kcmstyle - en to mk translation catalogue (6 entries)

en: There was an error loading the configuration dialog for this style.
mk: Имаше грешка при вчитувањето на дијалогот за конфигурација за овој стил.

en: Configure %1
mk: Конфигурирај %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Tab 1
mk: Ливче 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Checkbox
mk: Поле за избор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_1)
en: Radio button
mk: Радио копче

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tab 2
mk: Ливче 2
