plasma-workspace - en to nn translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
nn: Reserve-lydtema frå freedesktop.org

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
nn: Bruk varslingslydar

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
nn[0]: Basert på: %2
nn[1]: Basert på: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
nn: Avspeling:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
nn: Spel av lyden «%1»

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
nn: Spel av demolyden til temaet «%1»

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
nn: Temaet %1 har ikkje ein lyd for «%2»

en: Failed to preview sound: %1
nn: Klarte ikkje spela av lyden: %1
