kcmfonts - en to sr@ijekavian translation catalogue (9 entries)

[ctx: no subpixel rendering]
en: None
sr@ijekavian: никакво

en: RGB
sr@ijekavian: РГБ

en: BGR
sr@ijekavian: БГР

en: Vertical RGB
sr@ijekavian: усправно РГБ

en: Vertical BGR
sr@ijekavian: усправно БГР

[ctx: medium hinting]
en: Medium
sr@ijekavian: средње

[ctx: no hinting]
en: None
sr@ijekavian: никакво

[ctx: slight hinting]
en: Slight
sr@ijekavian: овлаш

[ctx: full hinting]
en: Full
sr@ijekavian: пуно
