plasma-workspace - en to sl translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
sl: Rezervna zvočna tema iz freedesktop.org

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
sl: Omogoči opozorilne zvoke

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
sl[0]: Osnovan na: %2
sl[1]: Osnovan na: %2
sl[2]: Osnovan na: %2
sl[3]: Osnovan na: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
sl: Predogled:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
sl: Predogled zvoka "%1"

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
sl: Predogled demo zvoka za temo "%1"

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
sl: Tema %1 ne vsebuje zvoka  '%2'

en: Failed to preview sound: %1
sl: Neuspel predogled zvoka: %1
