kcm_autostart - en to pa translation catalogue (29 entries)

en: "%1" is not an absolute url.
pa: "%1" ਅਸਲ url ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: "%1" does not exist.
pa: "%1 ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: "%1" is not a file.
pa: "%1" ਫਾਇਲ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: "%1" is not readable.
pa: "%1" ਪੜ੍ਹਨਯੋਗ ਨਹੀਂ।

[ctx: @label Stop the Systemd unit for a running process]
en: Stop
pa: ਰੋਕੋ

[ctx: @label Start the Systemd unit for a currently inactive process]
en: Start
pa: ਸ਼ੁਰੂ

[ctx: @label The name of a Systemd unit for an app or script that will autostart]
en: Name:
pa: ਨਾਂ:

[ctx: @label The current status (e.g. active or inactive) of a Systemd unit for an app or script that will autostart]
en: Status:
pa: ਹਾਲਤ:

[ctx: @label A date and time follows this text, making a sentence like 'Last activated on: August 7th 11 PM 2023']
en: Last activated on:
pa: ਆਖਰੀ ਵਾਰ ਸਰਗਰਮੀ ਸੀ:

en: Unable to load logs. Try refreshing.
pa: ਲਾਗ ਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰ਼ਥ ਹੈ। ਤਾਜ਼ਾ ਕਰਨ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰੋ।

[ctx: @action:button Refresh entry logs when it failed to load]
en: Refresh
pa: ਤਾਜ਼ਾ ਕਰੋ

en: Make Executable
pa: ਚੱਲਣਯੋਗ ਬਣਾਓ

en: The file '%1' must be executable to run at logout.
pa: ਲਾਗ-ਆਉਟ ਸਮੇਂ ਚਲਾਉਣ ਲਈ '%1' ਫਾਇਲ ਚੱਲਣਯੋਗ ਚਾਹੀਦੀ ਹੈ।

en: The file '%1' must be executable to run at login.
pa: ਲਾਗ-ਇਨ ਸਮੇਂ ਚਲਾਉਣ ਲਈ '%1' ਫਾਇਲ ਚੱਲਣਯੋਗ ਚਾਹੀਦੀ ਹੈ।

[ctx: @label Entry hasn't been autostarted because system hasn't been restarted]
en: Not autostarted yet
pa: ਹਾਲੇ ਕੋਈ ਆਟੋ-ਸਟਾਰਟ ਨਹੀਂ ਹੈ

[ctx: @action:button]
en: See properties
pa: ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾਵਾਂ ਵੇਖੋ

[ctx: @action:button]
en: Remove entry
pa: ਐੰਟਰੀ ਹਟਾਓ

en: Applications
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ

en: Login Scripts
pa: ਲਾਗਇਨ ਸਕ੍ਰਿਪਟਾਂ

en: Pre-startup Scripts
pa: ਪ੍ਰੀ-ਸਟਾਰਟਅੱਪ ਸਕ੍ਰਿਪਟਾਂ

en: Logout Scripts
pa: ਲਾਗਆਉਟ ਸਕ੍ਰਿਪਟਾਂ

en: Choose Login Script
pa: ਲਾਗਇਨ ਸਕ੍ਰਿਪਟ ਚੁਣੋ

en: Choose Logout Script
pa: ਲਾਗਆਉਟ ਸਕ੍ਰਿਪਟ ਚੁਣੋ

[ctx: @label Entry is running right now]
en: Running
pa: ਚੱਲ ਰਿਹਾ ਹੈ

[ctx: @label Entry is not running right now (exited without error)]
en: Not running
pa: ਨਹੀਂ ਚੱਲ ਰਿਹਾ ਹੈ

[ctx: @label Entry is being started]
en: Starting
pa: ਸ਼ੁਰੂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

[ctx: @label Entry is being stopped]
en: Stopping
pa: ਰੋਕਿਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

[ctx: @label Entry has failed (exited with an error)]
en: Failed
pa: ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ

en: Failed to open journal
pa: ਜਰਨਲ ਨੂੰ ਖੋਲ੍ਹਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ
