plasma-workspace - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
pl: Zastępczy zestaw dźwięków od freedesktop.org

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
pl: Włącz dźwięki powiadomień

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
pl[0]: Oparty na: %2
pl[1]: Oparty na: %2
pl[2]: Oparty na: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
pl: Podgląd:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
pl: Podejrzyj dźwięk "%1"

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
pl: Podejrzyj dźwięk demonstracyjny dla zestawu "%1"

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
pl: Zestaw %1 nie zawiera dźwięku '%2'

en: Failed to preview sound: %1
pl: Nie udało się podejrzeć dźwięku: %1
