kcmstyle - en to nn translation catalogue (36 entries)

en: %1 is not a valid GTK Theme archive.
nn: %1 er ikkje eit gyldig arkiv for GTK-tema.

en: There was an error loading the configuration dialog for this style.
nn: Det oppstod ein feil ved lasting av oppsettsvindauget for denne stilen.

en: Failed to apply selected style '%1'.
nn: Klarte ikkje ta i bruk vald stil «%1»:

en: Configure %1
nn: Set opp %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Tab 1
nn: Fane 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
nn: Trykknapp

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox)
en: Combo box
nn: Kombinasjonsboks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Checkbox
nn: Avkryssingsboks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_1)
en: Radio button
nn: Radioknapp

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, progressBar)
en: %p%
nn: %p %

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tab 2
nn: Fane 2

note: i18n: ectx: label, entry (widgetStyle), group (KDE)
en: Application style
nn: Program­stil

note: i18n: ectx: label, entry (iconsOnButtons), group (KDE)
en: Show icons on buttons
nn: Vis ikon på knappar

note: i18n: ectx: label, entry (iconsInMenus), group (KDE)
en: Show icons in menus
nn: Vis ikon i menyar

note: i18n: ectx: label, entry (toolButtonStyle), group (Toolbar style)
en: Main toolbar label
nn: Tekst på hovudverktøylinje

note: i18n: ectx: label, entry (toolButtonStyleOtherToolbars), group (Toolbar style)
en: Secondary toolbar label
nn: Tekst på underverktøylinjer

[ctx: @title:window]
en: Configure Icons and Toolbars
nn: Set opp ikon og verktøylinjer

en: Show icons:
nn: Vis ikon:

en: On buttons
nn: På knappar

en: In menus
nn: I menyar

en: Main toolbar label:
nn: Tekst på hovudverktøylinje:

en: None
nn: Ingen

en: Text only
nn: Berre tekst

en: Beside icons
nn: Ved sida av ikon

en: Below icon
nn: Under ikon

en: Secondary toolbar label:
nn: Tekst på underverktøylinjer:

en: GNOME/GTK Application Style
nn: GNOME/GTK-programstil

en: GTK theme:
nn: GTK-tema:

en: Preview…
nn: Førehandsvising …

en: Install from File…
nn: Installer frå fil …

en: Get New GNOME/GTK Application Styles…
nn: Hent nye GNOME/GTK-programstilar …

en: Select GTK Theme Archive
nn: Vel arkivfil for GTK-tema

en: GTK Theme Archive (*.tar.xz *.tar.gz *.tar.bz2)
nn: Arkivfil for GTK-tema (*.tar.xz *.tar.gz *.tar.bz2)

en: Configure Icons and Toolbars…
nn: Set opp ikon og verktøylinjer …

en: Configure GNOME/GTK Application Style…
nn: Set opp GNOME/GTK-programstil …

en: Configure Style…
nn: Set opp stil …
