plasma-desktop - en to ro translation catalogue (83 entries)

en: No fingerprint device found.
ro: Niciun dispozitiv de amprente găsit.

en: Retry scanning your finger.
ro: Reîncercați scanarea degetului.

en: Swipe too short. Try again.
ro: Glisare prea scurtă. Reîncercați.

en: Finger not centered on the reader. Try again.
ro: Degetul nu e centrat pe cititor. Reîncercați.

en: Remove your finger from the reader, and try again.
ro: Luați degetul de pe cititor și reîncercați.

en: Fingerprint enrollment has failed.
ro: Înrolarea amprentei a eșuat.

en: There is no space left for this device, delete other fingerprints to continue.
ro: Nu a mai rămas spațiu pentru acest dispozitiv, ștergeți alte amprente pentru a continua.

en: The device was disconnected.
ro: Dispozitivul a fost deconectat.

en: An unknown error has occurred.
ro: A intervenit o eroare necunoscută.

en: Change Password
ro: Schimbă parola

en: Set Password
ro: Stabilește parola

en: Password
ro: Parolă

en: Confirm password
ro: Confirmă parola

en: Passwords must match
ro: Parolele trebuie să se potrivească

en: Change Wallet Password?
ro: Schimbați parola portofelului?

[ctx: @info]
en: Now that you have changed your login password, you may also want to change the password on your default KWallet to match it.
ro: Acum că v-ați schimbat parola de autentificare, s-ar putea să doriți schimbarea parolei pentru portofelul implicit KWallet ca să se potrivească.

en: What is KWallet?
ro: Ce e KWallet?

en: KWallet is a password manager that stores your passwords for wireless networks and other encrypted resources. It is locked with its own password which differs from your login password. If the two passwords match, it can be unlocked at login automatically so you don't have to enter the KWallet password yourself.
ro: KWallet e un gestionar de parole ce vă păstrează parolele pentru rețele fără fir și alte resurse criptate. Acesta e blocat cu propria parolă care e diferită de parola contului dumneavoastră. Dacă aceste parole se potrivesc, portofelul poate fi deblocat automat la autentificare, astfel încât să nu trebuiți să introduceți parola KWallet singur.

en: Change Wallet Password
ro: Schimbă parola portofelului

en: Leave Unchanged
ro: Lasă neschimbată

en: Create User
ro: Creează utilizator

en: Name:
ro: Nume:

en: Username:
ro: Nume de utilizator:

en: Account type:
ro: Tipul contului:

en: Password:
ro: Parolă:

en: Confirm password:
ro: Confirmă parola:

en: Create
ro: Creează

en: Please repeatedly press your right index finger on the fingerprint sensor.
ro: Apăsați repetat degetul arătător drept pe senzorul de amprente.

en: Please repeatedly press your right middle finger on the fingerprint sensor.
ro: Apăsați repetat degetul mijlociu drept pe senzorul de amprente.

en: Please repeatedly press your right ring finger on the fingerprint sensor.
ro: Apăsați repetat degetul inelar drept pe senzorul de amprente.

en: Please repeatedly press your right little finger on the fingerprint sensor.
ro: Apăsați repetat degetul mic drept pe senzorul de amprente.

en: Please repeatedly press your right thumb on the fingerprint sensor.
ro: Apăsați repetat degetul mare drept pe senzorul de amprente.

en: Please repeatedly press your left index finger on the fingerprint sensor.
ro: Apăsați repetat degetul arătător stâng pe senzorul de amprente.

en: Please repeatedly press your left middle finger on the fingerprint sensor.
ro: Apăsați repetat degetul mijlociu stâng pe senzorul de amprente.

en: Please repeatedly press your left ring finger on the fingerprint sensor.
ro: Apăsați repetat degetul inelar stâng pe senzorul de amprente.

en: Please repeatedly press your left little finger on the fingerprint sensor.
ro: Apăsați repetat degetul mic stâng pe senzorul de amprente.

en: Please repeatedly press your left thumb on the fingerprint sensor.
ro: Apăsați repetat degetul mare stâng pe senzorul de amprente.

en: Please repeatedly swipe your right index finger on the fingerprint sensor.
ro: Glisați repetat degetul arătător drept pe senzorul de amprente.

en: Please repeatedly swipe your right middle finger on the fingerprint sensor.
ro: Glisați repetat degetul mijlociu drept pe senzorul de amprente.

en: Please repeatedly swipe your right ring finger on the fingerprint sensor.
ro: Glisați repetat degetul inelar drept pe senzorul de amprente.

en: Please repeatedly swipe your right little finger on the fingerprint sensor.
ro: Glisați repetat degetul mic drept pe senzorul de amprente.

en: Please repeatedly swipe your right thumb on the fingerprint sensor.
ro: Glisați repetat degetul mare drept pe senzorul de amprente.

en: Please repeatedly swipe your left index finger on the fingerprint sensor.
ro: Glisați repetat degetul arătător stâng pe senzorul de amprente.

en: Please repeatedly swipe your left middle finger on the fingerprint sensor.
ro: Glisați repetat degetul mijlociu stâng pe senzorul de amprente.

en: Please repeatedly swipe your left ring finger on the fingerprint sensor.
ro: Glisați repetat degetul inelar stâng pe senzorul de amprente.

en: Please repeatedly swipe your left little finger on the fingerprint sensor.
ro: Glisați repetat degetul mic stâng pe senzorul de amprente.

en: Please repeatedly swipe your left thumb on the fingerprint sensor.
ro: Glisați repetat degetul mare stâng pe senzorul de amprente.

en: Configure Fingerprints
ro: Configurează amprente

en: Add
ro: Adaugă

en: Cancel
ro: Renunță

en: Done
ro: Gata

en: Re-enroll finger
ro: Reînrolează degetul

en: Delete fingerprint
ro: Șterge amprenta

en: No fingerprints added
ro: Nicio amprentă adăugată

en: Users
ro: Utilizatori

[ctx: @info:usagetip]
en: Press Space to edit the user profile
ro: Apăsați spațiu pentru a modifica profilul utilizatorului

en: Pick a finger to enroll
ro: Alegeți degetul de înrolat

[ctx: @title]
en: Change Avatar
ro: Schimbă avatarul

[ctx: @item:intable]
en: It's Nothing
ro: Nu-i nimic

[ctx: @item:intable]
en: Dragon's Fruit
ro: Fructul Dragonului

[ctx: @item:intable]
en: Sweet Potato
ro: Cartof Dulce

[ctx: @item:intable]
en: Plasma Blue
ro: Plasma Albastră

[ctx: @item:intable]
en: Burnt Charcoal
ro: Cărbune Ars

[ctx: @item:intable]
en: Paper Perfection
ro: Perfecțiune de Hârtie

[ctx: @action:button]
en: Go Back
ro: Mergi înapoi

[ctx: @action:button]
en: Initials
ro: Inițiale

[ctx: @action:button]
en: Choose File…
ro: Alege fișier…

[ctx: @title]
en: Choose a picture
ro: Alege o poză

[ctx: @action:button]
en: Placeholder Icon
ro: Pictogramă substituentă

[ctx: @info:whatsthis]
en: User avatar placeholder icon
ro: Folosește pictogramă substituentă pentru avatar

en: Change avatar
ro: Schimbă avatarul

en: Email address:
ro: Adresă de e-mail:

en: Delete files
ro: Șterge fișierele

en: Keep files
ro: Păstrează fișierele

en: Delete User…
ro: Șterge utilizatorul…

en: Configure Fingerprint Authentication…
ro: Configurează autentificarea prin amprentă…

[ctx: @info]
en: Fingerprints can be used in place of a password when unlocking the screen and providing administrator permissions to applications and command-line programs that request them.<nl/><nl/>Logging into the system with your fingerprint is not yet supported.
ro: Amprentele pot fi folosite în locul parolei pentru deblocarea ecranului și furnizarea permisiunilor de administrator pentru aplicații și programe în linie de comandă care le solicită.<nl/><nl/>Autentificarea în sistem cu amprenta încă nu este susținută.

en: Could not get permission to save user %1
ro: Nu s-a putut obține permisiunea de a salva utilizatorul %1

en: There was an error while saving changes
ro: A intervenit o eroare la salvarea modificărilor

en: Failed to resize image: opening temp file failed
ro: Redimensionarea imaginii a eșuat: deschiderea fișierului temporar a eșuat

en: Failed to resize image: writing to temp file failed
ro: Redimensionarea imaginii a eșuat: scrierea în fișierul temporar a eșuat

en: Your Account
ro: Contul tău

en: Other Accounts
ro: Alte conturi
