kcmstyle - en to pa translation catalogue (33 entries)

en: %1 is not a valid GTK Theme archive.
pa: %1 ਠੀਕ GTK ਥੀਮ ਅਕਾਇਵ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: There was an error loading the configuration dialog for this style.
pa: ਇਸ ਸਟਾਇਲ ਲਈ ਸੰਰਚਨਾ ਡਾਈਲਾਗ ਲੋਡ ਕਰਨ ਦੌਰਾਨ ਇੱਕ ਗਲਤੀ ਆਈ ਹੈ।

en: Failed to apply selected style '%1'.
pa: ਚੁਣੇ ਸਟਾਈਲ '%1' ਨੂੰ ਲਾਗੂ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ।

en: Configure %1
pa: ਸੰਰਚਨਾ %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Tab 1
pa: ਟੈਬ 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
pa: ਪੁਸ਼ ਬਟਨ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox)
en: Combo box
pa: ਕੰਬੋ ਬਕਸਾ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Checkbox
pa: ਚੋਣ ਬਕਸਾ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_1)
en: Radio button
pa: ਰੇਡੀਓ ਬਟਨ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tab 2
pa: ਟੈਬ 2

note: i18n: ectx: label, entry (widgetStyle), group (KDE)
en: Application style
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਸਟਾਈਲ

note: i18n: ectx: label, entry (iconsOnButtons), group (KDE)
en: Show icons on buttons
pa: ਬਟਨ ਉੱਤੇ ਆਈਕਾਨ ਵੇਖੋ

note: i18n: ectx: label, entry (iconsInMenus), group (KDE)
en: Show icons in menus
pa: ਮੇਨੂ ਵਿੱਚ ਆਈਕਾਨ ਵੇਖੋ

note: i18n: ectx: label, entry (toolButtonStyle), group (Toolbar style)
en: Main toolbar label
pa: ਮੁੱਖ ਟੂਲਬਾਰ ਲੇਬਲ

note: i18n: ectx: label, entry (toolButtonStyleOtherToolbars), group (Toolbar style)
en: Secondary toolbar label
pa: ਸੈਕੰਡਰੀ ਟੂਲਬਾਰ ਲੇਬਲ

en: Show icons:
pa: ਆਈਕਾਨ ਵੇਖਾਓ:

en: On buttons
pa: ਬਟਨਾਂ ਉੱਤੇ

en: In menus
pa: ਮੇਨੂ ਵਿੱਚ

en: Main toolbar label:
pa: ਮੁੱਖ ਟੂਲਬਾਰ ਲੇਬਲ:

en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: Text only
pa: ਸਿਰਫ਼ ਲਿਖਤ

en: Beside icons
pa: ਆਈਕਾਨਾਂ ਨਾਲ

en: Below icon
pa: ਆਈਕਾਨ ਹੇਠਾਂ

en: Secondary toolbar label:
pa: ਸੈਕੰਡਰੀ ਟੂਲਬਾਰ ਲੇਬਲ:

en: GNOME/GTK Application Style
pa: GNOME/GTK ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਸਟਾਈਲ

en: GTK theme:
pa: GTK ਥੀਮ:

en: Preview…
pa: …ਝਲਕ

en: Install from File…
pa: …ਫਾਇਲ ਤੋਂ ਇੰਸਟਾਲ ਕਰੋ

en: Get New GNOME/GTK Application Styles…
pa: …ਨਵੇਂ GNOME/GTK ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਸਟਾਈਲ ਲਵੋ

en: Select GTK Theme Archive
pa: GTK ਥੀਮ ਅਕਾਇਵ ਚੁਣੋ

en: GTK Theme Archive (*.tar.xz *.tar.gz *.tar.bz2)
pa: GTK ਥੀਮ ਅਕਾਇਵ (*.tar.xz *.tar.gz *.tar.bz2)

en: Configure GNOME/GTK Application Style…
pa: …GNOME/GTK ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਸਟਾਈਲ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ

en: Configure Style…
pa: …ਸਟਾਈਲ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ
