kfontinst - en to oc translation catalogue (95 entries)

en: Where to Install
oc: Ont installar

en: Font Installer
oc: Installaire de poliças

en: URL to install
oc: URL d'installar

en: Print
oc: Estampar

en: URL to open
oc: URL de dobrir

en: Font/File
oc: Poliça/fichièr

en: Size
oc: Talha

en: Date
oc: Data

en: Properties
oc: Propietats

en: Family
oc: Familha

en: Style
oc: Estil

en: File Location
oc: Emplaçament de fichièr

en: Font
oc: Poliça

en: Delete
oc: Suprimir

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Reload
oc: Tornar cargar

en: All Fonts
oc: Totas las poliças

en: Personal Fonts
oc: Poliças personalas

en: System Fonts
oc: Poliças sistèma

en: Group
oc: Grop

en: Remove Group
oc: Suprimir lo grop

en: Remove
oc: Suprimir

en: Skip
oc: Sautar

en: Installing
oc: Installacion

en: Uninstalling
oc: Desinstallacion

en: Enabling
oc: Activacion

en: Moving
oc: Desplaçament

en: Updating
oc: Mesa a jorn

en: Disabling
oc: Desactivacion

en: Add Fonts
oc: Apondre de poliças

en: Cannot Print
oc: Impossible d'estampar

en: You did not select anything to delete.
oc: Avètz pas res seleccionar de suprimir.

en: Nothing to Delete
oc: Res a suprimir

en: Delete Font
oc: Suprimir una poliça

en: Delete Fonts
oc: Suprimir de poliças

en: You did not select anything to move.
oc: Avètz pas res seleccionar de desplaçar.

en: Nothing to Move
oc: Res a desplaçar

en: Move Font
oc: Desplaçar la poliça

en: Move
oc: Desplaçar

en: Move Fonts
oc: Desplaçar de poliças

en: Create New Group
oc: Crear un grop novèl

en: New Group
oc: Grop novèl

en: No fonts
oc: Pas cap de poliça

en: 1 Font | %1 Fonts
oc[0]: 1 poliça
oc[1]: %1 poliças

en: You did not select anything to enable.
oc: Avètz pas res seleccionar d'activar.

en: You did not select anything to disable.
oc: Avètz pas res seleccionar de desactivar.

en: Nothing to Enable
oc: Res a activar

en: Nothing to Disable
oc: Res a desactivar

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
oc: <p>Sètz segur que volètz activar</p><p>'<b>%1</b>' ?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
oc: <p>Sètz segur que volètz desactivar</p><p>'<b>%1</b>' ?</p>

en: Enable Font
oc: Activar la poliça

en: Disable Font
oc: Desactivar la poliça

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
oc[0]: Sètz segur que volètz activar aquesta poliça ?
oc[1]: Sètz segur que volètz activar aquestas %1 poliças ?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
oc[0]: Sètz segur que volètz activar aquesta poliça ?
oc[1]: Sètz segur que volètz activar aquestas %1 poliças ?

en: Enable Fonts
oc: Activar de poliças

en: Disable Fonts
oc: Desactivar de poliças

en: 12pt
oc: 12 pts

en: 18pt
oc: 18 pts

en: 24pt
oc: 24 pts

en: 36pt
oc: 36 pts

en: 48pt
oc: 48 pts

en: Fonts
oc: Poliças

en: Unknown
oc: Desconegut

en: System
oc: Sistèma

en: All
oc: Totes

en: Light
oc: Clar

en: Regular
oc: Regulièr

en: Medium
oc: Mejan

en: Bold
oc: Gras

en: Black
oc: Negre

en: Expanded
oc: Espandit

en: Proportional
oc: Proporcional

en: Category
oc: Categoria

en: Basic Latin
oc: Latin basic

en: Cyrillic
oc: Cirillic

en: Hebrew
oc: Ebrèu

en: Arabic
oc: Arab

en: Syriac
oc: Serbian

en: Bengali
oc: Bengalí

en: Oriya
oc: Oriyà

en: Kannada
oc: Kannadà

en: Thai
oc: Tailandés

en: Lao
oc: Laossian

en: Myanmar
oc: Panama

en: Ethiopic
oc: Etiopian

en: Cherokee
oc: Cherokí

en: Limbu
oc: Litua

en: Buginese
oc: Chinès

en: Balinese
oc: Balinés

en: Arrows
oc: Flèchas

en: Coptic
oc: Còpt

en: Gothic
oc: Gotic

en: Phoenician
oc: Eslòvian

en: Greek
oc: Grèc
