plasma-workspace - en to nl translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
nl: Terugvalgeluidsthema van freedesktop.org

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
nl: Meldingsgeluiden inschakelen

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
nl[0]: Gebaseerd op: %2
nl[1]: Gebaseerd op: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
nl: Voorvertoning:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
nl: Geluid "%1" afluisteren

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
nl: Demogeluid voor het thema "%1" afluisteren

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
nl: Het thema %1 omvat niet het geluid '%2'

en: Failed to preview sound: %1
nl: Geluid beluisteren is mislukt: %1
