plasma-workspace - en to ro translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
ro: Tematică sonoră de rezervă de la freedesktop.org

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
ro: Activează sunetele de notificare

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
ro[0]: Bazată pe: %2
ro[1]: Bazată pe: %2
ro[2]: Bazată pe: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
ro: Ascultă:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
ro: Previzualizează sunetul „%1”

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
ro: Previzualizează sunetul demonstrativ pentru tematica „%1”

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
ro: Tematica %1 nu include sunetul „%2”

en: Failed to preview sound: %1
ro: Previzualizarea sunetului a eșuat: %1
