades aktivera vald stil '%1'.

en: Configure %1
sv: Anpassa %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Tab 1
sv: Flik 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
sv: Tryckknapp

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox)
en: Combo box
sv: Kombinationsruta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Checkbox
sv: Kryssruta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_1)
en: Radio button
sv: Alternativknapp

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, progressBar)
en: %p%
sv: %p %

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tab 2
sv: Flik 2

note: i18n: ectx: label, entry (widgetStyle), group (KDE)
en: Application style
sv: Programstil

note: i18n: ectx: label, entry (iconsOnButtons), group (KDE)
en: Show icons on buttons
sv: Visa ikoner på knappar

note: i18n: ectx: label, entry (iconsInMenus), group (KDE)
en: Show icons in menus
sv: Visa ikoner i menyer

note: i18n: ectx: label, entry (toolButtonStyle), group (Toolbar style)
en: Main toolbar label
sv: Huvudverktygsradens beteckning

note: i18n: ectx: label, entry (toolButtonStyleOtherToolbars), group (Toolbar style)
en: Secondary toolbar label
sv: Sekundära verktygsradens beteckning

[ctx: @title:window]
en: Configure Icons and Toolbars
sv: Anpassa ikoner och verktygsrader

en: Show icons:
sv: Visa ikoner:

en: On buttons
sv: På knappar

en: In menus
sv: I menyer

en: Main toolbar label:
sv: Huvudverktygsradens beteckning:

en: None
sv: Ingen

en: Text only
sv: Enbart text

en: Beside icons
sv: Bredvid ikoner

en: Below icon
sv: Under ikon

en: Secondary toolbar label:
sv: Sekundära verktygsradens beteckning:

en: GNOME/GTK Application Style
sv: GNOME/GTK-programstil

en: GTK theme:
sv: GTK-tema:

en: Preview…
sv: Förhandsgranska…

en: Install from File…
sv: Installera från fil…

en: Get New GNOME/GTK Application Styles…
sv: Hämta nya GNOME/GTK-programstilar…

en: Select GTK Theme Archive
sv: Välj GTK-temaarkiv

en: GTK Theme Archive (*.tar.xz *.tar.gz *.tar.bz2)
sv: GTK-temaarkiv (*.tar.xz *.tar.gz *.tar.bz2)

en: Configure Icons and Toolbars…
sv: Anpassa ikoner och verktygsrader…

en: Configure GNOME/GTK Application Style…
sv: Anpassa GNOME/GTK-programstil…

en: Configure Style…
sv: Anpassa stil…
